Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    És ezek a számok mégis honnan jöttek?
    Mégis honnan lehetne egyáltalán ilyen adatokat összeszedni?
    Nagyon ex hasibusznak tűnik ez az egész... :U

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz kolopele #94 üzenetére

    Hadd ne keljen már szimpatizálni olyan emberekkel, akik gyakorlatilag szerencsejátékosok és munka nélkül akarnak pénzt kereseni!
    Kit érdekel, hogy kockáztatják a pénzüket? :F
    Nem egy vállalkozást indítottak, ami munkahelyeket és gyakran kézzel fogható értékeket teremt, hanem egy olyan rendszert üzemeltetnek, ami gyanítom igen tekintélyes mennyiségű illegális pénzmozgást tesz lehetővé.
    Emellett gyanítom, hogy a bányászok nagy része jó eséllyel semmi adót nem fizet a bányászással szerzett bevételei után, szóval tulajdonképpen ők adókerülő szerencsejátékosok...
    Egyetlen bányászás-megtérülési számításban sem láttam még az adót mint tényezőt.

    Nekem ez a bajom.

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz kolopele #133 üzenetére

    Adóköteles a bányászással szerzett jövedelem, nem kell rá külön jogszabályt hozni, vannak olyan kategóriák, ami alatt be lehetne vallani... "Egyéb jogcímen szerzett jövedelem", vagy valami hasonló.
    Csak az adózás büdös a bányászoknak.
    Ez csak a szokásos ügyeskedés, ami annyira jellemző bizonyos emberekre, akik munka nélkül akarnak könnyű pénzt keresni.

    És mivel korábban panaszkodtál, hogy nem érted, miért ellenszenves a legtöbb magyar embernek valaki más gazdagsága, hát hadd segítsek: a legtöbben keményen dolgoznak ebben az országban, napi 10-12, jobb esetben 8 órában, ezt csinálták már a szocializmus alatt is, és azóta is. Még sincs többnyire meg a létbiztonságuk, alig van pénzük valami extrára, ha elromlik egy mosógép az sok helyen anyagi krízishez vezet ebben az országban.
    És ezek után azt látják, hogy van, aki az elmúlt 28 évben piszkosul meggazdagodott.
    Hogy, hogy nem, akik meggazdagodtak, azok többnyire olyanok, akik a szocializmus alatt is pozícióban voltak.
    Vagy nagyon jó kapcsolataik voltak egyik-másik kormánnyal.
    Esetleg úgy kikerülték az adófizetést, ahogy bérből és fizetésből élő ember el sem tudja képzelni.
    Mert azért legyünk őszinték, a mai felső tízezer többnyire úgy szerezte a vagyonát, hogy állami megrendeléseket kapott, jó kapcsolatai voltak a privatizációnál, és szépen kerülte az adózást off-shore cégek és okos könyvelés segítségével.
    Ha te nem ezek közé tartozol, akkor minden tiszteletem, hátszél és ügyeskedés nélkül felemelkedni ebben az országban komoly tehetségre vall! :R

    Viszont a gazdagok többsége mindezek után képes fölényesen közölni, hogy az ország szegényebbik fele csak magára vethet, amiért nem gazdag. Holott azoknak az embereknek a nagy része is keményen dolgozik. Keményebben, mint azok, akik meggazdagodtak.
    És zavarja őket, hogy a gazdagok a magamutogatás mellett még ki is oktatják őket.

    És még mielőtt kitalálná valaki, hogy irígy vagyok, mert közmunkán tengődök ahogy az egész családom is: nagyon nem ilyen hátterű családból származok, nekünk sikerült minden generációval kicsit feljebb kapaszkodni, de ettől még nekem is ellenszenves a magyarországi felső tízezer általános magatartása.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák