Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    válasz venember83 #26 üzenetére

    Kitiltottak, aztán úgy határoztak, hogy mégsem, és lekerült a ban. Baj? :DD

    A 400-as fsb azért "nagy szó", mert rájöttek a fiúk, hogy hiába van atom ddr3-as memória pakolva a core mellé, hiába tud a ram irgalmatlan sávszélességet, ha az FSB-n egyszerűen nem jön át annyi adat. Tehát muszáj lesz a 400-as fsb, hogy ne fogja vissza a memóriakezelést, nem beszélve arról, hogy a következő generációs négymagosok még mindig összepakolt kétmagosok lesznek, amihez szintén kell az fsb.

    Most jön a csavar: a P35-öt kiadták, csak egy biosfrissítés kellen és megjelenik a biosban a 400-as fsb is. Nade volt erre valaha is példa, hogy az intel lebuktatta így magát?

    Más téma: szerintem az utolsó erőfeszítése ez a GTL busznak és az FSB-rendszerű felépítésnek, löknek még egy utolsót rajta, mert ezután nincs tovább. DDR3-nál akkora sávszélességek jelennek meg, hogy azok hatékony kihasználásához a ram külső órajelével futó fsb-k lennének ideálisak. Ezt alátámasztja az is, hogy a leggyorsabb rendszerek 1:1-es ramkezeléssel érhetőek el. Innen muszáj lesz meglépni az integrált memóriavezérlőt, és meg is lépi az intel.

    A tuningról meg annyit, hogy egy 1600-as QPB-re épülő processzort lehet, hogy kezelne még egy 965 is, kérdés, hogy a low-end alaplapokon van-e ehhez elég hűtés. Másik kérdés, hogy tuning? Egy átlag 965-ös lappal nem nagyon megy tovább az ember 460-nál. Az nem nagy tuning. Egy X38 (legalább is az enyim) képes 550-es fsb-re minimális feszemeléssel, és ez kelleni is fog. Az alacsony szorzó miatt iszonyatos fsb-ket kell adni. Ennek oka a már kitárgyalt szűkös busz.

    Szóval innen parasztvakításnak tűnik az X38, de más a sufnituning, meg más egy 100%-osan kitesztelt és bevezethető technológia. Érdemes megnézni a PH P35-ös tesztjét, ahol több alaplap volt, ami a Quad alatt nem tudta a 400-as FSB-t. Na EZÉRT kell az X38.

    Szerk: nemtom ki hozta fel az AMD-t. Szerintem meg tán ne beszéljük az AMD-ről. Az Intel bejelent valamit, és egy hónap múlva megveszed, ennyi. Az AMD-től vagy másfél éve hallgatjuk, hogy "nnnamajd a K10". Szarok én a K10-re, ígérni én is tudok. Ki mit tesz le az asztalra? Az a duma, hogy " a Zintel szaaaaar, mer csak 2x2 magos a felépítés, és nem natív 4 magos..." az pedig vicc. Ha ugyanazon az áron felkínálnak egy 2 literes és egy 3 literes dízelmotort, előbbit modern piezzo-befecskendezéssel, utóbbit még CR2-vel, viszont 140 kontra 180 lóerő közel azonos fogyasztás mellett, akkor az előbbit fogod megvenni, mert "technológiailag modernebb"? Ki a fenét érdekel, hogy technológiailag mennyire brilliáns húzás? Az a modernebb, amelyik kevesebb erőforrás felhasználásával többet teljesít. Szóval csak 2x2 mag. Igaz, de akkor is az a gyorsabb :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák