Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rover623

    félisten

    válasz Male #71 üzenetére

    Ezzel a legfőbb gond, hogy azon jókis 50i jön... nem tudom mit kezd vele egy mai monitor
    Meg fogja "enni"...feltéve, ha igen jó minőségű és "okos" elektronika van benne.
    Ez pedig jellemzően azokban a monitorokban szokott előfordulni, amelyeken a VGA (és/vagy DVI/HDMI) bemenet mellett van(ak) analóg bemenet(ek) is.
    Vagyis amelyeken a composit, S-Video, SCART bemenetek valamelyike is megtalálható.
    De akkor meg minek az a nyomorult Delock kábel? ;]

    primus inter pares

  • Patice

    nagyúr

    válasz Male #71 üzenetére

    SCART --> D-SUB kábel:

    Kb. fél éve Én már találtam ilyen kábelt olyan 4500-5000 között volt az ára. Én egy UPC-s settop-box-ot akartam a monitoromra kötni, mert van két bemenete (D-Sub, DVI) és akkor még nem volt külön TV-m. Ezzel a megoldással, helyettesíthető a TV tuneres monitor, mert UPC (meg szerintem a többi szolgáltató is) ráerőlteti az emberre a dobozkáját úgyis. (Abban meg van digitális tuner.)

    A végeredmény az lett, hogy nem történt semmi az összekötéskor. A monitor próbálta keresni a jelet, de nem találta --> kikapcsolt egy idő után.

    Male: Ahogy mondtad az 50i jellel a monitor nem tudott mit kezdeni, úgyhogy másnap szépen visszavittem a kábelt és visszakértem az árát. :))

    A mai TV-ken viszont sok esetben van analóg D-Sub bemenet, azoknak jó választás lehet a kábel, mert azok már tudják kezelni ezt a jelet, és ennyiért megéri a kábel.
    Főleg, ha az embernek megvan még a jó kis kazettás videó, vagy beltéri műholdas vevő, meg hasonló analóg jelű cucc.

    Hogy a másik irányban gondolkodva, működik-e a dolog azt nem tudom. Mostanában a legtöbb videókártyán van S-Video, vagy RGB kimenet TV-hez, vagy HDMI.
    Régebbi kártyával rendelkezőknek viszont bejövős lehet, amin pölö csak egy D-Sub és egy DVI kimenet van.

    Befejeztem :B
    Szép napot!

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák