Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz naturka #43 üzenetére

    Nem kell svédcsepp, bármi, amiben ennyi alkohol van, mint a svédcseppben, megfelel.

    másik hsz-re: a tetran antibiotikum, azt orvosi rendelvény nélkül soha.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • rumkola

    veterán

    Ezért legyen meg a háziorvosod mobilszáma. 2008-ban én már nem indulok el sehová anélkül, hogy telefonon le ne egyeztetném.
    Az antibiotikumokat pedig kerülni kellene szerintem, a nevükben is benne van miért.

  • Stylewars_kp

    senior tag

    válasz ]Phobos[ #6 üzenetére

    Kijavítalak: "nemkell félni, nemfog fájni, nekem!" Nekik nemfog fájni de nekünk igen!

  • ProEvoFan

    nagyúr

    Nekem is volt egy vicces kis történetem.
    Elmentem szemészetre mert "valami" szúrta a szememet, és homályosan láttam tőle, mintha lenne benne valami ami iritálja. Sokszor be kellett csuknom a szemem, mert annyira szúrta az a "valami". Doki tüzetesen nézi a szememet, nem lát semmit, de tényleg semmit.Többször is belenézett, de nem jött rá mi a bajom.A magas vérnyomásomra gondolt (ami nincs):) Azzal váltunk el, hogy ha nem változik a helyzet akkor visszamegyek.

    Otthon a kedvesemmel rájöttünk mi a baj:D A szempillám befelé nőt a szemem felé, és ez iritálta a szememet, ettől láttam homályosan, és ezért volt vörösen izzó a szemem :D :DD
    Csak azt nem értem, h miért nem látta ezt a doki?:D
    Hihetetlenül hangzik, de ez komolyan megtörtént :)

    Jobbulást:)

  • Kantorpe

    tag

    válasz Vakegérke #19 üzenetére

    Ismeros a meleg so, na meg a voroshagyma leve, a legjobb letezo termeszetes antibiotikum.

    Orvosok semmit nemtudtak vele kezdeni, 3 nap melegso, meg hagymale, es azota sosem viszlatas :)

    Ez a jelenlegi egeszsegugy meg egy vicc, penzlehuzos mafia, mint a vasut, csak a nagyfejuek jarnak jol, a mi zsirunkbol hizlaljak magukat. Alabb is leirtak, hogy ez olyan mint a pokol bugyrai, ha bekerulsz ottmaradsz, aztan csak tepsiben tudsz kiszokni.

    Nekem mostanaban baszottul elkezdett fajni a hatam, annyira, hogy 15 ev utan elmentem orvoshoz, hat azthiszem folyamodok enis orvosi diplomaert, mert aztmondtak amit enis kitalaltam.
    Termeszetesen megnyugtattak, hogy ez csak rosszabb lesz, es ha majd mar nemtudok jarni, akkor mutunk, mert akkor mar ugyis mindegy.

    Jo mi ? :K

    Vicc ez az egesz, aztis azert tudni kell, hogy ez kb. mind elsogeneracios "munkas-paraszt ertelmisegi" vagyis az elso diplomas a kornyezeteben, ez a "regi kor" oroksege, ahol szisztematikusan elrohasztottak, a "rendes" kozeposztalyi ertelmisegi reteget es helyere ultettek ezeket. Csoda, hogy nem irjak ki az ajtora, hogy ma van a 7. nap pihenek, annyira istenkomplexusa van majd minden orvosnak, hogy az felelmetes, a szemeben te csak egy nyomorult huskupac vagy aki elefolyamodik "csodaert" , ha meg incs kedve osztani, akkor elhajt, aztan ha szarul sul el, akkor a "vedd a hatam" elv nagyonjol megvedi a brancsot.

    Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

  • ViTToRe

    aktív tag

    Sajnos tudom hogy miről van szó. Velem 2 szer fordult elő, és mind2szer nagyon megjártam. Amit én is megfigyeltem hogy se a Cataflam, se a többi fájdalomcsillapító sem hatott ilyenkor ! Szörnyű az amikor fél füledre süket vagy, de mégis baromira fáj, és már idegileg is tönkrementél a fájdalom miatt.
    Na de az én esetemre visszatérve, mi a megyei kórházba mentünk először az ügyeletre, ott több óra szenvedés után egy arab doktor "fogadott". Ez a fogadtatás nagyjából úgy hangzott hogy "hát maguk meg minek jöttek ide ? menjenek máshova". Több perc könyörgés után végülis kezelt... Iszonyúan fájt az amit csinált, és minő véletlen nekem is csak ezt a vmivel átáztatott csíkot tömte a fülembe. Másnap vissza mert rosszabb lett, itt is a modortalan arab doki volt, szintén p*raszt fogadtatással. Megint "kezelt"... Harmadik nap elmentünk egy másik kórház ügyeletére, (milyen véletlen itt egy fiatalabb csaj volt:) ) ahol felírtak nekem is egy csomó mindent, és ez segített.
    Megyei kórház állapota szörnyű... A haldokló embert aki beszélni alig tud illemre akarják oktatni a nővérek... ha épp nincs jobb dolguk akkor nyomják a pasziánszt meg a jó kis flash gémeket a neten, de ha megunták akkor csoportosan elvonulnak a tűzlépcső bejáratához és rágyújtottak. [Szigorúan TILOS a dohányzás a kórház egész területén] Sajnos egy 1 hét alatt rengetegszer előfordult, és ez nagyon elkeserítette az egész családomat...
    Szörnyű az államilag finanszírozott intézmények állapota és szolgáltatása :(

  • BenJoe

    senior tag

    "Kedvenc" történetem édesanyámmal esett meg: talán vakbélműtét, a lényeg hogy ébren, érzéstelenítéssel kellett vagdosni. Ugye ilyenkor azért illik megkérdezni a pácienst, érez-e még tapintást, stb.
    Az orvos kezdi az első vágást szikével, mire anyám mondja: ez fáj!
    Doki: Ha érez egy kis nyomást, az teljesen normális. A csillapító a fájdalmat nyomja el.
    Anyám: De határozottan vágó, éles fájdalom!
    -Biztos benne? Akkor most forduljon el, és mondja hogy hol érzi. [És elkezdi vagdosni mindenfele!]
    -Balra. (...) Jobbra. Megint. Most balra.

    Erre vadállat orvos nem vág, és kérdezi most hol fáj? Anyám: most nem érzek semmit. Orvosok összenéznek: "Hát ez tényleg végig tudta hogy hol vágjuk."

    Ezt nem értem! Ha mondja hogy fáj, miért kell összevagdosni mindenhol, hogy igazat mond-e? Normális az ilyen, mind emberileg, mind gyógyászatilag? Általában az orvosok ezen csoportja tiltakozik mindig a leghangosabban, ha valami, őt hátrányosan érintő változás van készülőben...

    Üdv.: BenJoe

    ╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

  • Andreas

    tag

    Szia byb!

    Saját tapasztalat alapján azt javaslom, hogy ilyen esetben minimum 2 különböző orvoshoz kell elmenni, és persze nem mondod meg, hogy a másik mit mondott.

    A János kórházból nekem nagyon jó és nagyon rossz tapasztalatom is van. Menj el esetleg a XI. kerületi "esztékába", fel lett újítva, mindenki nagyon kedves és eddig csak pozitív tapasztalatot szereztem.

    Gyógyulj meg!

  • sNORh

    addikt

    hát az az orvos odabaxta...
    jobbulást. :)

    Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz BenJoe #57 üzenetére

    Ha ezt az én anyámmal játszották volna el az orvosok és ez a tudomásomra jut, akkor ószövetségi: "szemet szemért..." alapon kukrival játszottam volna el viszonzásképp az összes szemét sintéren... Mikor végzek elmehetnek boncatlasznak okulásképp a fiatal generáció részére... Mocsok tetü banda...

    A cikkíróval, vajon hogyan bántak volna a férgek, ha mikor elutasítják a rendes kezelés iránti kérelmét, akkor a folyosóról behívja a 2db ukrán "védőügyvédet" és közli az orvossal: "akkor talán a kezelésem további részleteit vitassa meg ezzel a 2 úrral..."

    Vajon 3 másodperc alatt mennyit fejődött volna az orvostudomány????

    Lehet nekik isten játtszani, de az eltört csont, levágott végtag nekik ugyanúgy fáj...
    (póriasan mondva: ők is ugyanúgy büdöset sz@rnak, mire játtszák meg magukat???)

    (Hú de felhúztam magam ezeken a tetü (hippokrateszi)esküszegőkön, pokolra minddel!)

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • ByB

    addikt

    A mai éjszakát átaludtam! :) Reggel úgy ébredtem, hogy több nap után kipihentnek éreztem magam! :) Mindezeknek pedig hihetetlenül örülök! :)

    Mindenkinek köszönöm a pozitív hangvételű hozzászólást! :R

    #41 - Wolverine - Homárra elküldtem, hátha.

    #50 - KillHates - Monogram alapján már beazonosíthatóak.

  • Kami11

    őstag

    válasz ByB #61 üzenetére

    Először is jobbulást!
    Megmondom mi volt a baj, mit "rontottál" el:
    Nem adtál pénzt!
    Ha "fizettél" volna a dokinak -ha elsőre nem is,- de már a második alkalommal megkaptad volna azt az ellátást amit pénz nélkül is meg kellett volna kapnod!
    Sajnos ma Magyarországon ez a tendencia, ha fizetsz meggyógyítanak, ha nem lesz@rnak!
    Lehet róla vitázni, el lehet ítélni de sajna ez van és még egy darabig lesz is! :((

    A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

  • commanDOS

    senior tag

    Ha működnek ezek a "kuruzslós" dolgok, vagy, ahogy mostanság hívják természetes gyógymódok és nem okoznak kárt, akkor miért ne? Elhiszem, hogy sok mindenre jók, de nem mindenhatók és ismerni kell a hatásmechanizmusukat is.
    Másrészről viszont ezek többsége fájdalomcsillapító jellegű. Fájhat az ember füle pl, csak hogy témánál maradjak, csinál v.mi teát, vagy kencét, esetleg svédcsepp vagy hasonló és lehet, hogy elmúlik a fájdalma, akár egész napra. De semmi mást nem csinált, mint úgymond egy droggal befolyásolta az idegrendszerét, így a fájdalom nem jut el az agyába.
    De tudja ő, hogy mitől fáj a füle? Nem. Lehet valami mélyen gyökereddző súlyos dolog, amit ha nem kezelnek, szövődményei lehetnek. Az okot kell megszüntetni, nem a tüneteket kezelni. Ideig-óráig persze jó, mert az ilyen fájdalom nagyon sz@r és legalább nem v.mi szintetikus szarral tömtünk magunkat, de utána mindenképpen orvoshoz kell fordulni.

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • Versus

    senior tag

    Bence !

    Sajnos én is érzékeny vagyok a fülemre ezért maximális meg tudom érteni mit éltél át!

    A következőt javaslom :

    Menj el valami olyan helyre ahol árulnak dísznövényeket,és vegyél egy szép cserepes kövirózsát!

    Mikor megfájdul a füled,tépj ki belőle 2-3 lédús levelet ,mosd meg őket majd egy kanálba törd bele.Ezután egy másik kanállal préseld ki a levét amennyire csak bírod.

    Na ez a nem túl bizalomgerjesztő,zöldes lötty a fülfájós ember csodaszere.

    Amennyire csak tudod juttasd be a füledbe ,minnél mélyebben benne van annál jobb!

    Feküdj le a másik oldaladra és maradj úgy ameddig lehet,a legjobb ha alszol egyet.A legtöbb esetben 15 perc alatt csökken a fájdalom ,majd el is múlik teljesen!

    Hardcore felhasználóknak télire ajánlott fokhagymanyomó beszerzése mivel ilyenkor alig van nedvesség a levelekben!

    Sok sikert a módszer alkalmazásához !

    Premium Vintage

  • Đ@n!

    tag

    Jobb fülem hajlamos begyulladásra és hát történt idén h háziorvoshoz megyek... Fája fülem elkezdi csak vírus szeggyek vitamint meg infralámpázzak... Mondom OK legyen. Mindennap jelenésem volt az orvosnál mert nem bírtam elviselni a fájdalmat 2 héten keresztül... ráádásul nem hallotam semmit se és kezdett a másik fülem is fájni ... 3. hét elején vérvörös fejjel soron kívül úgy h volt benn valaki rontottam be a háziorvosomhoz és idegességemben le qrva anyáztam meg elküldtem a picsába mire elküldött a fül orr gégészetre ahol fogadtak rögtön és azt mondták még jó h odakeveredtem mert különben csúnya vége lett volna... a jobb fülemen előre halat középfül gyulladás volt a bal fülemen meg kialakulóban volt. Mind2be ment bele a csík felírt antibiotikumot és fülcseppet. 3 nap alatt múlt el a fülfájásom miután megkaptam a megfelelő kezelést! 3 nap alatt gyógyítható lettem volna és 2és fél hetet vett el az életemből ez a dolog :W Suliban persze lemaradtam rendesen... És hülyén hangzik de én nem szeretek hiányoznia suliból... utána újra megint otthon mindent bepótolni.. Lényeg az,hogy ezért az ellátásért nekük kellet volna fizetni nem anyumnak a TB-t.

    skillZ#Oc Team

  • Đ@n!

    tag

    válasz Đ@n! #65 üzenetére

    Jah pont 11. kerületi esztékába történt... Sry mod már nem lehetséges :(

    skillZ#Oc Team

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Kantorpe #55 üzenetére

    Valóban jók ezek a szerek, ráadásul kéznél vannak, és olcsók. Amit Versus ajánlott, a kövirózsa leve is jó. És nincs mellékhatás.
    Nézzük meg egy gyógyszer mellékletét. Aki nem retten vissza a használatától, abban jó adag bátorság van.

    Vöröshagyma, fokhagyma, kakukkfű, zsályalevél, ezerjófű, kamilla mindig van itthon. Beérem velük. Ha spéci a baj, irány a fitotéka, avagy a zöldséges. Úgy biza...

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • keIdor

    titán

    Magyar egészségügy... szánalom!
    Részvétem...:( és jobbulást!

    [ Szerkesztve ]

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • leviske

    veterán

    ÁÁÁ! Nem értem mi a francnak mennek emberek olyan szakmára, ami nem nekik való... Ezért van ilyen helyzetben a magyar oktatás és egészségügy és maga az ország. :(

  • dchard

    veterán

    Nekem csak egyszer volt komolyabb dolgom a magyar eü-vel:

    Szombat reggelre iszonyatos hasi fájdalom, mely estére hányással, hasmenéssel egészült ki. Szombat este kapás utcai ügyeletre be. Kedves ügyeletes doktornéni szerint csak gyomorrontás, tehát törtkrumpli és keksz a megoldás.

    Vasárnap estig nem egyszer volt szinkron hányás hasmenés, és két nap alatt olyan szinten leépültem, hogy korábban nem hittem volna el. Ekkor János kórház ügyeletre be, ott fél óra sorbaállás (!) ilyen állapotban, majd az ottani ügyeletes doki két nyomásra megállapítja, hogy vakbélgyulladásom van, és az állapotomból ítélve azt is megmondta, hogy nagy valószínűséggel perforált. Műtőbe azonnal be, operálás, majd másnap közli, hogy kb. 20%-om volt az életben maradásra a perforáció miatt. 5 napig folyt belőlem két kivezetett csövön át a genny, majd még egyszer fel kellett nyitni. Az már csak hab volt a tortán, hogy másodszorra nem akart altatni. (ezt végül sikerült kikönyörögnöm)

    A lényeg az, hogy a kapás utcai ügyelet remek munkája miatt sikerült az átlagos 4-5 nap helyett 14-et kórházban töltenem, majd otthon még újabb ugyanennyit. De örülhetek, hogy túléltem.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • eastsider

    nagyúr

    nekem vegyes tapasztalataim vannak... Szombathelyen voltam szájsebészeten, fogat húztak, meg csontot pótoltak, hát izé ez mindenképpen szörnyű, igaz protekcióval voltam benn, mert nem oda tartozom
    de izé 1 órás műtét közben elromlott a fúró... jöhetett a véső+kalapács(őskor rulez) a szájjamba :Y ....
    ind1 mostmár túléltem... kajálások után bethadinnal öblögetni, napi több cataflam (én port ittam vízben oldva) wáh visszagondolni is rossz...hát beszélni nem tudtam

    jah a tájékoztatás az nem nagyon létezett a főorvos úr szótárában, mondta, h ne feküdjek be, jó lesz hyperollal öblögetni, ok hazamentünk szhelyről (Balatonon lakunk) és másnap vissza, mert nem votlam vlaami jól. Akkor mondta, hogy jó lett volna bethadinnal öblögetni, meg befeküdni :Y csak nem mondott semmit, akkor utána már nagybátyáméknál voltam addig, és 2 naponta mentünk kontrollra(az megint halál, képzeléljtek el, h az ínyetek meg a fogatok közé egy pengét nyomnak, na az volt mindig)

    bocsi...

  • ByB

    addikt

    válasz Versus #64 üzenetére

    Versus!

    Köszönöm az ötletet, szoktam is használni, de most valahogy megfeledkeztem róla, van is a konyhaablakban! :U

    dchard - Ezután nem gondolkoztál el rajta, hogy feljelented a kapás utcai "doktor"nénit??? :Y

  • edipqe

    senior tag

    részvétem, és tiszteletem mert első nap nem verted kapásból össze a dokit.

    Remélem hamar felépülsz.

    engedj meg egy kis humort, bár baromira nem vicces amit csináltak veled, ám én már csak ilyen vagyok.
    bocs de kihagyhatatlan volt
    :B

    saját esetem a sok közül-> gyógyszer aknésodott bőrre. A vitamin származék van benne de durvás mellékhatásokkal, és nem nagyon tesz jót a májnak stb. Szedtem 2 évig. rendbe is jött a bőröm. De mivel rendszeresen kb 3 hónapra rá tudtak időpontot adni nem kedveltem a helyet (pedig most súlyponti meg minden szval nem kicsi kórházban van, de a minőség ugyan az) Átmentem egy másik intézmény dokijához, n omondom hurrá itt már csak 1 hónapos a várakozás szedtem tovább egy fé évet->tehát már 2,5 éve szedtem, mikor költöztem és jött a harmadik doki. Süti nála már csak 2-3 hét a várakozás. Kérdi miket szedtem, stb. Roacuttan Acnenormin. Jó értem. És mennyi ideig szedtem? háááááát most van 2,5 éve hogy szedem.

    Hatalmas rémült arc! Döbbent csönd. Halkan félve megkérdezte megint hátha félrehallotta. Igen 2,5éve, miért ez baj? Hát tudja.....igen. Baj. Ezt 3-5 hónapig lehet szedni, és nem tovább mert nagyon erős gyógyszer. Májra stb-re rámegy ha huzamosabb ideig szedi, ennél sokkal lágyabbak is vannak, mondott neveket........nem ezeket nem ismerem, és ezek ugyan azt tudják? Majdnem, és magának elég is lett volna emrt annyira nem gáz a bőre.

    Azóta se láttam orvost annyira rémült arcal. A félelem, és a felismerés amit leolvastam róla, az megingatott egy kicsit hogy jó volt-e ez nekem.

    [ Szerkesztve ]

    I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

  • jimmy399

    senior tag

    Hello!

    Nekem is kiskoromban sokszor megfájdult a fülem. Hol a bal, hol a jobb. Ha fájt, elmentünk a dokihoz, ő felszúrta és kész. Ezt eljátszotta párszor (vagy 5-6-7szer) és azóta kissé rossz a hallásom. Valószínűleg a sok felszúrűs miatt...

    Amúgy ha manapsáf fáj a fülem, akkor én is melegítem, meg szedek rá kalciumot, ezek segítenek, bár én már általában előre megérzem, hogy fájni fog a fülem, és mielőtt megfájdulna, elkezdem a kúrát. Inkább előbb, mint utóbb. Megjegyzem, hogy nekem csak akkor szokott a fülem fájni, hogyha a torkom fájt előtte, ritkán fordul elő, hogy spontán csak a fülem kezd el fájni, sőt nagyon ritkán.

    --- N/A ---

  • edipqe

    senior tag

    fura hallani, hogy sok embernek van vele baja. Soakt betegeskedtem 10-20 éves korom között, de fülem sose fájt, meg fertőzés se ment rá soha. Kezdem látni, hogy mázlim volt, mert nem kellemes.

    I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

  • Ferdzsoo

    addikt

    Hát igen sajnos itt ez van!

    Nekem is volt egyszer egy szép történetem, délelőtt betelefonáltam a szemészetre hogy valami üvegszerű dudor jelent meg a szemgolyómon, és eléggé zavar, ill. nagyobbodik.
    Adtak volna időpontot 3 HÓNAP múlva. Mondom a néninek hogy és addig kifolyhat a szemem? Azt mondta hogy csak időpontra tudok bemenni különben sosem kerülök sorra.

    Mondom rendben, megvártam az este 7 órát és elmentem a szemészeti ügyeletre ahol a dokisrác kb 5 perc várakozás után megvizsgált és kiszedett valamit a szememből. Majd felírt egy szemcseppet és kész, mondta hogy jó hogy elmentem. Ha várok 3 hónapot lehet szarabbul járok.

    Szóval mindenkinek tudom ajánlani ha valami baja van ne rendelési időben menjen hanem mindig az aktuális ügyeletre és kevés várakozással hatékonyan dolgoznak. Én azóta csak ügyeletre járok ha valami hirtelenebb ismeretlen bajom van, és eddig mindig sikerrel jártam.

    Én a másik kettő dokit a helyedben felkeresném és kikérdezném hogy mi a véleménye a 3. doki cselekedeteiről. Biztosan szénné aláznám. :((

    "It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

  • blwolf_89

    csendes tag

    válasz rarri #48 üzenetére

    Recept nélkül nem adnak ki semmilyen antibiotikumot sem? Egy ampicillin, penicillin, augmentin, semmi? (ismerek többet is, csak az egyszerűség kedvéért nem sorolok fel sokat)

    Software is like sex; it's better when it's free. Linux user #431260

Új hozzászólás Aktív témák