Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    válasz KROK640 #31858 üzenetére

    Régen az ellenkezője voltam. Mindenért is pénzt kértem. Általában igazítottam a munka volumenéhez, de nagyon is néztem az időt. Ha házhoz hozták, általában olcsóbb volt. Ha ki kellett mennem, akkor a kiszálláson kívül kicsit vastagabb volt a munkadíj is. A "szomszéd Pistike egy csokiért megcsinálja" szöveg engem is betalált. Volt, aki később visszajött és Pistike után is javíthattam - persze drágább lett. Aztán volt, aki csak infóbázisnak nézett és csak a megoldás kellett neki ,majd összehozták a haverokkal - végül vagy sikerült vagy nem, de a kötsögbunkóhozzánemértő én voltam :DDD.

    Az a sztori, ahol én hoztam magam "ontopic" helyzetbe, az egy nagyobb számösszegű történet volt (12 hónapra vetítve nem egyjegyű szám, ami után még nagyon sok nulla van). Ha ennek elkérem a 1,5-2-3 hónapra vetített összegét - ami akkor még messze volt a pontosan számszerűsíthetőtől, kifizetik, de biztos én lettem volna az utolsó paraszt. Azt meg a már említett okokból nem szerettem volna.

    Ahogy öregszem, úgy kezdek egyre hülyébb lenni, de mostanában többre értékelem azt, ha nem kérek/nem fogadok el pénzt, cserében hasonlót "várok el", amikor nekem van szükségem az ügyfelem szakmai segítségére. Persze ezt is el lehet baxni, de az ilyennek már sztenderd (a korábbi "tanulópénzt" is rászámolom) fizetős vagy inkább felejtős a sztori onnantól.
    ...az ilyenek nekem általában többet érnek, mint az az 5-10.000 Ft, amit egy-egy alkalommal elkérnék.
    2 hete is volt egy nyögvenyelős noti szervizem, ami erősen lelakott állapotban volt és úgy nézett ki, hogy halni járnak bele a bitek. Jó ismerős, segített már korábban ő is. Nem fogadtam el érte semmit. Múlt hét második felében nekem kellett szakmai segítség. Nem lett volna sürgős, de ahogy megtudta miről van szó, végigpörgette azt az utat, amit egy hivatalos megkeresésnél tenne és 2 órával később hívott az eredménnyel és kikupált az ő szakmájából annyira, hogy ne tudjanak palira venni.
    De a nyáron így vittem az autót is hibadiagnosztikára. Egy fillérembe nem került, pedig munkaidő végére kértem magam, jó 1-1,5 órát foglalkoztattam a szakit és végül mindent is átnézett. Hasonló a helyzet az autogumisnál is...

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák