Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    válasz Tomassy00 #15 üzenetére

    Egy szóval sem beszéltem arról, hogy 450 wattot fogyasztó rendszert építsünk egy 400-as tápra, hanem arról, hogy pl. stressztesztekben több Seasonic táp képes ilyen körülmények közt is hosszabb ideig hibátlanul teljesíteni. Tehát ebből adódik a feltevés, hogy ha egy ilyen kiváló minőségű tápot 400-as tápot gyakran járatunk a névleges teljesítményhez közel, akkor sem lesz semmi problémája. Na persze ez megintcsak worst case scenario, hiszen ez a névleges teljesítmény közelében történő használat sem 0-24-et jelent, mivel senki sem játszik éjjel-nappal. Arról nem is beszélve, hogy korábban kolléga is említette hogy i7+1080 rendszere 280 wattot eszik terhelve, ami még a szokásos 20% ráhagyással is bőviben belefér a 400wattos keretbe.

    A tuningot figyelembe véve írtam, hogy ott már kellhet egy 550w-os jó minőségi tápegység is a korábban említett konfighoz.

    Az AMD oldalban persze igazad van, azt el is felejtettem, annyira semmi alternatívát nem jelent szerintem a Cpu kínálatuk, bár ez csak szubjektiv véleményem. De tagadhatatlan, hogy aki azt az oldalt választja, annak kell a nagyobb táp.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák