Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    addikt

    válasz TESCO-Zsömle #21 üzenetére

    én, mint szoftveres ember, nem igazán így látom. én úgy érzem, hogy inkább a szoftverek fejlődtek sokat, a hardverek esetében inkább csak az izom lett több.

    egy telefon aligha veheti fel a p3-mal a versenyt, ha valódi kód futtatására kerül a sor (és nem olyanra, amit direkt az adott telefonra optimizáltak szénné)

    pl van egy 200 mhz-s cyrixes masinám, néha bekapcsolom - röhögni fogsz - tesztelni! :D
    berakok mellé valami agp-s vagy pci-os grafikus kártyát, aztán nézem, mit képes magából kifosni a kódbázisom legfrisebb verzióival. elég elvadult proci ez már, tehát ha szétesik az app, akkor valahol befigyelt egy segfault, vagy ilyesmi. jó dolgok ezek tesztelésre, bár úgyis viára cserélem hamarosan.

    pl van egy egyszerű fizikai motorom (semmi extra, sima bounding box), ami anno sok sok éve ezen a cyrix cuccon egy bizonyos megadott contenttel 5 fps-en ment. ugyanez a content már 27 fps-el megy, mert fossáoptimizáltam szépen időről időre - és ugyanarról a cyrix prociról van szó.

    a telefonokon is azért működőképesek a játékok, mert a mai korok programozói szerencsére nagyon toppon vannak - az elterjedt internetnek, és a közössi portáloknak köszönhetően könnyű az eszmecsere és az új, egyszerű trükkök megismerése.

    ott van pl a commodore64 például, ami évente szoftveresen a másfélszeresére gyorsul, már kezdetleges 3d-s enginek vannak rá :D

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák