Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rétisün

    veterán

    válasz spiritex #356 üzenetére

    nálam van:

    (#358) kutyuska: ha nem rendszerfájlok, akkor sima másolás is jó, persze drivereket nem lehet csak úgy másolgatni, programoknál változó, van amelyiket simán másolva is működik, telepítés nélkül.
    viszont ha ugyanolyan partíciók vannak, próbáld meg a régi partíciót klónozni az új helyére.

    [ Szerkesztve ]

    war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

  • rétisün

    veterán

    válasz spiritex #361 üzenetére

    ezt kérdeztem eggyel feljebb :U

    közben átmásoltam total kommanderrel a kérdéses meghajtót, utána csináltam egy mappaszinkronizálást fájltartatlom ellenőrzéssel.
    persze lehet, hogy egy klónozás gyorsabban meg lett volna, de ez már csak menet közben jutott eszembe.

    mod: lehet, hogy játszok egy összehasonlítóst ezügyben, összahasonlítok egy klónozott megy egy másolt partíciót.

    [ Szerkesztve ]

    war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

  • rétisün

    veterán

    válasz spiritex #366 üzenetére

    a klónozást macriummal csináltam, a másolást total commanderrel.

    külső meghajtóba másoltam/clónoztam a partíciót, két vinyóra. most ezt a kettőt kéne összehasonlítani.

    (#367) Impressa: valószínűleg az lesz, ha csak valaki nem mond valami alkalmasabb progit. de valószínűleg majd csak délután.

    [ Szerkesztve ]

    war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz spiritex #374 üzenetére

    Kizárólag Macrium kapcsán: Ha több partíció van egyszerre kijelölve, akkor a "sima" üzemmódban (Intelligens szektor másolás) is nem méretezi át a partíciókat.
    Ettől függetlenül azért szoktam kihangsúlyozni a sector by sector üzemmódot, mert más klónozó szoftverek használata esetén sokszor nélkülözhetetlen, ugyanis vannak olyan alkalmazások, ahol csak és kizárólag a sector by sector üzemmódban lehet az eredeti partícióval azonos méretű partíciót klónozni.

    Szóval célszerű ezt egy életre megjegyezni, hogy OS-ekhez tartozó minden egyéb partíciót(legyen bármilyen szoftvered is) azt mindig sector by sector módban klónozz.

    UI: Vannak olyan speciális alkalmazások, amelyek nem hagyományos fájlkezeléssel dolgoznak, hanem szektoros elérések, szektorcsoportok olvasásával/írásával hoznak létre/módosítanak/törölnek állományokat. Ezen esetben kizárólag sector by sector copy jöhet szóba, mert muszáj/nélkülözhetetlen, hogy minden egyes állomány pont ugynazon a szetorcsoporton helyzkedjen el a cél meghajtón is, mint a forrásmeghajtón volt.
    (Bináris copy-nak is nevezik, mert mindent "bit-ről-bitre" átvisz, az üres területeket is)

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz spiritex #377 üzenetére

    Magánvállalkozó (vállalkozói engedély) és cég (bejegyzett cég) nem használhatja az ingyenes változatot, ott meg kell venni a fizetős verziót. Amúgy ez így nagyon rendben van (nem egy cég ugyanígy kínálja alkalmazásait), ugyanis a fizetős szoftverekből él a Macrium is és pont ezért van lehetőség, hogy ingyen használhass otthon egy jó progit. (Számos ilyen felfogású cég létezik és számos szoftver ingyenes otthoni közegben)
    Persze vannak olyan cégek is, amelyek nem adnak semmit ingyen, pl Acronis. Én anno megvettem jó pár éve a True Image Home változatot, de ingyen nem frissíthetek újabb változatra sem, csak kedvezményesen avagy meg kellene vennem mindig külön a legújabb verziót (nem igazán olcsó)...

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz spiritex #380 üzenetére

    Persze, hogy kipróbálható, pont azért van/azt jelenti a TRIAL. Aztán ha beválik, akkor meg kell/lehet venni.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Schatt

    csendes tag

    válasz spiritex #392 üzenetére

    Természetesen nincs tele. Ezek szerint magától csökkenti a rendszerpartíciót, mert gondolom a 100MB rendszer számára fenntartott partíció fixen van belőve erre a méretre?
    Jól értelmezem? akkor nem kell a partíció méretét először csökkenteni majd másolás után kiterjeszteni a lemezkezelővel?
    Köszi ati

    Üdvözlettel: Attila

  • Schatt

    csendes tag

    válasz spiritex #394 üzenetére

    Hát remélem sikerrel jártam, bár a Cloned Partitions Properties részét az alignálással a win7 re úgy ahogy van kihagytam...
    Lehet ebből gond?
    Látszólag minden rendben a rejtett partició és a rendszer is a lecsökkentett méretben rendben átment, bios boot átállítás után szépen megy kicsit gyorsabb is, csak a működés rovására nem fog-e menni?
    Még van egy érdekesség az eddig rejtett partíció a számítógép alatt is látszik pedig a hdd-nél ezt nem mutatta.
    Viszont közben megint eldobta a hdd-t ami a korábbi problémám , most persze nem áll le a gép hiszen a rendszer már az ssd-ről fut viszont nem csak a hdd tünt el a számítógép nézetben a meghajtók közül hanem az ssd addig rejtett partíciója is. Ez mi lehet?
    Más... a ssd mint leválasztható usb eszköz megjelenik a tálcán, ezt hogyan lehetne kiküszöbölni? (egy rossz mozdulat és le is lőttem a gépet pedig csak pl. a pendrive-ot akartam leválasztani)

    Köszönöm
    Ati

    Üdvözlettel: Attila

  • Schatt

    csendes tag

    válasz spiritex #397 üzenetére

    Köszönöm! igen megpróbálom kifejteni.

    "...csak a működés rovására nem fog-e menni?"
    Ezt a kérdést nem értem. Mi menne a rendszer rovására?

    Egy cikkben olvastam, ha nem végezzük el az alignálást Pl win7 akkor az a rendszer lassulásához és a ssd élettartalmának csökkenéséhez vezet.

    "észrevettem hogy a régi a hdd-n lévő rendszer szmára fentartot partíciót használja a win7.."
    Miből gondolod, hogy a hdd-n levő rendszer számára fenntartott partíciót használja a win7?

    Két dolog miatt gondolom, az első hogy a képen látható a zöld pipa ami szerintem arra utal (vagy a Hdd Sentinel vagy intel lemezkezelője teszi oda) hogy használatban van és ok.. de lehet tévedek viszont a másik ami erre utal, hogy a lemezkezelőben aktív és ha formázni akarom ezt a partíciót az írja -használatban van és a rendszer működésének a hibájához vezethet a törlése. ???

    "...hdd tűnt el a számítógép nézetben a meghajtók közül hanem az ssd addig rejtett partíciója is."
    Ezt sem értem. Az miért baj, hogy nem látszik a rejtett partíció a Sajátgépnél? Vagy a Lemezkezelésre gondolsz, hogy ott nem látod?

    Közben rájöttem hogy az nem az ssd hanem a hdd partíciója tehát jogos hogy eltűnik ha eldobja a hdd-t :)

    "...a ssd mint leválasztható usb eszköz megjelenik a tálcán, ezt hogyan lehetne kiküszöbölni?"
    Erre is fogok írni megoldást, csak elő kell keresnem. Az SSD-t a legelső, 0-s slotba dugtad?

    Igen 3 sata3 és 5 sata2 van amiből az első intel chipsettes és erre tanácsolja az Asrock a gyors átvitel érdekében a meghajtót csatlakoztatni.( Nálam SATA3_0 vagy A0)

    A leírtak szerint pedig letesztelem a működést.
    Köszi mégegyszer!
    Attila

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel: Attila

Új hozzászólás Aktív témák