Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz bambano #59 üzenetére

    "majdnem. a gmo-s cuccokhoz komplett termesztési rendszert adnak, a gyártó által ajánlott műtrágyát és permetezőszert kell hozzá használni. azt meg annyiért adják, amennyiért akarják."

    Ajánlják, de nem muszáj azt használnod. Te dolgod. Ha meg így már nem éri meg, akkor miért termelne így. Ha hülye, piaci alapon kihullik, nincs is vele probléma, megszűnik az egész GM ügy magától. Az meg, hogy legyen később is más vetőmag, már GM-től független dolog. Megfelelő és alkalmazott monopol/tröszt ellenes törvények kellenek.

    "nem az volt a kérdés, hogy miért nem létezik európai kártevők elleni gmo, hanem az, hogy az amcsi kártevők elleni gmo-t minek hoznád ide?"

    Tényleg kötekedsz. Ki mondta, hogy ide akarnak hozni? Nem, senki nem fog idehozni, csak az aki idióta. (Amúgy van átfedés a kártevők között.) Legalább olyan hülye kérdés, hogy miért akarna bárki Magyarországon banánt termeszteni.

    "a jelenlegi fajtáknál sem hagyják, hogy kifussa a teljes genetikai lehetőségét, mert nem szabad annyi nitrogént adni neki."
    Elsőre is értettem, mit mondasz a nitrogénnel kapcsolatban, de ahhoz, hogy ezt elfogadjam, több ismeretre lenne szükség, ami se nekem, se neked nincs meg. Leginkább azért, mert akkor a hagyományos nemesítést is abba lehet hagyni, úgyse lesz jobb hozamú fajta. Már pedig zömében 5-10 éves fajtákat termesztenek. Pedig a 25 éveseket szabadon termesztheti bárki, azoknak már nincs jogvédelmük. Ebből számomra az következik, hogy vagy hülyék a gazdák, vagy mégsem a nitrogén a korlát.

    "az elfagyás marginális probléma lett." Aha persze: [link] [link] [link] [link]
    Bár végülis mindenre rá lehet fogni, hogy marginális.

    ""Ezt nagyon erősen megkérdőjelezem, mert ha olcsóbb és jobb, akkor ki az a hülye, aki nem így tesz?": aki nem hosszú távon gondolkodik?"

    Sok buta ember van, de ekkora tömegekben nem hiszem. Ha voltak is, ki kellett volna szorítania azoknak, akik a hosszú távú olcsóbb és jobb megoldást választották.

    "bio vegyszermentességről szól"

    Muhahhhaaaahaaahaaa. Mint például a DIPEL permetszer, amit bio gazdaságok használnak BT toxint tartalmaz. Érdekes módon pont ugyanazt, mint amit a rettegett GMO kukorica termel. Szóval ez nem igaz, csak más fajta vegyszereket használnak. :)

    "annak az értelme, hogy bio módon termessz egy növényt, ami saját maga termeli a bioságát meghazudtoló mérgeket, nulla."

    Mint például a hagyományos paradicsom, meg a krumpli?Lásd még

    Ezen kívül nem csak mérget termelő GM létezik, hanem különböző ellenálló fajták is.

    ""Míg GM esetében csak azt, amelyik a terményből eszik.": ja, meg magadat, mint embert."
    Igen, olyan méreggel, amit kiskanállal is ehetsz és semmi bajod nem lesz tőle. Mint említettem, ugyanez az anyag bio permetszer. Ugyanezt permetezik repülőből a szúnyogok ellen mindenkire mikor biológiai szúnyogirtás folyik. Ennyire nehéz felfogni, hogy más a méreg egy rovarnak és más az embernek?

    "eu-s előírás, hogy integrált növényvédelmet KELL alkalmazni,"

    Hajlamos vagyok elhinni, de a falunk határában ameddig ellátok, csak búza volt. Nem tudom, itt miben valósul meg az integrált növényvédelem. Tényleg érdekel.

    "sokkal jobb lesz biot exportálni gmo mentes környezetben."

    Én ezzel egyetértek. Ha valaki rákeres a neten én is érveltem más fórumon ezzel. Egyedül azt nem lehet tudni, hogy meddig marad fenn a bio imádat és tényleg hoz-e annyi többletet.

    (#61) Crystalheart

    "s nagyüzemi kukoricában Magyarország az egyik legnagyobb exportőr Európában, szinte mindenki tőlünk vásárol, még jó, hogy megéri."

    Nem akarok állást foglalni, de országos szinten sose egy iparágat kell nézni. Ennyire mélyen nem ismerem az agráriumot, hogy megmondjam, hogy mennyi hasznot kell hozzon, hogy megérje feladni a GM mentességet.

    "így is többet termelünk, mint amennyit a piac képes felvenni." Ilyen sosincs amíg nem vagy monopol helyzetben. Ha olcsóbban adsz jobbat, akkor a tiedet fogják megvenni.

    " de jégeső ellen a génmódosítás sem véd." - Ha nem tudsz nagyobb nyereséget elérni, akkor hülye aki GMO-t használ.

    (#57) looser

    Pusztai Árpád kutatásai hibás metodikával készültek, ráadásul komoly etikai vétséget követett el. Ha jól emlékszem, a patkányos kísérletében nem is volt kontroll csoport és a patkányok se viselik jól a csak krumpli kosztot szóval mindenképpen lesz bajuk. Mivel nincs mihez hasonlítani, elég nehéz megmondani, hogy volt-e a GM-nek bármi köze ahhoz, hogy a patkányoknak baja lett.

    (#56) azbest

    Egyetértek. Azt viszont meg kellene nézni, hogy miért termelünk annyival drágábban, mint mások. Sokan egyből rávágják, hogy sokat dotálnak más EU országokban, de nálunk is.

Új hozzászólás Aktív témák