Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #82729984 #8 üzenetére

    Aki szerint nincs rejtegetnivalója, annak javaslom ezt a cikket. A cikk olvasása után felejtsük el, hogy politika, azt az egy nézőpontot vegyük szemügyre, hogy milyen teljesen váratlan elborult összefüggéseket lehet kiásni sok adatból.

    de van más példa is: áruházlánci adatbányászok előbb tudták, hogy apuka szemefénye kislány terhes, mint apuka.

    magyarul: nem tudhatod, hogy van-e rejtegetnivalód. nem tudhatod, hogy ki mit talál az adatok között. józanul gondolkodva nem adhatod ki az adataidat.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • gabor7th

    addikt

    válasz #82729984 #8 üzenetére

    "Ez azért összetettebb kérdéskör ennél. Magánember kb. lesz@rja ha esetleg el is lopják az adatait... "

    Csakhogy én nem ragadok le itt. Ez is probléma már, de a gazdasági kémkedés, találmányok ellopása, politikusok dolgainak kémlelése és aztán ezzel való zsarolása már sokkal fontotsabb. Bár hozzá kell tenni soha se lehet tudni... lehet aki ma még jelentéktelen magánember holnap felemelkedik és nem jó neki ha meg tudják zsarolni. Meg lehet sok embernek nem tetszik csak nem feccol bele erőt, hogy tegyen is valamit. Van viszont egy tendencia, hogy egyre több embernek nem tetszik ahogy mennek a dolgok.

    "szóval 10-ből 9 ember felhőt használ (gmail, gdrive stb)." Igen már húsz éve is felhőt használunk merthogy freemail meg minden felhő... Igazából a felhő őrület azzal nyitott, hogy a jövő az lesz, hogy nem számít, hogy magánember vagy, vagy mondjuk egy cég; minden adatod legyen felhőbe és tőled elveszik a saját tárhelyed. Olvass csak vissza az archívumban. Ez ütötte ki a biztosítékot sokaknál. Az USA is kémked ezerrel még a szövetségesei után is és most azt kérik, hogy cégek tízezrei tárolják náluk a legféltettebb adataikat és becsszó ha náluk tárolod nem néznek bele. (Persze ha nem náluk tárolod akkor szabad préda vagy a titkosszolgálatuknak.) Erről majd írnak is egy szép becsületkódeszet. Nagyon naív az aki ezt beveszi. Snowden miatt tudjuk milyen megalomán módon állnak ehhez a kérdéshez. Ők tényleg mindent akarnak amiből hasznuk lesz. Ha meg titkosítanád... mi van akkor ha már elegen vannak a felhőben és azt mondják, hogy oké innentől kezdve tilos lesz titkosított anyagot feltölteni.
    Szóval ha lesz alternatíva akkor nem lesz akkora baj, hisz mint ahogy fentebb linkeltem a vezető beosztású emberek kerülik elég rendesen a felhőt. És nemcsak ők. És az se baj ha macskás videókat raksz fel a felhőbe. Talán még a Big Data segítségével meg is tudunk valami újat a macskákról.

    "Cégeknél pedig sokkal inkább a költségeket nézik." Jó mondjuk picit olcsóbb lenne felhővel indulni és van egy nagyszerű találmányod, ami lehet egy technikailag egyszerű kommersz dolog is. Felrakod felhőbe, onnan az amcsi titkosszolgálat nemzetbiztonságra hivatkozva átadja egy amerikai cégnek + a kínaiak is letöltik a szuperbiztonságos felhőből. Szépen haladsz előre felveszel jó sok hitelt, mert úgyis kitermeled... Aztán fél év múlva észreveszed, hogy van itt egy kínai vetélytárs aki ötször olcsobban adja ugyanazt amit te és egy év múlva csődbe jutsz. Az elején olcsóbb volt, de megérte volna biztonságba tárolni az adataid.

    "Hozzáteszem, nem mindenki fejleszt ám rák gyógyszert" Persze van ami lehet nyilvános, de jól át kell gondolni mi mehet netre. Sajna sokan annyira megbíznak a rendszerükbe, hogy internetre mennek azok a gépek is amik érzékeny adatokat tárolnak.

    "(csak mert ilyenkor az szokott lenni az ellenérv hogy mi van ha ellopják a szupertitkos rák gyógyszer/hiperhajtómü terveit a felhőből...)" Elég ha csak van egy egyszerű, de nagyszerű ötleted.

    "Ez nem igy müködik, te is tudod. Igazából nincs is választásod.
    Nincs gmailed?..." Ebből is látszik, hogy részben már bementünk egy zsákutcába.

    "Cégeknél dettó. Ha a konkurencia felhőt használ és olcsóbban tudja ugyanazt nyújtani mint te, akkor ráb@sztál. " Azért a felhő nem nyújt annyi előnyt hogy emiatt lenyomják egymást a cégek ezen az alapon. Sőt hosszabb távon ráfizetsz és még lásd a fenti történetet.

    " Ez persze nem azt jelenti hogy mindenre felhőt kell használni, de elutasitani sem lehet." Azt azért ugye meg lehet oldani, hogy a legféltettebb üzleti dolgokat nem tesszük fel? Mert szerintem az igen.

    "Most hogy mondod, erre mondjuk lehetne valami bizniszt alapozni hogy a szülőknek pénzért megmondjuk hogy a "kislányuk" épp lovaspornó filmben akar szerepelni" Én nem lepődnek meg ezen se. Főleg, hogy látszik, hogy szenvednek, hogy ők se tudják, hogy mit kezdjenek ezzel a sok nyers adattal amiben 95% szemét.

    "Na szóval, egyáltalán nem arról van szó hogy van-e rejtegetni valód vagy nincs. Hanem arról hogy ebből nem lehet kimaradni. " A fogyasztók ha nem vesznek egy terméket, mint mondjuk a Windows akkor az a termék bukás lesz.

    Szóval lehet zsákutcába menni, de akkor számolnod kell a következményekkel. Digitális államot és gazdaságot is lehet építeni pl. de már most lehet tudni ha mondjuk egy olyan ország akárná megtámadni mint Oroszország akkor az egészet hazavágják és arról, hogy meg tudjuk védeni álmodni se lehet. Kényelmes lesz, de addig fog tartani amíg béke van utánna vége lesz és ott lesz a lakosság a pácban. Addig is amíg béke van meg mehet az adatlopás ezerrel. Európa kifejleszti évek alatt az új terméket aztán majd Kína szépen mindenkit lenyomva hasznot húz belőle.

    Ui.: Nem csak Gmail van... ha dizerfikálsz a szolgáltatók között valamivel javulhat a helyzeted, mert nem minden adatod van egy cégnél. Persze pont a Google törekszik rá nagyon, hogy ott legyenek.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • emvy

    nagyúr

    válasz #82729984 #8 üzenetére

    Ráadásul konkrétan nagy gyogyszergyar is hasznal Google Appsot belső emailre/kollaboraciora.

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák