Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz BiP #33302 üzenetére

    Az ezzel a baj amugy, hogy kicsit atfogalmazva az van, hogy:
    Vettunk egy telefont 530 euroert egyszer, ami fasza volt.
    Utana ugy dontottunk, hogy innentol legyen 315 euro (100k, 1028-as arfolyamon) a felso hatar.
    Most, hogy (mostanra) 264 euro a felso hatar, ezt egyre nehezebb tartani.

    Mindezt ugy, hogy kozben tenyleg dragultak euro-ban is a telefonok.

    De amugy ha euroban nezed, akkor 315 euro (~120k) kozrul neccesen, de azert lehet venni epkezlab telefont, pl xperia 10 V pontosan ennyibe kerul, es az azert egy eleg fasza telo, viszont ez pont az a hatareset, hogy ez alatt mar tenyleg az van, hogy van egy hirtelen vagas, es ott mar csak a szemet van, ahol tobb a kompromisszum, mint a telefon.

    530 euroert meg a mai napig nagyon jo telefonokat lehet kapni, amikkel azert el lehet lenni evekig nagyon jol. Pl egy Galaxy S22 pont ennyibe faj ujonnan, normalis boltbol, normalis garival, stb.
    Viszont az teny, hogy anno az aktualis csucs belepojet kaptad meg kicsivel 500 euro felett, ez meg ma mar sajnos inkabb 700 euro(nal kezdodik). Ami alapbol is egy egeszseges 40%-os dragulas euroban is 6 ev alatt (S9 2018 elejen jelent meg), forintban meg konkretan egy all-leejtos, lekovethetetlen 66%.

    De hogy ne zarjuk ilyen szomoru hangnemben a dolgot, hogy valami pozitivat is mondjak errol a 66%-rol:
    Ez pontosan:
    KET-HAR-MAD! KET-HAR-MAD! KET-HAR-MAD! :DDD :DDD :DDD

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #33302 üzenetére

    Világszinten emelkedik mindennek az ára, és amikor végre lejjebb mehetne (most pl SSD, RAM) akkor tesznek róla, hogy ne legyen így (termelés visszafogás).
    Másik topicban írtam épp ma, hogy szerintem 3-4 évnél öregebb telót már nem érdemes javítatni pl képernyő törés esetén ( : Nem tudom, hogy most igaz-e, de régen (10 éve kb) annyira feszítetten voltak tervezve a telefonok, hogy egy kijelző csere kb game over volt. Mert kicserélték a kijelzőt, de utána döglött benne a wifi vagy a mikrofon (ez a kettő volt a legjellemzőbb hiba), és a telefon utána már egyszerűen sosem volt olyan mint régen. Lehetett vele 2-3 hetente a szervízbe rohangálni, amíg meg nem unta az ember, és megtanult együtt élni a hibáival, vagy vett egy újat.

    Még soha egy okos telóm kijelzőjét sem törtem össze (vigyázni kell rá, plusz fólia és tok), de ha mégis így járnék akkor alaposan elgondolkodnék, hogy 40 ezer és egy használhatatlan/kis hibás telefon, vagy veszek egy újat inkább. Pláne, ha az ominózus telefon elmúlt 3 vagy 4 éves, vagyis lassan amúgyis csereérett lett volna. Még a jelenlegi flagship telómmal is elgondolkodnék. )

    Ezzel együtt nekem is folyamatosan emelkedik a telefonra költött pénz, igaz enyhén a kategóriában is lépegetek fel.
    Az első telóm 17 ezer volt (nokia 5510), aztán 25 ezer (használt 7610), utána 30 ezer (használt 6300), aztán 65 ezer (új Nokia Lumia 630), és 130 ezer (a Honor V20). Persze jól látható, közben kúsztam fel kategóriában és a használtat is felváltotta az új, és eddig bejött, mindkét újonnan vett telóm (már) hosszabb időt szolgált ki mint a használtak.
    Sajnos a régi készülékek lassításában nagyban benne van a tervezett elavultatás is :( ami egyébként iPhoneoknál is megvan. BTW pont ilyesmi miatt kellett lecserélnem a Lumia 630-at, mert már alig lehetett rajta valamit csinálni fotózáson kívül.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák