Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz MaUser #64 üzenetére

    A Civ V terhelése medium szinten is eléggé nagy, szóval ez nem meglepetés. A Trinity-nek az a gondja a tesztekkel, hogy nem merik a tesztelők mediumnál nagyobb részletességre kapcsolni a grafikát, mert még él az IGP gyenge sztereotípia. A Diablo 3 linken azért ilyen jó, mert High-ra volt állítva.

    A GPU-átváltós technikánál tisztázni kell, hogy a Switchable Graphics és az Optimus nem ugyanaz. Az előbb muxed, míg az utóbbi muxless. A muxed esetében a dedikált GPU-ra fizikailag rá van kötve a noti kijelzője, és a váltás csak manuális lehet, továbbá ettől elmegy egy pillanatra a kép. A muxless esetében a dGPU nincs fizikai összeköttetésben a kijelzővel, és a váltást egy szoftver végzi, ami a driverben van, de ez automatikus és nem megy el egy pillanatra sem a kép. Mindkettő mellett vannak ugyanakkor kontra érvek, szóval az igazából nem meglepetés, hogy valaki nem akar ilyet. A muxed összeköttetést a noti gyártója támogatja, vagyis nincs gyári drivertámogatás. A muxless összeköttetést viszont nehezebb a szoftveres oldalról támogatni. A Skyrim és a Max Payne 3 is Intel IGP-n futott egy a day0 kóddal, akármit állítottál. Hiába volt ott a dGPU a notiban nem váltott át, mert az alkalmazás rosszul kezelte a technikát. Ez sajnos nem ritka. Főleg a régi játékoknál fordul elő, mert azokhoz nem jön új patch, ami javítaná. Ilyen esetben hiába van dGPU a gépben nem tudod használni, mert a program nem fogadja el, és mivel nincs fizikailag rákötve a kijelzőre, így kerülőút sincs, azaz marad az IGP. Szóval ezeknél a muxed-muxless technikáknál a cukormáz erősen meg van néha sózva.
    A belépőszintet kiváltani épp elég, mivel ez a piac 80%-a.

    (#60) Prof: Az Ivy Bridge IGP-jének a képminősége nem tűnik annyira problémásnak. Ez már tényleg az elfogadható szint, nem olyan gyenge, mint a Sandy Bridge IGP-jének a képminősége. Szóval ebből a szempontból rendben van. Ha valami gond van egy játékkal, akkor az inkább specifikus hiba, mint általános probléma. Persze a képminőség szubjektív, így lehet, hogy az AMD-é még mindig jobban tetszik valakinek, de tökéletesen megegyező képminőséget két eltérő architektúra nem fog produkálni, így érdemes elfogadni a kis különbségeket.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák