Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Lenry #17361 üzenetére

    én meg sosem értettem, miért szivatják magukat emberek ubuntuval :P
    ennek a yaml-os dolognak az is a nagy előnye, hogy az általad linkelt doksi szerint fontos a pontos indentálás, amihez képest a debianban levő (és valószínűleg a buguntuban levő is) vim képes ultrabrutál módon szétcsapni az indentálást.

    az eth0-val az volt a gond az okostojások szerint, hogyha beraksz egy másik kártyát, akkor lehet, hogy változik a nevek sorrendje. ezért lett először udev, majd systemd, amivel az a baj, hogyha beraksz egy másik kártyát vagy belenyúltál a biosba vagy nem áldoztál minden hónapban fekete kakast újholdkor, akkor változik az ethernet kártya neve és ettől fejreáll a rendszer. mert például ha írtál egy tűzfal szkriptet, az lehet, hogy a nem várt hatást hozza, ha csereberélődnek a nevek.

    rpi-ból úgy csináltak kvm-et, hogy lehet kapni olyan rpi hat-et, amin hdmi bemenet van, és az rpi kamera interfészére tölti a digitális képet (vga-sat is árulnak). a kamera képét streameli böngészőbe, meg csinál usb emulációt, oszt jónapot.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Lenry #17361 üzenetére

    Ért. Eno* -t szintén csak friss telepítésen láttam (és nem Ubuntun, hanem Centos/Redhat-en), menet közben változni nem (és itt Ubuntu van tizenéve). Nem lehet, hogy valami backportolt cucc került be a tárolóba, ami az új verzióban már az új neveket használta? (Bár amióta itt Systemd-s Ubi van, nem láttam eno-s neveket, szóval akkor i meredek :D )
    Mondjuk szerverre már nem tennék, mert a Debian gyorsabb, és semmi előnyöd nincs Ubival. Most, amikor Xen-t teszteltem itthon, tetűlassúak voltak a virtuálgépek Ubuntu Serveren, Debian-ra pakolva meg rendesen mennek.

    @bambano : Az udev az USB és egyebeket is lekezeli, de hogy ezt minek kellett egy valamivel megoldani, azt nem értem :D
    A másik kártya valid... Mondjuk erre még valami parasztmegoldás az, hogy megnézed, melyik kártya milyen IP-t kapott, és abból kitalálod, hogy annak mi a neve - de ez csak akkor megy, ha fix DHCP hozzárendelésed van, és megadtad a DHCP-n, hogy az új kártya a régi IP-jét fogja kapni.

    "én meg sosem értettem, miért szivatják magukat emberek ubuntuval"
    Dektopon jó az, de szerverre nem sok értelme van. Mondjuk nekem a NAS-on van ubuntu Server (ezen kb. mindegy, mi van), meg az Android fejlesztőkörnyezetes virtuálgép egy Ubuntu Serverre pakolt XFCE+Android Studio, mert amikor kreáltam, akkor egy szempont volt : a minél kisebb RAM fogyasztás.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák