Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Bordoi #33 üzenetére

    Árthat? Meglehet.

    Azonban figyelembe vehetjük azt a tényt is, hogy (nagyon) jó pénzért fülgyertyát is árusítanak.
    Más elven működik, ez tény. A felszálló meleg levegő kiszívja a fülből a káros anyagokat.
    Használják persze ezt a spirálisan megcsavart réteges gyertyát köldökre, meg a fene tudja mikre is. Használ? Biztos, legalábbis kárt nem okoz.

    Én jobban hiszek nagyanyám kuruzslásaiban, mint a dokik mindenható tudományában.
    Azt ne feledjük, hogy orvosok híján is egészségesen nőttek fel a falusi gyerekek.

    Ugyan nem ide tartozik, de például a kancsalságot, szemtengely ferdülést sikeresen gyógyították a nagyanyók. Két középen kifúrt fél dióhéj spárgával rögzítve. Ezenken keresztül szemlélődött a kiccsávó, vagy a kiccsaj, aztán ráállt a szeme a helyes látásra.

    Az orvosok műteni tudnak, de igazából a magyar paraszt, a nagyanyó képes arra, hogy valóban gyógyítson. Gyógyításról beszélek, nem hentes munkáról. Nagyanyáról nagyanyára szálló tudomány ez, amelyet a városi népek már vagy nem ismernek, vagy nem fogadnak el.
    Spuri gyógyszertár, Saridon, vagy egyéb szemét, és minden meg van oldva. Tényleg?

    Nálam (is) bejött a forró só zokniban megoldás. Nálad is.
    Volnál szíves elmondani, miként árthat?

    Tényleg kíváncsi vagyok, nem kötözködöm. De frankón.

    neduddki: Olvastam Rejtőt. Mindet. Hallottam híred, nem cáfolod meg. Nekem bejön a stílusod. :K

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Bordoi #35 üzenetére

    No persze, a pórias módszer nem gyógyítja a súlyosabb, kórosabb eseteket. Ezekhez tényleg orvos kell.
    Azonban a doki is azt mondta, hogy a (forró) só is jó, tehát nagy butaságot nem mondtam. Azt viszont nem mondta a doki, hogy ártalmas...

    Nem véletlen, hogy a betegségekre a szervezet lázzal válaszol. A magas hőmérséklet segítség lehet sok esetben, még ha rákról is van szó. Célzott hatással gátolható a rákos sejtek szaporodása.

    Maradjunk annyiban, hogy nekünk (is) jót tett egy zokni forró sóval töltve...

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Bordoi #38 üzenetére

    Engem akkor lásson orvos, amikor megállapítja, hogy meghaltam. Ezt a házidokival is közöltem, amikor sajnos sürün látogatott minket elhúnyt feleségemet kontrollálva, engem meg vizsgálatra buzdítva.
    Témához kapcsolódva forró só, oszt jóvan...

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák