Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrisman

    csendes tag

    válasz FókuszPók #17 üzenetére

    Nagyon jól tudom, h nem amoled, pont ezért írtam ezeket. ;)

    De csak be kell írni google-ba az (am)oled hátrányait, ott is írják, h a beégés ahogy a plazmánál is, bizony előfordul. De logikus is, hiszen nagyon hasonló technológia, már ami a pixelek fénykibocsátását illeti. És ahogy a plazmánál nem javasolják a statikus képeket, úgy igaz ez az oledre is. És nem kell ehhez demó üzemmód. Vannak olyan részek, amik tök átlagos használat során sem változnak, ilyenek pl. az állapotsor elemei.

    Ezenkívül persze az emberek nem fogják folyton a beégéseket keresni, ez nekem is már csak egy agymenés... :D De a telefonomon teljesen véletlenül vettem észre, yt nézés közben...

    [ Szerkesztve ]

  • Chrisman

    csendes tag

    válasz FókuszPók #19 üzenetére

    Amire Te gondolsz, az a ghosting jelenség, ami általában eltűnik. Beégni inkább azon csatornák logói szeretnek, amik nem transzparensek. Vagy pl a forma1 logó. De még jobb jutott eszembe, a vb eredményjelzője a jobb felső sarokban. Általában ha ilyet nézek, mindig elkapcsolok egy kis időre másik csatornára, h azok a pixelek is dolgozzanak egy kicsit. Imádom a tévémet, ezerszer jobb kép van rajta bármilyen csúcs lcd-nél, mégis azt mondom, h nagy macera figyelni mindig...

    Olednél még durvábbakat is olvastam, de nyilván nem próbálom ki: egy sima lézer pointerrel másodpercek alatt haza lehet vágni bármilyen kijelzőt. De már csak a sima napfény is károsítja. Ezért van UV szűrő bennük. Google: oled hátrányok. Érdemes utána olvasni.

    A fehérmosás, vagy a "hangyák" igazából semmit nem érnek...

    Ezért is lennék kíváncsi, h ezen az órán mennyi idő után fognak beégni a számok...

  • BenHans

    addikt

    válasz FókuszPók #27 üzenetére

    Nem is én írtam azt hogy bármelyik is egyértelműen jobb. Régen még mindkettő ott tartott hogy bőven volt hova fejlődniük és emiatt nem lehetett egyértelműen kijelenteni hogy melyik a jobb. De régen ugye volt a HTC Desire, ahol az első széria amoled volt de utána váltottak slcd-re és én mégis megküzdöttem Budapest utolsó amoledeséért, mert minden boltot felhívtam Budapest +30km körzetében és össz 3 darab volt, és mire odaértem a boltba, már csak 2 de a srác lelkére kötöttem hogy nem adja el az egyiket... Most meg már mindkettőn annyit csiszoltak hogy annyira elhalványultak a hátrányok egymással szemben, hogy azért nem lehet egyértelműen győztest hirdetni. Tehát, kinek mi...

    Nekem pl nem kellene OLED tv. Nem látok olyan eget verő különbséget az árkülönbséghez viszonyítva.

    Ha visszatérünk a telefonokhoz, ott MA már mindegy nekem hogy melyik, mert mindkettő tetszik, bár biztos kihasználnám azt a beállítási lehetőséget ha amoledem lenne hogy lejjebb veszek a túlszaturáltságból.
    Még az S3 idején zavart a pentile azon a felbontáson, de már nem mivel nem látom FHD-nál, és mivel már jönnek a QHD megjelenítők ez a pentile még inkább mellékessé válik. De nekem a HTC SLCD3-a is tökéletes, nem tudok belekötni.

    🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

Új hozzászólás Aktív témák