Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    Maga a SteamOS sem fejlődik ma már olyan ütemben, ahogy például régebben, így kifizetődőbb lehet egy alternatív Linux disztribúciót használni, amely mögött nagyobb fejlesztői támogatás van.

    Ilyen csacskaságot nem szabadna leírni... a SteamOS sose fejlődött komoly ütemben, még az alapját adó Debiánhoz képest is le volt maradva (ritka frissítések, nulla új funkció, és sose mozdult ki igazából a béta állapotból).

    (#7) paprobert
    Azért pont most jégre tenni a menekülőtervet nem túl előrelátó, hál' Istennek erről szó sincs: a SteamOS egy üzenet volt a Microsoftnak, a tényleges menekülési terv az általános Linux fejlesztésbe fektetett energia volt a Valve részéről. És ez utóbbi úgy néz ki, nem fog csökkenni, sőt!

    A Valve is rájött szerintem, hogy többre mennek egy támogatott Ubuntuval, mint egy saját disztró gondozásával. És mindezt a saját disztribúció minden nyűgje nélkül tehetik meg.
    Ha kellenek mégis linuxos alapú Steam "konzolok", akkor meg lehet csinálni egy "Stubuntu"-t rá, amin alapértelmezésként a Big Picture lesz a kezelőfelület, és ennyi. Nem kell több.

    (#29) Timer
    Az én otthonomban már eljött a Linux éve.
    De nyilván kellett egy károgó komment a Linuxról... ja nem. :P

    Az meg, hogy a Valve kihátrálna a Linux mögül, szimplán nem igaz. Fentebb már leírtam.

    Én 2012 óta használok Linuxot (néha Windows mellett), és azt kell mondjam, hogy rengeteget fejlődött az elmúlt 5 év alatt: jelenleg egy sokkal kiforrottabb, egységesebb terméknek érzek pár disztribúciót, mint a WIndows 10-et.
    Ráadásul egy Linux-alapú rendszer még a durvább asztali környezetekkel is nagyon kicsi és takarékos, és nem él önálló életet.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz Tomy Yayo #36 üzenetére

    Van benne valami...
    Szeriontem a Linuxnak és az előre összerakott gépeknek nagyon nem esik egybe a célközönsége: aki Linuxot akar használni, az hajlandó lesz összerakni magának egy gépet, esetleg notebookja vagy munkaállomása van a Linux alá.

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák