Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Televan74 #212 üzenetére

    Azért valahol érdekes, hogy az Intel hírek alatt meg a szapulás, hogy minek kell 2 procigenerációként alaplapot illetve foglalatot váltani, ellenben ha az AMD-nél egy ilyen hír van, akkor azon megy a felháborodás, hogy ha valaki megjegyzi, hogy akkor hiába a közös foglalat, ha oda kell figyelni, melyik alaplapban melyik proci működik... :U

    Mindkettő megoldásnak vannak pro és kontra vonatkozásai, csak ezt el kéne fogadni...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Ezekiell #248 üzenetére

    Bocsi, de szerintem az AMD nem most először húzott Intelt...

    A 4** sorozatú deszkák PCI-Express 4.0 támogatása körüli kalamajka kapcsán kezdett látszani, hogy az AMD-vel kezd elszaladni a ló. Megérezték, hogy nyeregben vannak, és egyből nem a felhasználók minél jobb minőségű kiszolgálása lett az elsődleges cél.

    De lehetne említeni a CPU-k számozását is, ahol egyél régebbi generációs procit adnak el nekünk azonos típusjelzéssel. Ezt most még megfejelték azzal, hogy már Ryzen 4000 típusjelzéssel is árulnak procit - Zen2 magokkal...

    Én már csak azért is drukkolok az Intellnek, mert a jelek szerint az AMD csak addig volt jófiú, amíg az üzleti érdekek úgy kívánták. Ha helyzetbe kerül, semmivel sem jobb, mint az Intel a sötétebb időszakaiban. Remélhetőleg a verseny orvosolja az ilyen húzásaikat...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Gyuri27 #256 üzenetére

    Ennyire szemellenzősnek tetszik lenni?

    Én az AMD-ről írtam, nem az Intelről. Az Intel is sok bicskanyitogatós dolgot csinált, de ettől még nem fogunk szemet hunyni az AMD viselt dolgai felett. Ezt hívják pártatlanságnak. Ha hülyeséget csinál valamelyik gyártó, akkor azt joggal lehet kritizálni.

    Anno a PCI-Express 4.0 támogatás @400-as sorozatú deszkák terén tipikusan ilyen húzás volt, az ASUS például le is tesztelte melyik lapja melyik slotban mit tud, ezt közzé is adta. Szóval a felhasználókat kaphattak volna valami extrát, ami működött is sok esetben. Aztán az AMD ezt szépen megtorpedózta...

    A termékmegnevezés lehet marketing maszlag, de ettől még értékelhető lenne, ha Zen 2 magvas Ryzen 3000-es termékcsaládban az APU-k nem Zen+ magvasok lennének. És akkor esetleg nem lenne félrevezető a Ryzen 4000-es APU-k elnevezése (amik ugye Zen2-esek).

    Attól, hogy az Intel is csinál ilyen húzásokat (mint pl. a Desktop i3, i5, i7 elnevezés használata a mobil prociknál is, nagyságrendekkel kisebb teljesítmény ellenére), még nem jelenti azt, hogy tapsikolnunk kellene neki...

    Nekünk, felhasználóknak az lenne a jó, ha mindkét cég rá lenne szorulva arra, hogy efféle húzásokat ne engedhessen meg magának. Se az AMD, se az Intel...

    Az mondjuk tetszik, hogy miközben Te sem tudsz érveket felhozni az általam leírtak megcáfolására, azért reagáltál az én hsz.-emre úgy, hogy saját bevallásod szerint nem kell válaszolnom - akkor minek is szóltál hozzá? :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák