Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz azbest #41 üzenetére

    Logikus, és Windowsban szerintem 7 óta minimum így van, hogy akkuról vált egy rakás dolog energiatakarékosra a jobb fogyasztás miatt: proci freki is akár, passzív hűtési profil, kijelző fényerő, kikapcs/sleep time-ok, igp/vga profil, pcie...

    Nem kétlem, hogy van ilyen is amit írsz, amikor a töltőn spórolnak, de azért elég fura, lévén, hogy jellemzően nem egy megugorhatatlan szintről van szó teljesítményben. A cikk is a komolyabb konfigokról szól 4 mag+1060 gépeknél.
    Az utóbbi 4-5 évben eleve a 15W U proci a sláger, IGP-stől. Vékony notikban főleg ahol mondjuk a töltő/tápfogyasztásra is rámozdultak.

    Nálam van otthon 5-6 éves Samsung Ultrabook. Leveszi a Turbót akksiról a procinál, biosban, win energiagazdálkodásban, sehol nem állítható alapból, hogy engedje.
    Munkában Dell Latitude 4 magos procival: alap win profil szerint ugyanúgy visszavett cpu-val ment volna. Miután szokásosan minden visszavételt kikapcsoltam megy szépen, egyet kivéve: az SSD (főleg 4k) sebesség a negyedére esik vissza kb. akksiról, érezhetően lomhább lesz a gép. Egyelőre kikapcsolhatatlannak tűnik lap-ssd oldalról is.
    szerk: Dellnél amúgy állítható az akkutöltési profil is. Most éppen a nap 90%-ában "AC only" módban megy: nem tölti az akksit folyton (cserébe viszont áramszünetnél valahogy megoldja az átkapcsolást).
    Előző (4-5 éves) szériában nem volt ilyen. Az is 95%-ban hálózatról ment de úgy, hogy nem vettem ki az akksit: 2-2.5 év után kuka volt.
    (Egyébként nem értem miért ne menne hamarabb tönkre mikor töltési ciklusokban mérik az akku élettartamokat. A fizikát nem nagyon lehet megkerülni.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák