Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ploteus

    aktív tag

    válasz Jim Tonic #218 üzenetére

    Érdekes, hogy a spekulációért dobálják itt a bányászokat, de itt pont ugyanezt teszik a hardvereikre vetítve.

    azbest
    1) ezt te honnan tudod? Készítettél erről valamilyen kimutatást, statisztikát, felmérést? Vagy pár ember irománya alapján gondolod, akkor az egész közösségre, piacra igaz az állításod? Elég buta megközelítés, ha valaki internetes kommentek alapján akar egy piacot be négy szögelni.
    2) lásd első pont
    3) Ha Magyarországon adózol akkor az adódat is felhasználták már bizonyítottan bűncselekményekhez. Akkor te most bűnöző vagy?

    [ Szerkesztve ]

    ˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

  • ploteus

    aktív tag

    válasz kovsol #222 üzenetére

    Nem teljesen értem, mire gondolsz de, amit már nem lehet bányászni GPU-val pl a diff miatt, ott a kibocsájtó eldönti, merre tovább. Ethash egyik érméjénél ez már lassan bekövetkezik, ott az előállítás metodikája változik.

    hokuszpk Ez nem így működik, megvannak az ellensúlyok. Persze, van scam, de ezek pont azok miatt maradnak életben, akik amúgy benyelik a piramis játékokat is. Egyszerűen nem olvasnak, még ha oda is írják a 3. kommentbe, hogy SCAM! :(

    [ Szerkesztve ]

    ˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

  • ploteus

    aktív tag

    válasz hokuszpk #226 üzenetére

    Ez egy elég összetett és hosszú téma, én azt javaslom, keress a témában szakértői írásokat.(angolul van főleg) Ahogy én látom, jelenleg a coinok besorolásától az elemzők értékeléséig sok minden véd attól, hogy egy shit coin vagy scam coint vegyél. Tudom én, hogy copy paste egy shitcoin, de azért több scene van, akik azonnal ugranak a témára és szétszedik, leellenőrzik mind a coint mind a mögötte felvázolt üzleti tervet, adatokat, információkat majd közzéteszik. Például generálhatsz te akármennyi Ethash shitcoint, ha nincs mögötte valódi befektetői kőr, üzleti terv és komoly fejlesztőgárda, percek alatt darabokra szedik. De még így is lesz az a réteg, aki didn't read és megveszi. :( Elkerülhetetlen, hogy ahol pénz van ott a csalók ne tűnjenek fel, nem? Nincs olyan terület, amire ez ne lenne igaz!

    De, hogy pozitív oldalát is mutassam, egy magyar termék, a Corion ICO már 1.8 millió dollárt szedett össze az üzleti tervére, amelynek gazdaságélénkítő hatása van. Mondjuk most az ICO és Token hatásait nem véleményezném...

    anulu a bűnözést nem a deviza határozza meg, hanem a bűnöző elhatározása. De ha már bűnözés: a legnagyobb DeepWeb oldalak eltűntek egy hete, így a mostani áreséshez részben (és nem egészben, kb 10% forgalomesést jelentett) ez is hozzájárult. Így tényszerűen látható, a deepweb hatása korántsem akkora a piacra, mint ahogy azt te felvázoltad! Ahogy az autópályán is gyors hajtani fognak, úgy a bűnözők is bűnözni fognak. Akár van crypto, akár nincs! A ransomware-ben egyetértek.

    ˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

  • ploteus

    aktív tag

    válasz hokuszpk #235 üzenetére

    Ez nem működik, ugyanis a coinokat előre be kell jelenteni, közzétenni cakli-pakli. Plusz ha a coinmarketcap nem veszi jegyzékbe vagy a váltók nem veszik fel, a kutya nem fogja bányászni. A piac szabályozott és további szabályozások várhatóak, hogy a visszaéléseket kiszűrjék. Szóval olyan egyszerű dolgod azért nincs. Persze így is bekerül a gépezetbe problémás coin, pl ott volt a DubaiCoin (DBIC-DBIX). Fiatal még ez a piac, nah. :)
    Az sincs sokak ellenére, hogy a kormányok ellenőrzésük alá vegyék a piacot, szabályozásokat léptessenek életbe, hisz az tovább növeli a bizalmat - nő az ár. A mozgolódások már elkezdődtek ez irányba, külön bizottság foglalkozik az unió részéről a kérdéssel. Démonizálni felesleges, inkább a lehetőségeit kellene vizsgálni egyénenként, ki mit tud kezdeni ezzel az új lehetőséggel.

    koko52 Fogalmam sincs, mi szüli ezt a rengeteg rosszindulatot. :( A bányászat mint olyan gazdaságélénkítő hatással bír, hisz gyakorlatilag felvásároltak egy piacot. Nem kis profitot betéve az államkasszába és rengeteg cég zsebébe. Másrészt, ha az ár nő, ők lennének az elsők, akik beruháznának napenergia felhasználásra (vagy nem tudom, hogy hívják ezt), ha nagyobb profit lenne realizálható. :U

    [ Szerkesztve ]

    ˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

Új hozzászólás Aktív témák