Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wyll

    őstag

    válasz sultansmith #37 üzenetére

    Én tesómról tudok nyilatkozni, neki most egy iPad3-asa van, és amióta megvan neki, alig használja a laptopját, nagyon nagyon megszerette. Az ő példájából is látszik, hogy a tablet egy hétköznapi ember számára (amilyen ő is, mert abszolút nem egy geek) nagyon jól ki tudja váltani az asztali gépet/laptopot. Lehet vele böngetni, levelezni, képeket nézegetni, zenét hallgatni, fényképezni, skype alkalmazással videotelefonálni, némi megkötéssel még filmet is lehet rajta nézni. Mindezt akár az ágyban fetrengve vagy a konyhaasztalnál családdal, stb.

    Egy okostelefonnal azért nem akarom összehasonlítani, mert közel sem ugyanaz az élmény 4"-on böngészni, mint 10"-on. Egy netbookhoz képest viszont a még kisebb méretet, még kisebb súlyt, hosszabb üzemidőt és a gyorsabb bekapcsolást tudom felhozni.
    Valószínűleg ez is egy olyan dolog, hogy "amíg nem próbálod ki, nem tudod meg mitől olyan jó". Egyszerűen rettenetesen kényelmes a használata, és az emberek nagy részének lefedi a számítástechnikai igényeit.

    Mondom a legtöbbnek. Nekem sincs pl :)

    Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz sultansmith #37 üzenetére

    Jól van. Szerinted semmi értelme a tabletnek, ezért gondolom nem is vettél még. Viszont attól, hogy még neked nem jön be más örömmel használhatja.

    A videótelefonálást csak az én szemszögemből írtam ( nekem amiatt lenne előnyösebb egy tablet egy okostelefonnál ). Viszont se okostelefonom, se tabletem nincs, de többet is kipróbáltam már. Azok alapján szerintem egyik koncepcióval sincs baj, csak az esetleges megvalósítással ( Friss élmény: Huawei low-end androidos okostelefon, amin lassabb volt az oldalmegjelenítés mint egy 4 éves Nokián Opera Minivel - ugyan más megoldás, de a végfelhasználó végülis a sebességet érzékeli ).

    Egyébként én is osztom azt a véleményt, hogy bizonyos felhasználóknak kényelmesebb lehet egy tablet egy notebooknál. Kevesebb helyet foglal, Skypera, böngészésre, videózásra ez is megteszi és könnyebb hordozni.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

Új hozzászólás Aktív témák