Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    Nemrég vettem tőlük egy alsó kategóriás TV-t erősen leértékelt áron. OLED és a hasonló felső kategóriás TV-k ár miatt kiestek, azalatt meg standard LCD-kben nem volt akkora különbség, többet nyertem azon, hogy adott árért inkább vettem egy nagyobb képátmérős UHD-t tőlük.

    Beépített okostévés parasztvakítás nem nagyon érdekel, kb. csak kijelzőnek használom droidos TV boxhoz, Steam Big Picturehez. Így eddig egyetlen egy problémám volt a készülékkel, márpedig pontosan a cikkben említett képjavító csodaeljárások, amikből van, ami bizonyos módokban KIKAPCSOLHATATLAN.

    De most komolyan. 2016-os készülék, gyakorlatilag háromfajta jelforrás fordulhat meg rajta, DVB-C/T adás, USB-s tárolón videófájl, HDMI-n beérkező jel. Mind digitális, "tökéletes" forrás. Mi a lótúrónak ezeket "széteffektelni"?

    Sétálgattam a médiában a nekem való TV-t keresve és az LG OLED standján kívül kb. rosszul lettem a sok szétszaturált, beégetett színtől, természetellenes kontraszttól, zajszűrő algoritmus miatt kimosott részlettől és az élesítő algoritmus miatt ordító tömörítési artifaktoktól. Olyan panelok vannak filléres áron, amire pár éve a nyálunkat csorgattuk volna, kiteszik rá a gyönyörű, látványos UHD demó videót és úgy vágja agyon az egészet ez a sok hülye algoritmus, mint annak a rendje. És valaki még erre büszke. :(((

Új hozzászólás Aktív témák