Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz bob011 #8 üzenetére

    A 4116 köztudottan könnyen adja be a kulcsot. Más gépemnél is futottam bele RAM hibába. Általában a tipushibákkal szoktam kezdeni az ellenőrzést pl. TED a +4-nél. Itt nincsen semmi speciális áramkör, ezért először ellenőriztam a szokásos dolgokat:

    - betáp (multiméter és szkóppal is)
    - órajel (szkóppal)
    - RAM frissítés (szkóppal)
    - CPU-nál a reset láb
    - Memóriánál a ki és bemenet (táp multimétettel, adat ki és bemenet szkóppal)

    Ez 10 percig sem tart, de elég sok dolgot ki lehet zárni. Ennél a gépnél a táp teljesen rendben volt, az oszci elindult. A mem refresh és a CPU is rendben. Maradt a memória és két kimeneten volt furcsa a jel. Az egyik 1-ben ragadt, egyértelműen döglött. A másiknál érdekes tüskék voltak a kimeneten. Végül hidegítő kondit cseréltem, ami segített rajta, de az már nincs rajta a képeken, mert nélküle is ment rendesen.

    Szóval nem űrtechnika a cucc, rászánva az időt általában jól javíthatóak ezek a gépek. Az Amiga és az XT-től fölfele már nehezebb dió, de azok is elmennek, ha nem lesznek akku sérültek. Azokat utálom javítani, gépkönyv nélkül komolyabb esetben tehetetlen vagyok :(

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák