Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szabesz

    őstag

    válasz tajcsi #51 üzenetére

    Ha csak valakitől igényelsz egy választ, akkor azt tedd meg privát üzenet formájában. Egy publikus fórum, publikus témájában ne csodálkozz, ha más is hozzászól.
    A nem megfelelően precíz fogalmazás ellenére tökéletesen érthető miről is volt szó. De ha nekted, nektek a szőrözés és a kötekedés az életetek, legyetek boldogok, de ettől még érdemi tartalmat nem adtok hozzá a fórumhoz. Attól sem leszel több, hogy egymásra halmozod az emoticonokat, és nyilvánosan (szándékosan homályosan fogalmazva) közlöd, bővült a tiltó listád. Ez az amit aztán senkit sem érdekel.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Szabesz

    őstag

    válasz aram01 #53 üzenetére

    Miért is kellene a "másik oldalra" állnom? Arra az oldalra, ahol nem kicsit le lett hurrogva az eredeti hozzászóló?
    A VGA igen gyakran nem rövidítésként, hanem kifejezésként használják magyarhonban, amikoris a videó kártya jelentést veszi fel, és az alatt is csak a fő funkcionalitásra gondolnak, avagy ami a képalkotással foglalkozik. Ez is csak felénk elterjedt, ugyanúgy, ahogy a wichester is. Sehol máshol nem használják ezt a szót a merevlemezre.
    De ezek mind-mind érezhetőek a kontextusból, ehelyett le kell hurrogni: "ezt benézted", "közöd nincs hozzá" és társai. Simán, még akár on-topic-ban is, hozzászóltok, hogy "valszeg az az IGP lesz amire te gondolsz, emiatt ha akarnád sem tudnád lecserélni erre.". De utólag ki is fejtette mire gondolt, amit ti utólagos mentegetőzésnek tudtatok be.
    Ugyanígy ebben a topicban. Nem kijavítani, rendesen tényekkel és esetleg hivatkozásokkal alátámasztva. Ennél egyértelműen sokkal viccesebb ilyen kérdést kreálni: "Oké akkor most igy kérdezem: hogyan kötöd rá a monitor a procira?". Ebből sokkal inkább a kérdező beszámíthatósága kérdőjeleződik meg. Legyen csak kötekedés, szőrözés, szándékos meg nem értés, a stílusról nem is beszélve; attól sokkal jobb lesz mindenkinek.
    Arról ne is beszéljünk, hogy amiket a kötekedés közben sikerül alkotnia tajcsinak is tele van fogalomzavarral, sőt valótlant állít. Ezek után kéri a "csodalap" megmutatását. Linkeli neki valaki, véletlenül én, erre én is kapok egy adagot a modorából.

    Elhiszem, hogy az önkéntes szakmai help desk sok idétlen, logikátlan, értetlen kérdés után fárasztó lehet, nade azért mégis. Ugyan ez volt máshol is, amit nem rég olvastam. Ott szegény nem akarta megérteni, hogy a T3200-ban a 32 nem azt jelenti, hogy a processzora 32 bites. Mindezt oldalakon át, elveszve a többi hozzászólások tengerében. Egyszer kellett volna rendesen leírni az elejétől a végéig, mert látszott rajta már az elejétől fogva, hogy teljesen el van veszve, és meg van zavarodva.

    Mindegy, nem szándékoztam ezekről vitát nyitni, felőlem verheti a falba a fejét a másik, tilthat azt akit akar, beszéljen lekezelő stílusban, de ezzel semmit sem fog elérni. Sem ő nem fejlődik, sem a másik. Talán neki lesz egy átmeneti dejóvagyok-hormon felszabadulása, hogy most jól beszólt, odavágott néhány kötekedő szót n*k embernek.

    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Szabesz

    őstag

    válasz tajcsi #55 üzenetére

    Mert egy prohardveres hozzászólás azonos nagyságrendben van egy szigorlaton elhangzó gondolatsorral.
    Szerintem itt egész nyugodtan be is fejezheted. Intoleráns vagy, emberi kommunikációra alkalmatlan.

    ¯\_(ツ)_/¯

Új hozzászólás Aktív témák