Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz tocsa #49 üzenetére

    Optikailag olyan távol jelent meg a kijelző. Ez azért számít, mert olyan távolságra kell fókuszálnia a szemednek, hogy élesen lásd a képet -- bármilyen távolságra is látszik virtuálisan egy adott tárgy.

  • Rémusz bácsi

    tag

    válasz tocsa #49 üzenetére

    Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni? Gondoltam hozzátok fordulok segítségért. Pár hónapja megnéztem egy ilyen android-os telóhoz készült VR szemüveget, és marhára megtetszett. Akkor még nem volt viszonylag jó a telóm (régi nyomógombos Nokia :-D), de nemrég beszereztem egy Lenovo Zuk Z1-et. Gondoltam ha már van, akkor egy szemüveget is beszereznék hozzá, és kipróbálgatnék 1-1 játékot (tudom, hogy fullHD a teló és mindenki mondja, hogy qHD-t szerezzek, de annó én is fullHD-s telefonon néztem meg a szemüveget, és az nekem bőven elegendő és kielégítő volt). Tudom, hogy egy Oculus Rift-el meg HTC Vive-al meg ilyesmikkel nem veszik fel a versenyt ezek a szemüvegek, de gondoltam telefonos szinten néha-néha elökörködnék vele 1-1 játékkal. Viszont azóta igencsak elharapództak a VR szemüvegek android készülékekhez, és mivel nem kifejezetten Samsungom van, hogy GearVR-t nézzek, ezért ehhez a Zuk Z1-hez rengeteg ilyen univerzális androidos szemüveg van....csak épp választani nem tudok, mert annyi féle van, és ha teszteket olvasok, mivel ez nagyon új terület még, ezért 1-1 kisebb újítás miatt (akár külső, akár belső) mindegyiket dícsérik tesztekben meg fórumokon. Nekem igazán olyan kellene, ami úgy minden téren viszonylag jó, ami fontos, hogy azért legyen jó minőségű, ne legyenek olyan sz** lencsék benne, hogy ettől menjen tönkre a szemem (alapvetően szemüveges vagyok, ráadásul cilinderes a szemüvegem....), azt már tudom, mert nézegettem, hogy van látószög is, ami fontos, állítólag ha nagyon széles, akkor az nyújtja a képet a sarkokban és a nagy felület miatt esetleg akadozás is lehet, ha meg túl kicsi a látószög akkor meg már ilyen letterbox feelingje van, azért azt sem akarok, de nem tudom mi lenne a megfelelő fok. Tudom, hogy valamelyiknek a fókuszát is lehet állítani, valamelyiknek nem, van olyan, amit szemüveggel is lehet hordani, szóval nem igazán bírok kiigazodni. És azért az is fontos, hogy ne legyen dög nehéz az ember fején, ne húzzon le :-) Tudom van olyan, ami saját bluetooth controlleres, de csak a játékban lehet használni, azt nem tudom, hogy univerzálisból van--e, amelyiknek saját menüjében tudnék vezérelni és nem kéne alkalmazásoknál kivenni a telót. Meg állítólag van 1-2 szemüveg, ami fejfájást is okozhat, akár jobban, mint egy másik stb. 1-2 márkáról már hallottam és olvastam (pl. Homido VR, Freefly VR, Carl Zeiss VrOne, AntVR stb.), de igazából olyan sok van és én annyira nem ismerem ezeket, hogy fogalmam sincs mi lenne jó. Az, hogy van-e hozzá bluetooth gamepad, annyira nem érdekes mert azt meg tudom oldani, inkább a headset legyen jó. Tudnátok tippet adni, hogy melyik a legérdemlegesebb? Nem szeretnék irreálisan nagy összeget ráfordítani azért, hiszen nem olyan nagy dologra kéne, a készülék sem a csúcskategória, de azért legyen viszonylag egy jobb, tűrhetőbb minőség az egészség érdekében. Bocsánat ha hosszú lett, de gondoltam inkább legyen benne minden, minthogy ezen szívjam meg. Előre is köszönöm a segíségetek.

Új hozzászólás Aktív témák