Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gege547

    tag

    válasz Rayyy #7 üzenetére

    Itt fölösleg pl a rendszer tömörítő cuccai, OneDrive-ot kilövi, a kereső indexerét lelövi, az ikonok képét kidobja a memóriából, leállít 1-2 rendszer analízist meg még van kismillió egyéb folyamat amit ki lehet lőni pl rendszer animációk egyebek.
    400 mega ram meg akkor fogsz észrevenni ha nem kell azt a 400 megát HDD-ről berántania a virtuális memóriából. Én sokszor tudnék örülni a laptopomon az extra 400 mega ramnak mert itt a videokártya is a rendszer ramot eszi és meglepően gyorsan el tud fogyni az a 8 giga ram. Pl az Aram 3 ban simán észreveszed azt az extra ramot a térkép töltögetése közben (tipikusan helikopteres utazásoknál) és 1-2 MMO rpg-ben is előjön főleg ha sokan vannak képen. Meg biztos vannak más játékok is amik megeszek a ramot az új játékokkal annyira nem vagyok képben. Ezt hozta a tört játék mentes életmód :D
    De én akkor is tudtam volna örülni amikor szifonra fejlesztettem és egy virtuális mac ben kellett egy virtuális szifonon tesztelni az appot. Vagy amikor 2 OpenSuse futott mert hálózati szervert csináltam virtuális körülmények között és kellett neki legalább egy kliens gép hogy a tűzfal beállításokat meg a egyebeket tesztelgessem. Szóval ki lehet azért azt az extra ramot is használni :D
    De ha neked nem kell küld el nyugodtan nálam elférnek az extra megabájtok.

  • gege547

    tag

    válasz PuMbA #27 üzenetére

    Nem tudom pontosan mi fut háttérben. Abban a kevés időben amikor játszok nem a háttér folyamatokat tesztelem. De pl nekem is van olyan progim amivel játék módba tudok kapcsolni az azzal játszik sokat hogy a játékhoz tartozó processek prioritásást állítgatja meg nyilván a többi programot is és ami nem kell azt kilövi vagy átállítja. De csak egy példát mondva anno win 7 en az Aero nem mindig kapcsolt ki a háttérben és 768mb ramnál az is számított. Ugráltam örömömben amikor megláttam hogy amiatt a fos miatt szaggat minden. Kinyomtam és szinte megtáltosodott a gép.

  • gege547

    tag

    válasz Rayyy #83 üzenetére

    Csak komolyabb játékokkal kevesen játszanak napokat. Nyilván ez nem a BF1 egy nyomó 16 giga ramos hc gépeknek vak kitalálva. Hanem a celeronnal/pentiummal/core2 duo-val meg 1-2 giga rammal CSGo, Dota, LOL meg ezekkel a kisjátékokkal játszóknak szól. Khhmm elnézés Kompetitív E sport játékokkal. Ahol nem számít a grafika csak megy a fika.

  • gege547

    tag

    válasz nubreed #89 üzenetére

    Már párszor ki lett fejtve hogy nem a 8-16 giga ramos meg i7 es procis 500 ezer forintos gépek tulajdonosai a célközönség.
    És nem nem tudta eddig megcsinálni bárki. Arról a célközönségről beszélünk akiknek a top jelszava az 12345 meg egy windows frissítés is problémát okoz manuálisan. Az átlag informatikai tudás a béka segge alatt van 5 szinttel. Az átlag gémer kölyök értelmi színvonala ott van hogy bedugja a mikrofont rákattint a CSGO ra DOTA, LOL (lehet még válogatni) és végig üvölti a meccset torka szakadtából. Szabad idejében meg rámegy az internetre ami kb egyenlő a facebookal.
    De ha nagyon akarod tudok neked olyan gépet adni amit átlag felhasználásra rendeltem ismerősnek és egy 720p-s videót nem tudsz megnézi szaggatás nélkül. (Mondanom sem kell én voltam a legjobban kiakadva és inkább raktam neki össze egy normálisat )Ezeknek a gépeknek kell az a néhány % erőforrás akár játékra akár másra.
    Az átlag gépek színvonala nagyából a 2006-2008 as szinten van. India, Kína, Afrika, Argentína, Brazília, Magyarország csak hogy pár lehúzó tényezőt említsek.

Új hozzászólás Aktív témák