Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz Silεncε #36 üzenetére

    Tudom mi a helyzet linuxon és almáéknál is, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy szabvány technológiák támogatása nélkül ez még az Apple-nek is kemény dió lesz.
    A MoltenVK-t akár támogathatnák hivatalosan is, minimális költséggel nagyban megkönnyítve a fejlesztők dolgát. Mert bármennyire zárni igyekeznek a platformot, ezen a piacon nem fognak labdába rúgni egy kis szabványhoz igazodás nélkül.

    Linuxon valóban ott a proton ami segít, de a külsős fejlesztők általi portolás pl. nem lenne lehetséges ha nem ekkora meló lenne. És akkor ott van a GOG is, ahol szintén vannak linuxos játékok (és nem 1999-ben jelentek meg). És kifejezetten jó minőségű portokról beszélhetünk, amik mérési hibahatáron belül hozzák a windows verziók teljesjtményét. Vagyis nem lehet a jelenséget teljes mértékben a Protonra/Wine-ra fogni.
    Minden jel szerint megéri kiadni bizonyos játékokat Linuxra... én arra gyanakszom, hogy bizonyos niche játékok (pl. grand strategy, RTS, TBS) célközönsége nagyon komoly átfedést mutat a Linux felhasználók halmazával.

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák