Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz Jim Tonic #33 üzenetére

    A zene mióta áll szinuszos jelekből?

    Soha nem is állt másból! Akkor fogsz hátast dobni, hanem azt mondom, hogy nem csak pozitív frekvecniájú szinusz jelekből, hanem negatív frekvenciájú szinuszt is tartalmaz! Ez pedig bizony így van. :)

    A zenei hangok sosem voltak tisztán szinuszosok

    De igen csak többféle frekvenciájú, amplítúdójú és egymáshoz képest eltérő fázisban lévő szinusz hullámok összege.

    A lesugárzási tartomány meg valami új keletű szógyártmány, átviteli tartomány a becsületes neve.

    Ámen! Meg mostanában szoktam olvasni az audio teljesítményről... Rákérdeztem, hogy mi az de nem jött válasz :D .

    Szerintem meg pont nekiállok a saját erősítőm építésének hamarosan. ;) És volt is két HS-500-am.

    Akkor végképp nem értem, hogy miért nem hiszed el azt, hogy az a fentebbi förmedvény a 25 W-t is csak köhögve tudja. Igaz nem a hangszóró átmérője határozza meg a teljesítményt, de olyan ostobaságot nem szoktak elkövetni, hogy 40-50 W-s mélyhangszóró ~10 cm átmérőjű.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz Jim Tonic #33 üzenetére

    Ha még mindig nem lenne tiszta:
    Erre az termékre kb. ezt lehetett volna írni:
    Fogalmam sincs, mi értelme kiírni, hogy 120W a maximális teljesítménye. Szerintem a névleges teljesítménye (szinuszos bemenő jel) nem lehet több, mint 40W, de a zenei teljesítménye sem lehet több 60W-nál.
    És akkor még értelme is van, és nem hajtottunk semmit szinuszban. Merthogy nem is lehet. Azt meg végképp nem értem, mit jelent egy hangszórót 120W-tal szinuszban meghajtani. XW kimenő teljesítményre ráteszel egy hangszórót, amit vagy elbír vagy nem. De nem szinuszban hajtod meg, bakker.

    #34: Na, párhuzamosan én is kicsit rávilágítottam, mi a bajom.

    Válaszolok is:
    "De igen csak többféle frekvenciájú, amplítúdójú és egymáshoz képest eltérő fázisban lévő szinusz hullámok összege." Igen, így a pontos.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Új hozzászólás Aktív témák