Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Centre #30 üzenetére

    Használtad már tableten?
    Én igen. A W8 appok nagyon primitívek, fájlkezelés nincs a Modern UI-ban, át kell mászni a hagyományos, asztali felületre, ahol nincs pinch zoom, így kifejezetten öröm egy hosszú listából ujjal eltalálni a megfelelő fájlt, menüpontot, amikor 10 colon egy fájl mérete 3 milliméter... kurva nagy élmény mit ne mondjak, mikor 5 próbálkozásból 3-szor mellé nyúlsz (és nem csak az én vastag ujjaimmal, de a barátnőm vékony kis ujjacskáival is kezelhetetlennek bizonyult.)
    És ez még csak egy gond a 100 millióból.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • Peter789

    senior tag

    válasz Centre #30 üzenetére

    egy éve használok win7-et a w500 tabletemen, és már többször adtam a win8-nak 1-1 hónap esélyt asztali gépen, érintőképernyős carpc-n és a tableten is, és minden esetben menekültem vissza win7-re. egészen egyszerűen vicc... tartalomfogyasztásra lehet hogy elmegy a metrosex, de arra meg ott vannak a sokkal alkalmasabb androidos arm-os tabok. az x86 tabletnek pont az lenne a lényege, hogy ott az asztalod és a teljes kompatibilitás minden addig használt x86 szoftvereddel - de ezt is sikeresen agyonverték kismillió "újítással": pl kiherélték az OSK ikont, ami win7-nél minden beírómezőbe kattintva feljött, így egy kattintással már ott is volt a tapi billentyűzet. no ezt 8-on valami agyatlan idióta döntése miatt egyszerűen eltüntették. a taskbar-ról elő lehet hívni, node mi van ha én teljes képernyőn használom pl a webböngészőt vagy bármi mást, mert úgy több a helyem? és ez még csak a jéghegy csúcsa, rengeteg apró dolgot tettek tönkre amitől a win7-et nagyszerűen lehet használni érintőkijelzőn, a 8 pedig csak szenvedés... nagyon remélem, hogy amíg nem jön értelmesebb felület, addig a 7-et is rá lehet majd húzni az újabb és újabb vasakra is...

    egyébkétn most sokan leakadtak azon, hogy atom + android? ennek tény hogy nincsen sok értelme, de szerintem nem is ez a lényeg, hanem az hogy picit többért lehet már win-es verzió is, az meg remélhetően már veri le majd az árakat

    2-3 éve ott volt az acer w500 dokkoló nélkül tolerálható 120-130e-es, dokkolóval ~150e-es áron. aztán bejöttek az atomos szutykok ugyanerre az ársávra, és most ott tartunk hogy a normális amd-s és i3/i5-ös gépek mind 200e+ -tól indulnak, alatta csak hulladék van... nyilván 150-200$-ért irreális elvárás a win-es x86 tablet, de ha végre lehetne 100e alatt kapni jól felszerelt atomos retkeket, akkor valószínűleg a normálisabb amd / i3 vasak is lesüllyednének a 120-150e-es sávba felszereltségtől függően...

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák