Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    Én azt hittem, ennél azért többet tudunk meg.. Hivatalosan minden rendben megy, ez a lényeg. :U

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Abu85 #58 üzenetére

    Ezzel az elmélettel az a probléma, hogy az egyszerű komponensek paraméterei nem változnak annyit, hogy, az működésében akadályozhasson egy jól megtervezett, összeszerelt és üzemeltetett áramkört.

    Ha meg egy ilyen egyszerű komponens elromlik, akkor nagyon nagy százalékban szakadt vagy zárlatos lesz. Ekkor, vagy nem történik semmi, mert van másik alkatrész redundánsan. Vagy tápfeszültség/adatkapcsolat hiányában megszűnnek válaszolni egymásnak a főbb egységek, teljesen megszűnik a működés.
    Egy nagyon pici százalék marad arra az esetre, amikor, ezek a komponensek időben/hőmérsékletben nem stabilak, és hibájukból kifolyólag ugyan nem szüntetik meg a működést, de hibákat generálnak tápelátásban/adatkapcsolatban. Ezek szériahibás alkatrészek, illetve megöregedett komponensek jellemzője.

    Ha tényleg ez a 2600 alkatrész közül romlana el random pár darab, mert a "nagy alkatrésszám miatt nagy az esélye" akkor sem lehetne ezzel magyarázni ezt a hibát, mert a felhasználók hasonló tünetre panaszkodnak, és az összeset nem okozhatja random alkatrész hiba. Valamint nagy részüknél ezután is tovább működik a kártya. Szóval vagy széria hibás valamelyik alkatrész, vagy technológiai/tervezési hiba van a berendezésben.

    Nekem egyrészt a PCB-n GPU és a memóriák közötti szűk távolság gyanús. Ami azt mutatja, hogy a dizájn érzékeny a memóriavezérlő és a memória közti kapcsolatra. Érdekes módon memóriavezérlő + memóriahibákra utalnak a visszajelzések nagy része.
    Másrészt referencia nyákra egy darab nagy kapacitású szilárd elektrolitos kondenzátort nem raktak, az össz. kapacitás a VRM előtt 10x56uF (1080Ti-nél ez 6x100uF+6x270uF=2220uF volt).
    Szóval a VRM primer oldala eléggé rátámaszkodik a tápegység 12V-os ágára és a köztük lévő kábelek/csatlakozók minőségére, kábelek induktivitására. Nem csodálkoznék, ha a VRM túloldalán a GPU nem az őt megillető stabilitású és tisztaságú feszültséget kapná a működéséhez, bizonyos külső körülmények szerencsétlen együttállása esetén. Akár ezek a feszültség lengések/tüskék ha elég intenzívek károsíthatják a GPU-ban lévő tranzisztorokat, és vagy zavart kelthetnek a GPU/memória közti adatátviteli vonalban.

    Még ha a userek ex-has 70%-ának semmi baja a kártyával - ezért nem is lesz visszahívás- várnék egy rev.2 PCB-t, amint megtalálták hol a hiba. :)

  • #16939776

    törölt tag

    válasz bot1978 #172 üzenetére

    Azt az élettartamot a legrosszabb esetet feltételezve becsülik meg, tehát max. hőmérséklet és névleges kapocsfeszültség és névleges terhelő áram esetére.
    Egy bekapcsolva hagyott, de nem használt házimozi erősítőben ebből három tényezőből kettő elhanyagolható mértékűre csökken, így nem párologhat olyan gyors tempóban az elektrolit, nehezebben fog a 2001. órára megpusztulni az alkatrész, pl.: kondenzátor.

    Nekem van autóiparban, biztonsági berendezéseket gyártó cégnél dolgozott ismerősöm, ott stabilan 1% alatt voltak, a norma 0,5% volt kb.: 3 éve.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz bot1978 #195 üzenetére

    Ahogy írod nem mindegy a merítés.
    Pl.: professzionális berendezésekben, nippon chem, panasonic, elna kondik vannak ültetve, ott nem jellemző amit írsz, simán leharcolnak 10-15 ezer órát ezek az alkatrészek, optimális körülmények között.
    Itt jellemzőbb, hogy a kezelőszervek, háttér világítás pusztul el, majd az OEM tápegység, amiben már "mindenféle" elko van. Egyetlen visszatérő alkatrész probléma az az SMD hidegítő kondenzátorok kapitulációja, jellemzően a kapcsolóüzemű táp az erősebb, és elpárolognak/kiforrasztják magukat. csak dokumentálni tudom a hiányát.

    Ebayról/ali-ról olcsó alkatrészt inkább nem, ott tényleg sok szemetet lehet találni. Annyit nemér meg, hogy válogassam a működő darabokat, meg izguljon az ember, hogy mikor fakad szét csinál sokkal nagyobb kárt.

    Itt szó nélkül kifizeti a tulaj a normális (specifikációban oda illő) alkatrészt, még a gyári alkatrész sem számít drágának, csak többet kell rá várni, ami a "drága".

    Amúgy nem ebből élek, ez csak hobbi, hogy gazdasági totálkáros berendezéseket mentek meg, amire a szervíz az árajánlattal arra sarkall, hogy nem akarod kifizetni a fődarab cserét, te ujjat akarsz venni! ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák