Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz Hopkins95 #200 üzenetére

    anno Everman végzett ilyen szintű érvelést, miszerint iphone-al jobban lehet videózni meg fotózni, mint dslr-el :DD

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • NandorHUN

    addikt

    válasz Hopkins95 #200 üzenetére

    Ezeket a baromságokat amiket írsz te el is hiszed? :D

    Soft-ban előrébb jár a telefon? Na nevettess már légyszíves. Egy 4 éves fényképezőben több beépített softwares (!!! bizony) állítási lehetőség van mint egy mai telefonban.
    Attól, hogy te megnyomsz egy gombot a telefonon, az meg erre szépen feltolja a szaturációt meg a kontrasztot még nem lesz jó a kép. Az "élményről" meg ne is beszéljük. Mi az élmény? Az hogy az izzadt zsebedből előkotorod a telefont és megnyomsz egy gombot oszt kész'. ?

    Most hagy ne mondjam el hány féle softwares állítási lehetőség van pl egy 4 éves Sony A6300-ban. A különbség csak az, hogy legtöbben raw-ban fotóznak -profik - és ők ezzel nem is foglalkoznak. De ettől még ott van.

    Most csak erre válaszolok, többi amit írnék az csak ön - és mások ismétlése lenne. De telefont tényleg ne méregesd a rendes fotógépekhez, mert nagyon nincsenek egy szinten. Olyan mintha egy trabantot vinnél F1-es versenyre. Ja igen, trabant is győzhet, ha pl. 40 km/h-ás sebességlimittel megy a verseny.

    www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz Hopkins95 #200 üzenetére

    Ezért nem jön át az üzenet, mert aki tényleg fotózik, az pont az ellenkezőjét látja.

    Kezelés egyszerűsége? Megnyomom a gombot vagy megnyomom a gombot. Eddig egál van.

    Abban a pillanatban, amint valamit állítani szeretnél, a fényképezőgépek dedikált szerveri egyszerűbbé teszik a dolgot a célhardveren.

    Ezt a meccset a telefon erősen bebukja. MIND.

    Fotózás élménye: Nos, kérdés, ki és mit ért ezen. Az emberek nagy többsége pont azért vesz fényképezőgépet, hogy növelje a fotózás élményét.

    A komponálást, a beállításokat, a lényegesen több lehetőséget, és most sorolhatnám.

    Ezek nagy része egyszerűen tragikus mobilon, vagy nem is létezik, vagy valami SW trükk, ami csak ront a kép minőségén.

    Szóval ha a fotózás mint ÉLMÉNY van megemlítve, ott a telefon nem is igazán játszik.

    A jelenlegi fényképezőgépek egy részében van már in-camera raw processing, és millió olyasmi, ami lehet telefonon is megvan, jó, mondjuk az tény, hogy nem tudok a kamerámmal készült képekre nyuszifüleket meg cilindert rakni, de na ...

    Arról nem is beszélve, hogy ha TÉNYLEG utómunkázni akarok, akkor ott a laptop, szóval a SW-ben előrébb járó okostelefonnal sem biztos hogy egyetértek.

    Hogy egyszerűbben kezelhető egy mobil, hogy mindig kéznél van, ezek oké.
    Hogy bizonyos helyzetekben megfelelő kompromisszumokkal akár előnyei is lehetnek, az is oké.

    Ezekkel egyetértek, de a többit pont ellenkezőképp (És nem vagyok vele egyedül) látom mint te.

    Life is shor...

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Hopkins95 #200 üzenetére

    "telón nem kell külön szerkesztgetni, az algoritmus elvégzi helyetted"

    Igen, elvégzi. Hogyne. A fotók egyazon mobillal készültek. Nem minden fényviszonyok között ekkora a különbség, de a képen látható fényviszonyok, hogy is mondjam... elég gyakoriak egy mobilfotósnál.

    A csodálatos Gcam:

    RAW-ból egy perc alatt szerkesztett:

    A csodálatos Gcam:

    RAW-ból egy perc alatt szerkesztett:

    A csodálatos Gcam:

    RAW-ból egy perc alatt szerkesztett:

    Akkor így most már leakadhatunk végre erről a kreténségről a mobilok túlmisztifikált és túl sokra tartott algoritmusaival? Sokszor egész jók tudnak lenni, de sokszor egészen borzalmasak. Az a baj ezzel az egésszel, hogy az emberek kifizetnek rohadt sok pénzt egy kütyüért, ami azt ígéri, hogy nem kell érteni a fotózáshoz és sokan (talán a pénzük elköltése utáni magas elvárások miatt) be is mesélik maguknak, hogy tényleg így is van.

    Azt meg 15 évnyi digitális fotós tapasztalat mondatja, hogy ma már egy belépő MILC gépből kieső érintetlen Jpeg is köröket ver az ide példaként hozott bármelyik fotóra, főleg valami színesebb-szagosabb gyári profilt ráeresztve. Ha már valaki nem akar fotók szerkesztésével bíbelődni és algoritmusokra bízná, akkor pont nem a mobil a legalkalmasabb erre, hanem egy fényképezőgép, ami az erőforrásait nem arra használja, hogy olyan dinamikát és zajmentességet hazudjon, ami valójában nincs is, csak egy hókuszpókusz. Mint ahogy az én RAW-ból szerkesztéseim is hókuszpókuszok, nem lehet ebből sem csodát művelni, de a Gcam algoritmusnál így is ezerszer jobb, minimális munka mellett.

    Ettől függetlenül én imádok mobillal (is) fotózni. Csak a helyén kell kezelni és nem bullshittel terhelni egy fórumot. Főleg nem valódi fényképezőgépet használó fotósokat etetni azzal, hogy a gépeiket tulajdonképpen leiskolázza egy algoritmus. Ha ennyire ismeretlen terep neked egy valódi fényképezőgép, legalább a hülyeséget ne terjeszd (és sajnos ezzel nem vagy egyedül, minden rendes fotósra jut 100 mobilos junkie, aki az észt nagyon tudja osztani úgy, hogy életében nem fotózott még rendes géppel).

    Vegyél a kezedbe egy Fujifilm MILC-et, menj el vele egyet fotózni és többé látni sem akarod majd a telefonod nyomorúságos algoritmusait, miközben SEMMIVEL nem kell több energiát beletenned, mint mobillal fotózva. Nyomod az exponáló gombot oszt csókolom. A mobilokon megszokott beállításokat pedig ezen is megtalálod. Szerinted mégis honnan jönnek?

Új hozzászólás Aktív témák