Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr. Byu

    aktív tag

    válasz joey04 #793 üzenetére

    Még lehet jó ötletekkel előállni, de ezekre nem figyel oda senki, hanem ilyen hülyeségeken pörgünk, hogy Holo interfész vagy flat ikonok...

    Én két cég ötleteit tartom igazán érdekesnek és merésznek az elmúlt néhány évben, de mindkettő indokolatlanul kevés figyelmet kapott/kap...

    1. A Nokia Meego/Harmattan rendszere az N9-hez, pontosabban azon belül az alapgondolat, hogy a kijelző széleit használod a vezérléshez, ami az első igazán elegáns, "fizikai gombok nélkül használható OS" projekt volt. Amikor arról a demóvideókat megláttam, az volt az első gondolatom, hogy basszuskulcs, ezt miért nem az Apple találta ki....?? :U

    2. Az Ubuntu Phone OS hasonló megoldása, ami szintén a kijelző mind a négy szélét teljesértékűen használja. Ezt a videót nézve megint csak az volt a gondolatom, hogy a "fenébe is", milyen elegáns, ötletes!

    Egy elfelejtett, megkopott hírnevű cég (Nokia) fejlesztőcsapata, és egy sokak által még csak komolyan sem vett, feltörekvő harcos (Canonical) olyan ötletei, amik kb. orron fricskázzák a Google, az Apple és a Microsoft "újításait", mégse lesz belőlük semmi...

    Valljuk be, ezekhez képest oldschool az is, ahogyan a Jelly Beant kell vezérelni (a kijelző alján lévő szoftveres gombokkal), és az iOS is... Hiába megy azon a veszekedés, hogy milyenek az ikonok, ezek csak apróságok, és megváltást egyik sem hoz az életünkbe.

    Lám, a Nokia-nak volt egy ziccere, amivel ő lehetett volna a trendvezető, ha van hozzá elég mersze, anyagi, szellemi/fejlesztői erőforrása. De ezt kihagyta, és inkább "lefeküdt" a Microsofttal (nem mondom, hogy a pénzügyi helyzetét tekintve lehetett volna más lehetősége, de azért mégis szomorú).

    A Canonical is lerakott most az asztalra egy rakás tényleg forradalmi ötletet az Ubuntu Phone OS-sel, de sajnos nem hiszem, hogy elég erőforrása lesz ahhoz, hogy felvehesse a versenyt a nagyokkal... :( (pedig nagyon örülnék neki)

    Na ezek azok, amik szerintem igazi újításnak, igazi bátorságnak, igazi fantáziának nevezhetők. És utólag belegondolva, én is jobban örültem volna, ha az Apple is inkább ilyen nagyot álmodva, merészen tervezi újra az iOS-t, ha már egyszer újratervezi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák