Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • muxi-muxi

    senior tag

    Néha szeretném ezeket az újságírói FPS-eket elérni, mert akárhogy csűröm-csavarom, egyszerűen nem jönnek ki a számok. Megnéztem a cikkben szereplő tesztkonfigot, hasonló az enyémhez, de én általában olyan húsz százalékkel kevesebbeket kapok (a 3080-as eredmémyeket kergetem, nem a Radeonéit). Az egyetlen kivétel amit reprodukálni tudok (nincs benne a tesztpakkban), az a Forza 5. Gyengébb a procim (5800X helyett csupán 3700X), és a memóriafrekim is alacsonyabb (3200 MHz). Az alaplap nagyon hasonló, AsRock B550 Pro4 (ReBar on). CPU-Z, GPU-Z bekapcsolva, monitorozva, prociórajel 4200 MHz, memóriák 3200-on. RTX 3080-as kártyám van, a mezei tízgigás, azokat a tesztelői eredményeket szeretném megközelíteni, valahogy nem megy.

    Tudom-tudom ilyenkor az adekvát válasz a "sz@r a géped" lenne, nézegetem hol csúszok el, de ennyire nagy difi nem kéne hogy legyen. 21:9 / 3840X1600 miatt csak ablakos QuadHD-t tudok tesztelni, de már ott sem érem a közelébe sem az újságírói értékeknek. Amúgy érzetre nem lassú a gépem, csak az zavar hogy 4K-ban már elvileg nincs akkora procilimit, és ott is relatíve alacsony értékeket kapok.

    Valaki esetleg próbálta már otthon reprodukálni a teszteket és ha igen, milyen ereménnyel? Közelében járt az eredményekkel, vagy ugyanígy elmaradt?

    u.i.: már izzítom a 4K-s TV-t a még nagyobb csalódásokhoz... :D

    [ Szerkesztve ]

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

Új hozzászólás Aktív témák