Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • greenmaur

    tag

    válasz creation #30 üzenetére

    Ebben igazad van ám, ismerős nélkül szinte lehetetlen külföldre menni. (Tisztelet a kivételnek) Csak hát mond ezt egy pályakezdőnek, akinek fogalma sincs az egészről. Azt hittem minden olyan lesz mint a mesében. Szállást biztosították volna, kiutazást is meg kezdésnek az az 1500-1600 EUR is kecsegtető volt. Csak ugye a két HR-es hölgy akik a helyzet magaslatán voltak kicsit félreértelmezték az álláshírdetést. És ők "vizsgáztattak" engem angol, németből. ;]
    A poén még, hogy 2 hónapra erre hívtak, hogy lenne egy nagyon fajin munka angliában. :D Szépen megköszönten a lehetőséget, de a szavuk nálam örökre hiteltelen marad.

    A másik kedvencem még, amikor Pestre hívtak interjúra ilyen telefonos ügyfélszolgálatosnak. Kezdésnek mondom még elmegy. Ha adnának olyan 120-150 nettót még a felköltözéssel is oké lenne. (Karcsú, de kezdetnek oké. Nyugodtan kereshetnék mellette rendes munkát)
    Mikor odamentem közölték, hogy a HR-es aki interjúztatott volna beteg és a valamilyen külföldi nagyfőnök fog engem angolul interjúztatni. Viszont ne aggódjak de adnak mellém egy korombeli (~25) tolmácsot, aki majd segít. Mondom fasza, megint felkészülés nélkül kell mindent kivágnom angolul. Nem baj, essünk neki.
    Mindent megbeszéltünk térjünk a bérre. Mennyit gondolok? Mondtam egy 130 nettót hátha. Ők: 120 bruttó + teljesítmény arányos jutalék. Az fasza mondom, mert nincs tapasztalatom ilyen munkatéren, hogy adjak el bármit is. Hát lesz 2 hét tréning...Aha, köszi. :D
    Este hívtak, hogy: "Kiválasztottuk magát a pozícióra, ismétlem kiválasztottuk magát"
    Megköszöntem, és elmondtam neki, hogy ebből a bérből még az albérletet sem tudnám kifizetni köszönöm nem. Ők azért még megpróbáltak rábeszélni hátha.

Új hozzászólás Aktív témák