Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz baluka #5830 üzenetére

    Igen, az Orbea Rise nagyon tetszik a mai napig, azon gondolkodtam, de akkor kb beszerezhetetlen volt. Ezzel a Trek-el az a bajom, hogy kölcsön kéne kapnom pár túrára, hogy el tudjam dönteni, együtt tudnék e élni vele hosszútávon. Ha azt nézem, hogy én hogyan szoktam használni az E-MTB bringákat, akkor elméletileg 50-60Nm nekem bőven elegendő, mert eco-és közepes fokozat között megyek szinte mindig, és csak a vége felé, meg egy két durvább mászáson kapcsolok Turbo/Boost fokozatot. Azonban vannak szituációk amikor szerintem hiányozna a full power ebike élmény. Én úgy gondolom, hogy vagy egyik vagy másik, ha analóg élményre vágyunk, akkor lehet több értelme van egy full analóg gépnek. A mai modern geokkal a normál ebike is vállalható kompromisszum. Én a Levo SL-t próbáltam, többször is. Több ismerősömnek is van ilyen, volt aki a sima Levo-ról ült át. Nekem nem jött be, mármint az igaz, hogy a bringa irányítása remek, de ez elmondható a sima Levo-ról is, amiben kétszer akkor akku van és háromszor olyan erős motor. Nincs akkora különbség a könnyű és a full power ebike között kezelhetőségben, mint amekkora ordenáré különbség van a teljesítményben. Illetve a hatótávban is ha nem használjuk a range extendert. Az esztétikus, vázba rejtett akkus időkben nekem semmi kedvem egy külső akkut felcsattintani egy bringára. Annak örülök, hogy már a múlt a külső akku. Valahogy nekem nem áll össze a kép, persze ez a Trek 50Nm, a Levo SL meg csak 35. El tudom képzelni, hogy a motor elég a legtöbb szituációban, de a 360Wh akku akkor is kicsi. Ilyen szép bringákat meg külső akkuval elrondítani, nem tudom. meg akkor már a súly sem olyan extra jó.

Új hozzászólás Aktív témák