Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    Tudom, ezt kifejezetten nehéz elmagyarázni Aranyhajnak, de talán megérti, hogy a Huawei hálózat nem egyenlő a Huawei telefonokkal, akkor meg is lesz az az engedély

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz Giovan! #18 üzenetére

    :F
    "mivel fateless kolléga állításával ellentétben a huawei hálózati és mobilpiaci részlege ugyanazon céghez tartozik"

    Valamit totálisan félreértelmeztél ebben az egész szituációban

    Egyfelől egyáltalán nem mondtam olyat, hogy két külön cég lenne, más sem mondta ezt, fogalmam nincs, miből olvastad ezt ki.

    Másfelől nem a telefonokon keresztül, hanem a Huawei által épített hálózaton keresztül állítják, hogy a Huawei(n át Kína) hozzáfér adatokhoz.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz Giovan! #32 üzenetére

    Kicsavarod és átértelmezed azt, amit írtam a magad akarata szerint, ez nagyon nem egyenes dolog :U

    A Huawei mobiltelefonok nem egyenlők a Huawei hálózattal. A lehalgatás lehetőségének vádja a hálózat irányába történik. A korlátozásokat viszont nem csak a hálózatépítéssel szemben hozták meg (ez az egyik ág), hanem az okostelefonokkal szemben is, noha azok kapcsán nem fogalmaztak meg vádakat.

    Megtehetné Trump, hogy a hálózatépítést korlátozza, míg a mobilrészleget nem, így nem okozna hatalmas anyagi kiesést amerikai szoftver-és hardvervállalatoknak. Ezt próbálják is neki elmagyarázni több-kevesebb sikerrel, hiszen pár cég már kapott is felmentést a korlátozás alól (miközben további szigorításokat terveznek - igazi önellenmondás), és ezt a fajta felmentést szeretné a google is megkapni (nem csak most, eddig is kardoskodott ezért).

    A hivatalos vádak egyébként NEM a telefonoknak szólnak, hanem a Huawei hálózatának, nem is értem, honnan veszel ilyen feltételezést.

    Elfogadjuk, hogy kifejezetten Kína-ellenes vagy, emellett USA-párti. De fontos lenne felismerni, hogy az, hogy valaki nem ért egyet ezen korlátozásokkal akár részben, akár egészében, nem teszi azt a személyt Kína-szimpatizánssá. Magamat se msorolom annak, de nem tudom elfogadni azt, ahogyan a Trump-gépezet kezeli akár ezt a helyzetet, akár pár másikat. Az az érdekes, hogy amerikai barátaimmal, akik épp Trumpra szavaztak, tudok úgy beszélni ilyen témákról, hogy nem állítanak be demokratának, hanem lehet egyet nem érteni vele, de a veled való kommunikációban azt élem meg, hogy ha fel merek szólalni Trump ellen, akkor csak Kína-fan lehetek (ahogy mások is). Ez nem így van.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz Juhaszatti #37 üzenetére

    Az, hogy tiltják a szolgáltatóknak az 5G kapcsán fő komponensek terén Huawei eszközök használatát, a hálózati részleget korlátozza, de nem korlátozza a mobil üzletágat. Az, hogy nem rakhatja fel a GMS csomagot, korlátozza a mobil üzletágat, de nem korlátozza a hálózatépítést.

    Egyébként pedig már hogyne lennének külön ágak a cégen belül

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz #88470784 #38 üzenetére

    Azért az a szám nem igazán mérvadó, hiszen sok éve minden Huawei telefonra gyárilag felrakják. Én pl egy Huawei készülékemre sem raktam fel, mégis rajta van, és ezt is beleszámolják. Én azért maradok a GMS-nél...

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    Véleményem szerint a Huawei ha megkapja a google az engedélyt, fel fogja rakni a GMS-t a készülékeire, hiszen rövid távon mindenképp az a legcélravezetőbb számára.
    Emellett tovább fejleszti és bővíti a HMS-t, hogy a késpbbiekben azt tudja használni. Nem csak akkor, ha megint jön egy újabb tiltás, hanem azért is, mert függetlenné válhatnak, és az ebből befolyó profit megmaradhat náluk, ami hosszú távon nem kis összeg. A jelenlegi állapotában még a felhasználók sem készek átállni a HMS-re, és nem is fejlődik olyan ütemben. (Pár hettel ezelőtt még azt vártam, hogy komolyan ráfekszik a cég, és mostanra már olyan hírek jönnek, hogy negyed milliós alkalmazás lesz elérhető náluk, hiszen nem kell komoly portolást végezni az alkalmazást biztosítóknak.)

    Az USA-Kína párhuzamnál azt látom, hogy gazdaságilag nincs akkora különbség a két nagyhatalom eszköztárában. Hasonló módon hasonló céllal tevékenykednek. Ami komoly különbség, az a politikai háttér. A kettő nem ugyanaz. Természetesen hatással van mindkettő a másikra, mind USA nyomást helyez gazdasági cégekre, mind Kína ezt teszi. A politikai eszköztáruk viszont eléggé különböznek. Külön fórumban kifejezetten érdekes lenne beleásni a kínai létbe, az ottani politikai nyomásgyakorlásba, ami más, mint ami itt felsejlik a hozzászólások alapján, de ezt nem látom jónak itt kitárgyalni.

    Kifejezetten érdekes számomra ugyanakkor az, amit Trump erőteljesen kifogásol a Huawei hálózatépítési ágában, hogy Kína erős befolyással bírhat arra, épp ezért Amerikának többségi tulajdont kell szereznie a Nokiában / Ericssonban, hogy aztán azok a cégek kapják meg a hálózatépítési megbizatásokat. Végül is érthető ez a hozzáállás, hiszen akkor számukra áll majd rendelkezésre egy olyan hálózat, amin keresztül komoly hozzáférésük lesz az 5G rendszeren keresztül mondhatni bármihez. (9 évig voltam katona, jártam a Menwith-Hill-i bázison évekkel ezelőtt, már akkor is brutális rendszerük volt, elképzelem, mi lenne, ha ehhez hozzákapcsolódna az 5G által kontrollált rendszer a jövőben). Jelenleg - és itt a jelenlegen van a hangsúly - számunkra ideális az az állapot, hogy az USA kezében összpontosuljon a kontroll, de valahogy nekem egyik nagyhatalom sem tetszik ilyen tekintetben. No nem anarchiát akarok, de az európai szemlélet jobban tetszik - csak az meg sajnos nem működőképes, ahogy látom.

    Egy biztos: mi itt a fórumon nagyon kis halak vagyunk. Nemrég egy ünnepi vacsoránál egy asztalhoz ültem le a helyi bázisparancsnokkal, katasztrófavédelmi parancsnokkal és rendőrparancsnokkal. Már jó ideje leszereltem, így más téren vagyunk kapcsolatban, de ahogy beszélgettünk, megállapították, hogy ők is igen kicsi halak ehhez a témához. Persze megvannak a a protokollok adott esetekre, főleg a SAC kapcsán fontos ez, de még ez is olyan pici szeglete mindennek, hogy elhanyagolható az ebből fakadó ismeret.

    A Menwith Hillhez kapcsolódóan egy kis sztori. Amatőr rádiós barátommal kimentünk Harrogate-ből kb 15 km-re egy dombra egy esti rádiós "verseny" miatt. Még csak megálltunk és kiszálltunk, max ha két perc telt el, de a katonai rendész autó (amerikaiak járőröznek ott) már meg is állt. Mivel már régi ismerős a barátom, vidáman köszöntek. Az első alkalom, mikor odament, viszont kalandosabb volt, de ahogy kiszállt és elkezdte állítani az antennát, már ott voltak, és nem csak úgy odamentek ellenőrizni, hanem addigra már mindent tudtak a barátomról, és néven köszöntötték első találkozáskor is.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz Giovan! #193 üzenetére

    Sőt, nem csak a tőke, hanem a tudás, a know-how is kellett nyugatról.
    Egyébként épp ez az egyik erőssége az emberiségnek, hogy képes a korábbi generációk és társadalmak tudását továbbvinni és ráépíteni. Nagyon leegyszerűsítve persze, de a görögökre alapoztak a rómaiak (kb ők voltak anno a barbárok), vagy épp Amerika a francia és angol alapokra épült, ahogy Kína is sok alapot vett át pl Amerikától (meg hosszan lehetne ezt sorolni, remélem, nem értitek félre a példát).
    Viszont az ázsiaiak mesze jobban teljesítenek tudományos szinten. Az a klisé, hogy az amcsi filmekben az ázsiaiak az okostojások, nem véletlenül van. Az amerikai egyetemeken például pozitív diszkrimináció van nem csak az afro-amerikaiak irányába, hanem a "white american"-ok irányába is. Hiába csak 6%-a az USA népességének ázsiai, mégis, ha csak a ponthatárok számítanának, akkor az egyetemeken 50% körüli lenne a jelenlétük. Ahogy a középiskolai felmérőkön is kb 100 ponttal magasabb az ázsiaiak pontszáma.
    Mi magyarok nagyon szeretünk büszkélkedni a sok Nóbel díjasunkkal, de az igazság az, hogy az ázsiaiak IQ szintjén egy fél szórásnyival előttünk járnak (náluk 105-106, míg a magyaroknál 98). Hasonló előnyben vannak az átlag amerikaival szemben is, ami bizony hosszú távon hatással lesz a gzdaságra is.
    Na de most már tényleg messze mentem az alap témától, és ennek nincs köze a Huawei GMS-HMS kérdéséhez, csak érdekességként említettem meg színesítve a topicot. Akit érdekel részletesen, tudunk privátban beszélgetni, bár élőben célszerűbb is lenne...

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák