Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz fi:zi'k #50 üzenetére

    Ez nekem is furcsa, eredeti kiadványon még csak nem is hallottam ilyenről. Igaz, letöltöttnél sem, de ott inkább el tudom képzelni, hogy félremegy valami a hanggal.

    [ Szerkesztve ]

  • priti

    addikt

    válasz fi:zi'k #50 üzenetére

    Nem. Ilyen rossz minőségű szinkronok vannak. Nem mondom, hogy minden film ilyen, de lég sok, mondhatni, hogy a többség.
    Csak ha nem elég jó a hangcucc, akkor nem tűnik fel. Meg kihangosításnál a szomszédok miatt a többség eleve nem is választ komolyabb erősítést és emiatt nem hallja meg, hogy halkan alatta hagyják az angolt.

    Érzékenyebb fejhallgatóval viszont lazán lehet hallani, ha adsz rá hangerőt. Egy DJ fejesnél meg ki nem ad rá, ha egyszer az benne a lényeg, hogy kinyírhatatlan meg olyan, mintha a fejedre húznál egy subwoofert? Nyilván rátolod amid van egy akciófilmnél, hagy szóljon. Megpróbáltam. Gyári hanggal király az akciófilm, de szinkronnál végig hallani alatta az angolt. Úgy látszik nem csak a magyar 5.1 minősíthetetlenül gyenge. Arról már régen lemondtam egyébként. Az 5.1-es hangrendszert már el is adtam.
    Volt egy Z-5500-am utána még a PC-hez. Játékoknál analóg átjátszással volt térhangzás néha így megtartottam egy darabig, hogy valami legyen, de már azt is eladtam. Egyszerűen megölik az 5.1-et a filmeken onnan, hogy nem gyári angol a hangsáv. Ilyen 100 filmből egy aránnyal marad egyáltalán értelme, a többi csak gányolás. Rongálás.
    Én arra jutottam, hogy az 5.1-es hangrendszer egyet jelent a pénzed kukába dobásával, ha nem elég jó az angolod ahhoz, hogy a szlengtől kezdve a szakmai angolon át mindent vegyél és eredeti hanggal nézz minden filmet elsőre, mert ugye zenére sehogy nem elég jó egy 5.1-es cucc, a filmeket meg menthetetlenül elintézik a szinkronnal, szóval elad vagy kuka.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák