Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz fatpingvin #19 üzenetére

    Kicsit nem ártana levenni azt szemellenzőt. Az előbb még spórolásról és hatékonyságról beszéltetek de pl. egy lapcsere PCIe 3.0-ról 4.0-ra nem ebbe az irányba mutat. Még mindig ott tartunk, hogy kb. +5Ft-nyi huzalozásról beszélünk a kártya esetében.

    Egyébként 4.0-ás lapom van, de van itthon 200GE, 4650G és 5600G is, egyik se 4.0-ás valamiért...

    @Balika911
    Leginkább nyilván a 3.0 x4 fogja vissza, de min fps-ekben anno az 5500XT-nél is kimértek 20% különbséget x8 mellett is. Szóval 4GB mellett gyanítom már a 3.0 x8-nál is lenne jobb megoldás...

    szerk:
    Hatékonyság 2.0: kivágott encoder-ek és AV1 dekóder, szevasztok!
    Nem, nem létszükséglet, de simán ott lehetne, ez se kerülne kb. semmibe és hatékonyabb lenne? Igen. Visszaléptünk ahhoz képest amiben eddig is volt? Igen.
    (Én is azért hozom fel ezeket mert engem is az extrák, minél jobb hatékonyság érdekel...)

    tökmás:
    @Zotya84, @fatpingvin
    A PCIe bővíthetőség meg kb. senkit nem érdekel amiről írtok. Ezért nem foglalkoznak vele. Én is kerestem olyat amibe több NVME SSD befér minél nagyobb sávszélességgel, ezért én is túrtam a sávkiosztásokat a különböző lapoknál... de bevallom, csak azért mert megtehettem. Egyébként a kutyát nem érdekli, hogy hogy fér be 2-3db SSD egy konfigba... ha komolyan szükségem lett volna nagyobb kapacitásra+sebességre és nem csak azért keresem mert túrtam itthon a fiókban 2-3 darabot akkor nyilván váltok 1db nagyobbra és meg van oldva az egész.
    És akkor ez SSD volt ami kb. minden konfigba kerül... de ezen kívül más bővítőkártya kb. semmi. 100-ból 99-ben legalábbis biztosan. Még a dvga-kat is érdemes lenne összeszámolni hány konfigba kerülhetnek be átlagban.
    Szóval ez max a DIY-t, és annak is kis szeletet érinti, a kedvünkért pedig nem fognak erre gyúrni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák