Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aryon87

    félisten

    válasz fateless #15 üzenetére

    Áh, ahhoz túl hülye..

    Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

  • Giovan!

    addikt

    válasz fateless #29 üzenetére

    Tudom, ezt kifejezetten nehéz elmagyarázni Aranyhajnak, de talán megérti, hogy a Huawei hálózat nem egyenlő a Huawei telefonokkal, akkor meg is lesz az az engedély

    Ezt írtad, miközben te is pontosan tudod, hogy tökéletesen mindegy Trumpnak, hogy melyik részlegen keresztül tudja ütni a Huaweit, a lényeg, hogy fájjon a cégnek. Te viszont úgy tüntetted fel ezt az egészet, mintha értelmetlen lenne a mobilos részlegét támadni a cégnek, hiszen nem az a felelős a hálózatfejlesztésért.

    A Huawei elleni vádak hivatalosan a telefonoknak szólnak, mivel a hálózati szektoron keresztül nem tud csapást mérni a Huaweire, hiszen ott max elmondhatja, hogy kémkednek, meg nem kéne ezt telepíteni, de a szövetségeseken áll, hogy mit tesznek (és ők láthatóan azt tesznek, amit akarnak :D) . A mobilrészlegnek viszont a kereskedelmi embargón keresztül oda tud vágni, ezért innen támad, hátha sikerül tönkretenni a céget, és megoldódik a probléma, hiszen mint már korábban is írtam, ha nincs Huawei, nincs Huawei 5g fejlesztés sem :)

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Juhaszatti

    addikt

    válasz fateless #36 üzenetére

    "A korlátozásokat viszont nem csak a hálózatépítéssel szemben hozták meg (ez az egyik ág)"

    Nincsenek külön ágak. A Huawei telefonos és hálózatfejlesztéssel foglalkozó ágazata nincs különválasztva. Éppen ezért nem lehet vagy csak egyiket, vagy csak a másikat szankcionálni. Nincs olyan hogy valami a telefonos, vagy a hálózatos részlegnek szól. Valószínűleg erre gondolt Giovan

  • Giovan!

    addikt

    válasz fateless #36 üzenetére

    Én úgy tudom a vádak a Huawei mint cég ellen lettek megfogalmazva, ebbe beletartozik a mobil szektor is (persze előfordulhat, hogy tévedek, ez esetben megkövetlek), de igazad van, tévesen állítottam, hogy a csak mobiloknak szólna, elnézésedet kérem.
    A konklúzió szempontjából viszont ez a részlet lényegetelen, a fő cél, a Huawei eruópai hálózatfejlesztésének megakadályozása.

    Megtehetné Trump, hogy a hálózatépítést korlátozza, míg a mobilrészleget nem, így nem okozna hatalmas anyagi kiesést amerikai szoftver-és hardvervállalatoknak.

    Megtehetné, de ott nem áll túl sok eszköz a rendelkezésére. Persze kitilthatja a Huawei-hálózatokat az USA-ból, és tanácsod adhat a szövetségeseknek, de nem kényszerítheti őket túl hatékonyan (bár erre is tett kísérleteket, pl. belengették, hogy az amerikai titikosszolgálatok megszakítják az együttműködést azokkal a szövetséges országokkal, ahol a huawei épít 5g hálózatot), szóval marad a mobilszektor felőli támadás.

    A felmentéseket nem igazán értem én sem, gondolom úgy okoskodik (vagyis inkább a tanácsadói), hogy néhány nem létfontosságú partnerrel azért hadd kereskedjen a huawei, ezáltal legalább az őket ért károk minimalizálhatóak.

    Nem írtam, hogy Kína-szimpatizáns lennél, mert nem is tartalak annak. Nekem sem tetszik a Trump kormányzat rengeteg lépése (pl. a kurdok cserbenhagyása, az elnöki hatalommal való visszaélés, a folyamatos és végtelenül leegyszerűsítő populista kirohanások a sajtó ellen, a pökhendi stílusban és nem túl tervszerűen folyatott diplomácia, stb), viszont ettől még nem ítélem el helyből minden lépését, mivel próbálom kerülni a személyeskedést a politikában (pláne mióta olvastam Frank Herbert Dűnéjét :D ), és nem azt nézem ki tesz meg egy adott lépést, hanem hogy mennyire hasznos az a lépés. Ezt a Kína elleni fellépését pl. támogatom, mivel szerintem a világ érdeke is az, hogy valaki végre fellépjen a Kína befolyás folyamatos terjedése ellen.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz fateless #39 üzenetére

    Az, hogy tiltják a szolgáltatóknak az 5G kapcsán fő komponensek terén Huawei eszközök használatát, a hálózati részleget korlátozza, de nem korlátozza a mobil üzletágat.

    Ezt csak az amerikai szolgáltatók esetén teheti meg (meg is tette ha jól tudom). Az európaiaknak nem parancsol.

    De amúgy a kolléga is arra gondolt, hogy hivatalosan nincs különválasztva a két szektor, hanem minden Huawei néven fut. Szóval minden szankció érinti mindkét részleget (mivel mindketten egyazon céghez tartoznak), akár akarja ezt Trump, akár nem.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • mjani1172

    addikt

    válasz fateless #194 üzenetére

    ennek nincs köze a Huawei GMS-HMS kérdéséhez, csak érdekességként említettem meg színesítve a topicot.

    Annál jobb. Ugyanis a Huawei-GMS-Trump-HMS -t már annyi topicban, annyiszor kielemeztük, hogy az IOS vs Android téma is elbújhat.
    Már nincs rajta mit tovább rágni, így jó ez a kis színesítés.

Új hozzászólás Aktív témák