Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biker

    nagyúr

    válasz Stieve #2823 üzenetére

    Hát azért buék!
    Szerintem ok nélkül nem tenne ilyet a doki, fogadd el, és mielőbbi frlépülést!

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • formasu

    tag

    válasz Stieve #2823 üzenetére

    Sziasztok!
    Érdeklődöm, hogy vagy? A műtét meg volt? Hogy sikerült?
    Nálam is vannak problémák, de továbbra is"félek" műtétre menni. Biztosan hasonlóan járnék, mint te, vagy még néhányan.
    Konkrétan kimutatta az MR, a sérvet: L4-L5 között, az L5-S1 között, és a C3-C4 között is. Az L4-L5 sérv már 3. éves, és ezt a gerincbe adott injekciókkal sikerült a dokinak annyira "rendbe tenni", hogy nem fáj, és már nem sugárzik ki a bal combomba, és a bal vádlimba. Az újabb, az L5-S1 közötti is majdnem akkora, az "helyben" fáj, de inkább akkor, amikor /főleg háton/ fekszem, és amikor felkelek. Ennek be kell "járódnia", és egész nap megvagyok vele, fájdalomcsillapítót már közel három éve nem szedek.
    Készítettek egy másik MR-t is, a felső részről, mert elég sokszor éreztem, hogy hol az egyik, hol a másik vállam fáj, éjjel is, és időnként eléggé nagyon. Kitapintani szinte nem tudom, mert valahol "belül" fáj. A doki szerint a C3-C4 közötti sérvtől van ez. Szerencsés vagyok abban, hogy időnként elmúlik a fájdalom, és egyáltalán nem sugárzik ki a kezembe, és nem is zsibbadnak a kezeim. A doki /aki adta az injekciókat a gerincbe, tehát sebésznél nem voltam!/ azt mondta, hogy elég sok szteroidot kaptam már, egyenlőre szüneteltessük, és várjunk. A felső sérvre nem adott semmit, mert szerinte a derekam a "rosszabb", inkább azzal foglalkozott.
    Azt javasolta, hogy ha maradok a mostani állapotban, ne menjek sebészhez, mert nem valószínű, hogy jobb lenne... A sebész rögtön műtene, de melyiket? Műtené az L4-est, és ha az sikerülne is, utána azért fájna továbbra is az L5, aztán azt is műtené, utána meg a C3-at? Elég rossznak hangzik.
    Hallottam "kímélősebb" műtétről, melyet Magán Klinikán végeznek. Aznap már fel kell kelni, két nap múlva már haza engednek, és lehet járkálni. Hallottatok erről a műtétről? Műtöttek valakit ezzel a módszerrel? Tanácstalan vagyok.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

Új hozzászólás Aktív témák