Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Bordoi #33 üzenetére

    Árthat? Meglehet.

    Azonban figyelembe vehetjük azt a tényt is, hogy (nagyon) jó pénzért fülgyertyát is árusítanak.
    Más elven működik, ez tény. A felszálló meleg levegő kiszívja a fülből a káros anyagokat.
    Használják persze ezt a spirálisan megcsavart réteges gyertyát köldökre, meg a fene tudja mikre is. Használ? Biztos, legalábbis kárt nem okoz.

    Én jobban hiszek nagyanyám kuruzslásaiban, mint a dokik mindenható tudományában.
    Azt ne feledjük, hogy orvosok híján is egészségesen nőttek fel a falusi gyerekek.

    Ugyan nem ide tartozik, de például a kancsalságot, szemtengely ferdülést sikeresen gyógyították a nagyanyók. Két középen kifúrt fél dióhéj spárgával rögzítve. Ezenken keresztül szemlélődött a kiccsávó, vagy a kiccsaj, aztán ráállt a szeme a helyes látásra.

    Az orvosok műteni tudnak, de igazából a magyar paraszt, a nagyanyó képes arra, hogy valóban gyógyítson. Gyógyításról beszélek, nem hentes munkáról. Nagyanyáról nagyanyára szálló tudomány ez, amelyet a városi népek már vagy nem ismernek, vagy nem fogadnak el.
    Spuri gyógyszertár, Saridon, vagy egyéb szemét, és minden meg van oldva. Tényleg?

    Nálam (is) bejött a forró só zokniban megoldás. Nálad is.
    Volnál szíves elmondani, miként árthat?

    Tényleg kíváncsi vagyok, nem kötözködöm. De frankón.

    neduddki: Olvastam Rejtőt. Mindet. Hallottam híred, nem cáfolod meg. Nekem bejön a stílusod. :K

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák