Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Mercutio_ #29 üzenetére

    A Kindle csak olvasásra jó, semmi másra, kár ezekkel összehasonlítani. A Fire pedig nem versenyezhet az új Ipaddel.
    A másik: "ha kommentelsz, postolsz..." - Hol? Általában otthon van egy asztali gépe mindenkinek, lehet arról is postolni. Munkahelyen szintén elég gyakori. Utazás közben meg már nem feltétlen jobb egy notebookot piszkálni, mint egy tabletet. Szerintem a fiatalok többsége (akik a legtöbbet postolnak) általában érintőkijelzős készüléken teszik ezt.

    Félre ne érts, én nem vagyok Ipad fan és nem is hiszem hogy valaha beszerzek egyet, de ha már választani kellene a cikkben szereplő noti és közte, akkor egyértelműen Ipadet vennék. A legfőbb érv nálam ami az U32U ellen szól az az 1366x768-es felbontás. Én még 1680x1050-ben is szenvedek a notimon, mert alig fér ki a képernyőre valami és portré mód ugyebár nincs.
    Ez a gép pedig nem hiszem hogy az asztali PC-k kiváltására készült, maximum arra, hogy mellette használjuk, mert szükség van a hordozhatóságra is. Nem kell tehát rajta feltétlenül állandóan powerpointozni meg excelt buherálni, csak alkalmanként. Az sem általános, hogy bárhová megyek, ott plazmára küldöm ki a képet a notiról, de persze akadhat rá példa. Mindenesetre (akkor másképp fogalmazok: ) szerintem ha nem elsődlegesen munkára kell a laptop vagy tablet, akkor ennyiért egy Ipad jobb vétel, mert sokkal gyorsabban bebootol, akár az utcán állva is tökéletesen használható - csak előkapod és megnézed, amire szükséged van, aztán vissza a szütyőbe. Minden olyan művelet, amihez nem kell billentyűzet sokkal gyorsabban elvégezhető rajta. Sokkal több információt sokkal könnyebben elérsz vele és a kijelzőjén akár fullHD filmet is nézhetsz, nem kell kiküldeni a plazmára, mert ezen még szebb lesz a látvány.
    Ha sokat kell gépelni és nem tudod megszokni az érintőképernyőt, akkor még mindig vehetsz hozzá billentyűzetet.

    És ha már mondtam hogy nem vagyok Ipad fan: szerintem jó kis gép ez az Asus noti - csak nem ennyiért. Ha olcsóbb lenne, akkor eszembe nem jutott volna szembe állítani egy Ipaddel.

    UI:
    Villantás faktor: ez sem elhanyagolható. Karórát sem azért hordanak manapság az emberek, mert a mobiljuk nem jelzi ki az időt. Sokkal inkább státusszimbólum.

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz Mercutio_ #29 üzenetére

    Én gyakran használok iPad-et és ugyan olyan gyorsan tudok gépelni rajta mint a laptopomon, persze csak ha nem használok ékezetet, de ha használok, akkor sem sokkal lassabban. Baromi pontos és érzékeny a kijelzője, szinte élmény a gépelés rajta, kommentelni, blogba/fórumokra írogatni tökéletes.
    A felsorolt feladatokra is alkalmas, csak a megfelelő appokat kell hozzá letölteni. Az lcd tévémre is bármikor felküldök filmet, képet vagy zenét az iPademről DLNA vagy más támogatással, mindenféle vezeték nélkül, csak pl. a iMediashere vagy más hasonló appot kell hozzá használnom.
    Mindezzel nem azt akarom mondani, hogy ki lehet váltani vele a PC-t, csak nem is kell alábecsülni az iPad-et, nem csak egy divatcikk, sok mindenre használható, több millió alkalmazás létezik hozzá, szinte mindenre van valamilyen megoldás.

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

Új hozzászólás Aktív témák