Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Cs1csó #22 üzenetére

    TEHÁT: ameddig nincs kisebb sávszélen gyártás stb. addig nem is kellene új kártyát kiadni.

    Zöldségeket beszélsz. A TDP-ből lehet látni, hogy az nVidia annyit csinált, hogy megemelte a 2060, 2070 és a 2080 felvehető energiamennyiségét, így magasabb teljesítményt tud kisajtolni az adott GPU-kból. Ez, és az árcsökkenés elég ahhoz, hogy az AMD még csak érkező 5x00 szériájának vitorlájából kifogja a szelet.

    Megtehették volna, hogy csak csökkentik a meglévő GPU-k árát, de így nem csak ár, hanem teljesítmény terén is jobban állnak a konkurenciához képest. Ha nem jött volna a Navi, akkor feltehetően még ennyit sem lépnek. De ez így egy ügyes húzás az nVidiától...

    Szerintem az RTX is elhibázott volt helyette, kellett volna a 10xx széria után:

    Miután az AMD fogatlan oroszlán dGPU-k terén, így nekiállhattak innovációkban gondolkodni. Abban én se vagyok biztos, hogy jó ötlet volt az RTX, de azt meg kell adni, hogy léptek egy nagyot, és megmutatták, merre kellene haladni a VGA-k fejlesztése terén.

    Az új konzoloknál is téma a Ray-Tracing, pedig azokban ugye AMD GPU fog dübörögni. Vagyis az AMD is rálépett erre az útra. Ilyen téren én egyáltalán nem hiszem, hogy elbaltázott lépés volt a Ray-Tracing felé nyitni, inkább merész volt. De simán megtehették, mivel olyan előnyben vannak az AMD-hez képest.

    DE ez amit a marketingesek csinálnak nevetséges, mert ez semmi más mint a marketingesek bűvészkedése.

    Az nVidia tavaly csaknem 10 milliárd dolláros forgalom (amelyből 5,5 milliárd volt a Gaming szekció) mellett csinált több, mint 3 milliárd dolláros nyereséget, amelyből nem egész 2 milliárd volt a Gaming szekció. Nem örülök én sem annak, hogy ilyen egyoldalú a PC dVGA piac, de ha ezt te marketinges bűvészkedésnek tudod be, akkor minden dicséret megilleti őket...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák