Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricardo

    félisten

    válasz odani #34 üzenetére

    "Ami az én véleményemet illeti: aki 4K-ban akar 60 fps videózni, és erre mindenképpen egy mobiltelefont akar használni, annak gratulálok."

    Akkor már csak egy kérdésem maradt. a Fotó képességet miért fejlesztik?
    Azért kérdezem, mert minden amit a videóval kapcsolatben felhoztak, áttehető a fotókra is.

    Minek a HDR+ és javítani a minőséget, hiszen ezzel a méretük is nagyobb lesz, hamar megetlik a tárhely. A többség meg amúgy is csak kattintgat aztán felteszi a közösségi oldalakra , és a fészre, meg instára felesleges a minőség.

    A te véleményedet fotóra fordítva meg

    "Aki minőségi fényképet akar készíteni, és erre mindenképpen egy telefont akar használni, annak gratulálok"

    Ugye milyen rosszul hangzik?

    Ha kiadnak egy felső kategóriás telefont, amiért vastagon el is kérik az árát, akkor legyen benne minden, ami ma egy ilyen kategóriájú készüléktől elvárható. A 4K 60fps ilyen.

    Legyen benne a lehetőség, és én felhasználóként eldöntöm akarok/tudok e élni a lehetőséggel.
    Majd én eldöntöm akarok/tudok e annyi tárhelyet rááldozni a videóimra.

  • Silenzio

    addikt

    válasz odani #34 üzenetére

    "Ami az én véleményemet illeti: aki 4K-ban akar 60 fps videózni, és erre mindenképpen egy mobiltelefont akar használni, annak gratulálok. Várom a hozzászólásait a célközönségnek, hogy milyen felhasználási terület az, ami szerintük valóban indokolja ezt."

    Ha szerinted egy mobiltelefon nem rúg labdába egy komolyabb kamera ellen, én meg neked gratulálok. Akkor meg pláne leborulok előtted, ha vak comparison videóknál mindig eltalálod, melyik a telefon és melyik a kamera. Nézd meg Youtube-on a Potato Jet videóit, épp most eresztették össze az iPhone 11-et a Blackmagic kamerával. Az eredmény magáért beszél. Nyilván a BlackMagic nyeri a párbajt, de pl. a színvisszaadása az Almás mobilnak gyakran jobb.

    Van egy ilyen mondás filmes körökben, hogy "mindig az a legjobb kamerád, ami van" - értsd: hozd ki a maximumot a hardverből. Ma már van mit.

    Ahol a telefon nem versenyképes:
    - ha (nagyon) kevés a fény - ez sem mindig igaz, épp most forgattam egy kis természetfilm-szösszenetet Mate 20 Próval a mecseki erdőség legmélyebben fekvő völgyében. Az utolsó snitt sötétedés után készült, abszolút kása és színzaj-mentes 1600-as ISÓ-nál, én voltam a legjobban meglepődve
    - ha fontos, hogy a téma ki legyen emelve a háttérből (alacsony mélységélesség - manapság erre mondják, hogy filmszerű, de ez persze féligazság)
    - ha mondjuk jófajta portrélencse kell, a telefonok nagylátós lencséi ugyanis torzítanak, főleg arcokat, főleg közelről

    Minden más esetre elég a mobil, képminőségre, megbízhatóságra megfelelő 3rd party applikáció esetén fel tudja venni a versenyt a filmes kamerákkal "érzetre". Log módok sem elérhetetlenek, szóval simán utómunkázható az anyag. "Minden másra ott a MasterCard."

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • -Skylake-

    addikt

    válasz odani #34 üzenetére

    :D

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák