Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HMárió

    junior tag

    válasz bodorjanos #1094 üzenetére

    Épp ezaz, hogy ez nem komoly óra. Elég csak visszaolvasnod, hogy miket írnak a felhasználók. Nem komoly óra, csak drága. És én eleve nem is veszek mégegyszer olyan órát, amin nem működik minden funkció (EKG, PayPass) kifogástalanul. Én nem érzem magam sz@rabb embernek a németnél vagy a koreainál, akiknél meg megy minden kifogástalanul. Vagy adják féláron, ha már nem tudom használni a klönféle funkciókat.
    És abból is elegem van, hogy hol kapok értesítést hol nem, hol megjelenik a viber üzenetben a fotó hol nem, közben meg töltőn van az óra, ott megjönnek az üzenetek mikor beállítottam, hogy csak a karomon jelezzen, stb. Elég volt a baromkodásból. Ráadásul anno 110 ezerért vettem a Gear S3-mat, most nem tudnám eladni 40 ezerért, minimális különbség van a Watch Active 2 és a Gear S3f között szoftveresen.

    (#1100) StLui

    A wifi kapcsolat tehát létrejön az óra és a router között, csak a hívás nem megy át?

    Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

  • HMárió

    junior tag

    válasz bodorjanos #1103 üzenetére

    Hát ezek nem mennek el több hetet. A 3 nap már jónak számít, de akkor szinte mindent letiltogattál rajta. És akkor se tudod teljes megelégedéssel használni az órát, mert szinte minden mozzanatnak az a vége, hogy a telefont előkotrod valahonnan. És a legundorítóbb az, hogy még az edzéseket se lehet normálisan levezényelni. Egy példa. Otthon végezhető edzést csináltam, szobában. Az asszony tévézett, én feltettem a fülest, hogy ne zavarjam. És az edzés szövegét mégis a telefonban mondta, nem a fülesben. Annyira szánalmas, mintha a koreaiak erre élveznének. Nem tudom elképzelni, hogy ez a hiba senkinek nem tűnt fel és nem kell kijavítani. Vagy a másik, amit gyakran csinál, hogy ha az óra is be van kapcsolva edzéshez, akkor bizonyos időközönként kiírja a Samsung egészségalkalmazása (Shealh), hogy Szinkronizálás... És akkor semmit nem csinál, áll az edzés. És ezt igen gyakran csinálja. Már nem is használom az órát mikor edzek, csak figyelem az Shealth utasításait telefonon. Sz@rok a pulzusra, meg mindenre.

    Megnéztem a Mediamarktban az iWatch-ot. Amit mindenki nyomkod piszkál naponta, hát az sokkal gördülékenyebb volt mint az én rendszeresen karbantartott Gear S3 órám. Ráadásul az iWatchon valami érthetetlen okból lehetett a zenei albumok közül válogatni, Samsungon ezt nem lehet. Tehát ha végighallgattál egy albumot és nincs más beállítva, akkor húzd elő a telefont és keress zenét azon. Tényleg felesleges a Samsung óra. Csak mégegy vacak amit tölteni meg b.zulni kell.

    Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

  • szepi23

    tag

    válasz bodorjanos #1580 üzenetére

    Nekem volt apple watch, most galaxy WA2 van. Mindkettőnek azonosan pontos a GPS része, én sokat futok, a szokásos (pont) 11km-es körömön mindkettő szórása 50-100m. A GWA2 sokkal jobban használható futás közben, ha infot akarok (tempo, utolsó km, átlagtempó), és ha lámpát kapok, a start-stop is könnyebb. De körpályán mindkettő pontossága elvérzik, ezért csak kipróbáltam őket, sporthoz egy Garmin Forerunner 245m-et használok. Az sportórának TÖKÉLETES. Támogat ANT+ külső szenzorokat, azok alapján lehet kalibrálni, futópadon is footpoddal elérhető a 99% pontosság. Okosórának viszont csapnivaló. Nekem kicsit jobban bejön a GWA2, mint az AW. Ha almához használod, akkor inkább AW, ha máshoz (is), akkor meg GWA2. Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • jose999

    senior tag

    válasz bodorjanos #1583 üzenetére

    AW3 és GWA2 között nem vacilálnék a szempontjaid alapján. AW4 (5) már más helyzet lenne, viszont említetted, hogy androidos telefont is használsz, így (nálam) az AW már nem is lenne opció... Az AW3 számomra csak akkor jöhetne szóba, ha tényleg csak az az ökoszisztéma játszik. Akkor viszont egyértelmű...

    hematoma1 igen! Persze vannak főleg nem gyári óraszámlapok, appok akik le tudják szívni, ha nem használsz ilyet, akkor főleg a GPS és a SHealt, ami eszi.

    [ Szerkesztve ]

    Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

  • szepi23

    tag

    válasz bodorjanos #1583 üzenetére

    Szívesen!
    Fél évig Apple rendszert használtam, a "fő" telefonszámomon, a másodikon Androidot. Az AW nagyon jól integrálva van a rendszerbe. A leghasznosabb funkció -számomra- az volt, hogy nemcsak BT-n csatlakozott egymáshoz a telefon és az óra, hanem wifin is. Így a házban ha valahol leraktam a telefont, az órám jelezte a hívást a BT hatókörén kívül is (ami nálunk 1-2 szobányi), ha közös wifi hálózaton voltak. Mivel sokat vagyok készenlétes, ez számomra fontos volt, otthon nem kellett a telefont magammal hurcolnom. A Garmin FR245m nem tudta ezt, az ha a BT hatókörön belül volt, akkor jelezte a hívást. Persze az sportóra, kezdetleges okosfunkciókkal.
    Egyéb okból (munkámhoz használt szoftverek) Androidra váltottam és ezt a funkciót kerestem nagyon. A GWA2 tudja, de csak Samsung telefonnal (én s9-el használom). Ott szintén megy a wifi kapcsolat ugyanúgy, mint AW-n az iphonnal. Szerintem (de nem próbáltam) a GWA2 iphonnal csak BT kapcsolatot tud. Ahogy nem samsung telefonnal is (ezt viszont próbáltam).
    Persze mindkét órát leteszteltem fitnessz ügyben is, az a tapasztalatom, hogy a legnagyobb pontatlanság a GPS-ben rövid (3-500m) körpályán van. Többször edzek a környéki rekortán pályákon, ezek sokszor "fura alakúak, vonalvezetésűek". Hiába másodperces a GPS mintavételezés, az algoritmusuk miatt az okosórák levágják a kanyarokat vagy kibővítik, sokszor jelentős távolságokat tévedve. Van olyan rekortán pálya nálunk, ahol az AW és a GWA2 is 10%(!) körül mér alá a valós távolságnak. Persze az fák közötti nyomvonalon van, gondolom a GPS jel is kevésbé pontos. Viszont a Garmin ilyenkor is 1-2%-osan pontos. Normál futásnál, ahol sokat megy az ember egy irányba, az okosórák pontossága megfelelő, kicsit romlik magas házak között. Egy footpoddal kiegészített sportóra itt is nagyon pontos (99,5%) marad.
    Kerékpárnál, jellegénél fogva mindegyik GPS pontosabb, nincsenek gyakran szűk irányváltások, elég a ritkább mintavételezés, a korrekciós algoritmustól sem sok függ.

    Mindkét okosóra szerintem kiváló fitnesz társ, nem jársz rosszul bármelyik mellett döntesz.

    U.I.: Nekem mind a Siri, mind a Bixby csalódás volt a hanghívásos tárcsázásnál. Egyik sem működött igazán jól.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák