Hirdetés

2019. július 21., vasárnap

(#1) AAAgold

AAAgold
(senior tag)

Maradt még olyan ár-teljesítmény sáv, amit nem fedtek le? :)

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#2) Csapoati

Csapoati
(PH! félisten)

Akkor mennyi lesz mondjuk az RTX 2060 nyitóára itthon? Én olyan 130-135 ezerre tippelek.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#3) $p@rr0w

$p@rr0w
(PH! addikt)

Akkor ez jól sejtem hogy semmiben nem fogja a mostani árakat befolyásolni...?
AMD meg életképtelen, így nem túl fényes a jövő sajnos... :O

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#4) GeryFlash

GeryFlash
(PH! addikt)

És már vannak is eredmények: NVIDIA GeForce RTX 2060 SUPER Review: $399 Performance Beast

RTX 2060 SUPER and RTX 2070 SUPER edged out by AMD Radeon RX 5700 in OpenCL

AMD nózija megint kifújva, ugyanolyan áron fogják adni a kazán 5700/5700XT-t mint ezeket. RTX nélkül ugye :) Azért szép lassan csak jönnek majd a 7nm EUV új széria is az Nvidiától, akkor az AMD VGA részlege akár be is zárhat. Következő pár évben Ryzen CPU + Nvidia VGA kombó lesz a nyerő.

[ Szerkesztve ]

Több mindent, kevesebb semmit!

(#5) Csapoati válasza GeryFlash (#4) üzenetére

Csapoati
(PH! félisten)

Mondjuk az RTX a 2060-aknál nem épp árképző tényező. :D

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#6) body007

body007
(PH! addikt)

új VGA-kat várásló felhasználók - hogy mit csinálnak a felhasználok? :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#7) GodGamer5 válasza $p@rr0w (#3) üzenetére

GodGamer5
(őstag)

A Vegák jó kártyák, egész jó árban mennek és most jönnek 7.-én a Navis gpu-k is, amik meglepően jónak ígérkeznek, de te biztos többet tudsz...

[ Szerkesztve ]

"Az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszámitogepekkel szopnak..."

(#8) inteltunder

inteltunder
(kvázi-tag)

2070 szuper helloszia :DD

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#9) Szeszkazán válasza GeryFlash (#4) üzenetére

Szeszkazán
(senior tag)

Azért a szemüveget tessék levenni, a 2070S is elég kazán kategória.

(#10) GeryFlash válasza GodGamer5 (#7) üzenetére

GeryFlash
(PH! addikt)

MEGLEPŐEN JÓ??? 200+ wattból 7nmen 450 dollárért hozni 2070 szintet? :D

Szeszkazán: Semmilyen szemüvegem nincs, igem az is fogyaszt de az legalább nem 7nm-en. Ebből látszik mennyire fogalmatlan idióták maradtak Koduri és társai távozásával az AMD grafikai részlegén.

[ Szerkesztve ]

(#11) Envo_ válasza Szeszkazán (#9) üzenetére

Envo_
(fanatikus tag)

"de hát ezek a tényezők akkor érvényesek csak, ha az én igazamat támasztják alá"

(#12) satz18

satz18
(őstag)

Csodálatos jövőkép. A Pascal az új Sandy Bridge? Reméljük ez a stagnálás nem fog olyan sokáig tartani, mint a CPU piacon.

Asus GL502VS, Lenovo x60, LG G4, PS 3

(#13) GeryFlash válasza Envo_ (#11) üzenetére

GeryFlash
(PH! addikt)

Ja tehát a 10-20%kal erősebb 2070S 215 wattot fogyaszt szemben a gyengébb de már 7nm-en gyártott 5700XT 225 wattjaval szemben. Igazad van, minden rendben van az AMD VGA piacal :DDD

(#14) solfilo válasza GeryFlash (#10) üzenetére

solfilo
(PH! kedvence)

"Ebből látszik mennyire fogalmatlan idióták maradtak Koduri és társai távozásával az AMD grafikai részlegén."

Vega megjelenés körül azt ovlastam, hogy a Navi lesz Koduri első saját gyermeke. :)

solfilo

(#15) Tyrel válasza GeryFlash (#10) üzenetére

Tyrel
(őstag)

Inkább te vagy fogalmatlan ha Koduri távozásában látod a hanyatlásuk okát, sokkal inkább a munkásságában keresendő... :U

Azt nem mondom hogy jobb utódot találtak helyette, de Koduri egy gyökér, az ő vezetésével került oda az RTG ahol most van...

(#16) stratova

stratova
(PH! kedvence)

Ümm az a blending érték 2060S-nél 48 helyett 64 lesz ha jól tévedek.

KaBOOM? Yes Rico... KaBOOM!

(#17) pachito

pachito
(őstag)

2060 Super VRAM kapacitása - 8GB

Battle tag: kampec#2540, Origin: Midnightguide

(#18) csicso82

csicso82
(PH! nagyúr)

Ha jól értem ez már a 3.(!!!) széria ami gyakorlatilag NULLA fejlesztéssel csak ráncfelvarrással jön ki?

1. RTX 20xx
2. GTX 16xx
3. ez "super" ?

nem érzik, hogy kellően szánalmasak?

(#19) Tyrel válasza csicso82 (#18) üzenetére

Tyrel
(őstag)

Konkurencia gyakorlatilag nincs, miért törnék magukat?... Lehet adni középkategóriás teljesítményt felsőkategóriás áron, useless RTX gimmick-el fűszerezve, hol itt a baj? Profit megvan vastagon, veszik, viszik, minek változtatni rajta?

[ Szerkesztve ]

(#20) zgmzgm válasza csicso82 (#18) üzenetére

zgmzgm
(kvázi-tag)

sajnos megtehetik

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#21) snecy20 válasza csicso82 (#18) üzenetére

snecy20
(PH! kedvence)

Ezt teljesen tévesen gondolod, de majd lesz más akinek van több ideje bővebben kifejteni hogy miért.

(#22) csicso82 válasza Tyrel (#19) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

NEM ezt kritizálom, hanem HA NINCS konkurencia és nincs fejlesztés akkor vissza kéne venni a bullshit tempóból.

TEHÁT: ameddig nincs kisebb sávszélen gyártás stb. addig nem is kellene új kártyát kiadni.

Szerintem az RTX is elhibázott volt helyette, kellett volna a 10xx széria után:

11xx-es széria és ezt kitartani 2-3 évig. és remélhetőle addigra tudnak annyit belepréselni plusz tudásban, hogy jöhet a 12xx.

DE ez amit a marketingesek csinálnak nevetséges, mert ez semmi más mint a marketingesek bűvészkedése.

(#23) Cassi

Cassi
(fanatikus tag)

Sajnos úgy tűnik, a 2070S-hez ajánlott tápot 650W-ra emelték 550W-ról, ez így már tápcserét is jelentene.

(#24) FragMaster

FragMaster
(PH! addikt)

A táblázatban rossz effektív memória-órajel érték szerepel a 2080 Supernél.

Szerk.: már oké :)

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#25) arn

arn
(PH! nagyúr)

ilyen idiota tipusneveket? miert nem eleg egy koddal jelolni? mittomen 2065, vagy mittomen.

egy 15%ot szepen rapakoltak, de a perf/watt szarabb lett a 2070nel. a 2060 igy 8 megaval utos kis kartya lett...

[ Szerkesztve ]

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#26) arn

arn
(PH! nagyúr)

igaz az ara is hasonlo a 2060s es a 2070nek, nem csak a teljesitmenye :D

[link]

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#27) gV válasza Cassi (#23) üzenetére

gV
(őstag)

ja persze, valóságban meg az van, hogy nekem az 550W-os elviszi a 2080-at. fogyimérő 350W-ot jelez.

(#28) Duddi válasza GeryFlash (#4) üzenetére

Duddi
(fanatikus tag)

Csak az a baj ha az AMD bezár akkor még a 3050 es kari is csak 700$ dollárért lesz kapható akcióban.. :(

(#29) Locutus

Locutus
(PH! kedvence)

És itt se lett HDMI 2.1...

(#30) .Z. válasza Duddi (#28) üzenetére

.Z.
(senior tag)

Ezt akarják az emberek, ne akard elvenni tőlük.

(#31) Cifu válasza csicso82 (#22) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

TEHÁT: ameddig nincs kisebb sávszélen gyártás stb. addig nem is kellene új kártyát kiadni.

Zöldségeket beszélsz. A TDP-ből lehet látni, hogy az nVidia annyit csinált, hogy megemelte a 2060, 2070 és a 2080 felvehető energiamennyiségét, így magasabb teljesítményt tud kisajtolni az adott GPU-kból. Ez, és az árcsökkenés elég ahhoz, hogy az AMD még csak érkező 5x00 szériájának vitorlájából kifogja a szelet.

Megtehették volna, hogy csak csökkentik a meglévő GPU-k árát, de így nem csak ár, hanem teljesítmény terén is jobban állnak a konkurenciához képest. Ha nem jött volna a Navi, akkor feltehetően még ennyit sem lépnek. De ez így egy ügyes húzás az nVidiától...

Szerintem az RTX is elhibázott volt helyette, kellett volna a 10xx széria után:

Miután az AMD fogatlan oroszlán dGPU-k terén, így nekiállhattak innovációkban gondolkodni. Abban én se vagyok biztos, hogy jó ötlet volt az RTX, de azt meg kell adni, hogy léptek egy nagyot, és megmutatták, merre kellene haladni a VGA-k fejlesztése terén.

Az új konzoloknál is téma a Ray-Tracing, pedig azokban ugye AMD GPU fog dübörögni. Vagyis az AMD is rálépett erre az útra. Ilyen téren én egyáltalán nem hiszem, hogy elbaltázott lépés volt a Ray-Tracing felé nyitni, inkább merész volt. De simán megtehették, mivel olyan előnyben vannak az AMD-hez képest.

DE ez amit a marketingesek csinálnak nevetséges, mert ez semmi más mint a marketingesek bűvészkedése.

Az nVidia tavaly csaknem 10 milliárd dolláros forgalom (amelyből 5,5 milliárd volt a Gaming szekció) mellett csinált több, mint 3 milliárd dolláros nyereséget, amelyből nem egész 2 milliárd volt a Gaming szekció. Nem örülök én sem annak, hogy ilyen egyoldalú a PC dVGA piac, de ha ezt te marketinges bűvészkedésnek tudod be, akkor minden dicséret megilleti őket...

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#32) Pécsi gyerek válasza Cassi (#23) üzenetére

Pécsi gyerek
(őstag)

Igen,és codogenből már vagy 1000 wattos is elkélhet.🤣

Gigabyte b250m-ds3h lap+pentium g4560+2×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+ +Gigabyte rx 460 oc 4 gb+zalman z1 neo házikó :)

(#33) adamssss

adamssss
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Lesz teszt meg iden? ;]

(#34) t72killer

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

A 2éves hdmi 2.1 meg sehol :W.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#35) .Z. válasza t72killer (#34) üzenetére

.Z.
(senior tag)

Nem fért már be az alacsony haszonkulcs miatt.

(#33) adamssss

Nincs mit ezen tesztelni. Jelenlegi piac : vagy megveszed, vagy nem játszol PC-n :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36) csicso82 válasza gV (#27) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

+1 a tápegységes topikban is ez megy jönnek a mókusok, hogy ő 750-850W-os tápot akar a gépbe mikor egy 550W-os kb. a 2080TI-n kívül mindenre elég. Ennek a bűvkörében élnek sokan, a 2080TI-nek is elég egy 650W-os.

(#37) Pécsi gyerek válasza adamssss (#33) üzenetére

Pécsi gyerek
(őstag)

:C :( :DDD

Gigabyte b250m-ds3h lap+pentium g4560+2×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+ +Gigabyte rx 460 oc 4 gb+zalman z1 neo házikó :)

(#38) gV válasza t72killer (#34) üzenetére

gV
(őstag)

mivel ezek még mindig TU104 és TU106 épülnek nem meglepő, csak a tavaly kiadott lapkák más aktív részegységekkel.

(#39) sati

sati
(PH! addikt)

Kenjek a hajukra. Az Intelt mar lecsereltem, lehet NV is igy jar. :)

(#40) satz18

satz18
(őstag)

Most kaptam értesítőt hogy a Hardware Unboxed már ki is jött a teszttel. Hiába Ausztrália.... Hazaérek munkából, asszem ez lesz az első videó amit megnézek.

Asus GL502VS, Lenovo x60, LG G4, PS 3

(#41) b. válasza csicso82 (#18) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

A GTX 16xx és az RTX 20xx egy GPU családhoz tartozik nem különálló termékkategória a A GTX az RTX alatt helyezkedik el és Turingra épül szintén.
( 1050= 1650, 1050TI = 1650TI, 1060 3 GB = 1660, 1060 6 GB = 1660TI,1070 =2060, 1070TI =2060S,1080 =2070S, 1080TI =2080S, 2080TI )

A kisebb csíkszél nem jelent semmit, nem egy csodadolog, nem fog megváltást hozni és egyre kevésbé reális tényező az hogy mennyi előrelépést ad az árával szemben. Nvidia teljesen jól csinálta hogy maradt ezen a csíkszélen, mert értelmetlenül megdrágította volna a gyártást egy épp induló 7nm.
Samsung aláígért árban TSMC nek,de így is biztos horror áron lesz a 7nm EUV.

Navival szerintem nincs gond, nagyobb probléma a Radeon 7 árazása mert kb a 2070S 500 dollárért hozza a teljesítményét. Bányászok mondjuk vinni fogják így is, megy fel a coin.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#42) GeryFlash válasza .Z. (#30) üzenetére

GeryFlash
(PH! addikt)

Akarja a halál, én biztos nem, semmi bajom az AMD-vel, semmelyik céggel nincs (ok talán a Samsung). De hadd lehessen leirni már a nyilvánvalót, vagyis hogy az AMD 7nmen se képes azt a perf/watt szintet hozni mint az Nvidia az ezeréves nodeon. Ez nevetséges. De cserébe árazásban se jobb, hiába nagyobb fogyasztás és RTX nélküliség (ami valakinek vagy hátrány vagy semleges, de semmiképp nem előny). Kívánom hogy az AMD összestedje magát de amíg a dead horse GCN-t nyúzza addig kár bármit várni.

(#43) .mf válasza GeryFlash (#4) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

"Azért szép lassan csak jönnek majd a 7nm EUV új széria is az Nvidiától, akkor az AMD VGA részlege akár be is zárhat. Következő pár évben Ryzen CPU + Nvidia VGA kombó lesz a nyerő."

Jaja, tök jó lesz, "RTX 4080, ára 3999 USD + az egyik veséd". Ha az AMD VGA részlege bezárna, egyből az egekben lennének az árak.
Nem mintha már nem lennének most is ott... Amikor a R 4850 megjelent 2008-ban, ami akkoriban egy erős középkategóriás kártya volt (felette akkor csak a 4870 volt AMD-nél), megjelenés után pár hónappal 30k-ért vettem. Még ha az elmúlt 10 év kumulált inflációjával (36%) be is szorozzuk, még mindig csak 41k-nál tartunk. Manapság ennyiért nem egy erős középkategóriás kártyát kapsz, hanem csak az alsó-középkategória legalján halászgathatsz valami akcióért (1050-sima-2GB vagy 560 4GB vannak ennyiért, már egy 1050Ti 4GB is 45k, és megjelenéskor még drágábbak voltak) - egy hasonló kaliberű kártya (pl. 1060-3GB, mert a 4850-nek is az árkategórián felüli teljesítményét a kevés RAM fogta vissza) 50k körül van.

(#44) .Z. válasza GeryFlash (#42) üzenetére

.Z.
(senior tag)

Azt írsz le amit akarsz, de amíg az emberek 80% -a a pénztárcájával az áremelésre szavaz, addig kár magyarázkodni.

(#45) hajbel válasza .mf (#43) üzenetére

hajbel
(őstag)

Az a 9K növekedés nem is annyira vészes, inkább a felette lévő kategóriák árában van burtális túlárazás.

The Verge professional PC building guide: "You'll need a Swiss Army knife that hopefully has a phillips head screwdriver."

(#46) Kansas válasza GeryFlash (#42) üzenetére

Kansas
(senior tag)

"Kívánom hogy az AMD összestedje magát de amíg a dead horse GCN-t nyúzza addig kár bármit várni."
1. a Navi nem GCN
2. azért a független Navi teszteket megvárhatnád, a jó hír az, hogy talán már a "Super" kártyák közül is lesz bennük esetleg
3. 3-400 W-os fogyasztási kategóriában(full config), pont le* a 15W különbséget - én maradnék az ár/teljesítmény aránynál, abban meg nem rosszabb az AMD, na nem azért mert nem lehetne jobb, csak gondolom megunták, hogy nincs profitjuk a kártyáikon és ha már az NV felvitte az árakat, az AMD se akar mögötte lemaradni.

[ Szerkesztve ]

I used to be a decent sysadmin, then I took an arrow in the knee... (BOFH)

(#47) GeryFlash válasza .Z. (#44) üzenetére

GeryFlash
(PH! addikt)

Miért milyen opciói vannak? Én magam 3 éve vettem utoljára VGAt, azóta csak konzol, de aki PC-n akar játszani az mit csináljon szerinted? 2 opciója van, vagy nem vesz semmit vagy Nvidiát vesz.

(#48) Kansas válasza GeryFlash (#47) üzenetére

Kansas
(senior tag)

Vagy AMD-t vesz. 2080Ti alatt ugyanannyiért kb. ugyanazt a teljesítményt kapod mindkét oldalon.

(#51) b. +1

[ Szerkesztve ]

I used to be a decent sysadmin, then I took an arrow in the knee... (BOFH)

(#49) Predatorr

Predatorr
(tag)

A mezei, ref 2080-asom (MSI Ventus) elszalad 2000+/16000MHzen és OC sem melegszik 80°C fölé (249W max). SUPER!
Hozzá nem értőknek: RTX maxon játszom @4k, már amivel eddig lehetett (SotTR, MExodus), és OC sem kellett hozzá, szóval ez az egész csak marketing.

Kansas: Nem, nem kapod ugyanazt sem tudásban, sem teljesítményben. Driverben viszont, sajna, keményen gyúr az nV azAMD utolérésére.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#50) .Z. válasza GeryFlash (#47) üzenetére

.Z.
(senior tag)

Én vettem egy PS4 -et. Gépben meg maradt az RX570.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.