Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    válasz atti_2010 #10 üzenetére

    Mégis mire nem hasznalható?
    Nem tudsz vele filmet nezni, netezni, szöveget szerkeszteni ?
    Szerintem ennél több nem is kell egy igp-töl, ezeket pedig mind tudja még a régi gépemben lévö lapra integrált Hd 3000-es amd is, pedig az aztán ősrégi. Játékra ugyanugy kevés az is mint a Kaveri.

    Talán ha jönnek nextgen címek rájönnek az emberek mire jo egy APU....mert kb hiaba van elmagyarazva sok helyen, egyszerüen 0 a szövegértés. Ha valaki jatekkal peldalozik egy Apu-n az nagyon nem ért valamit.

  • T-bag

    tag

    válasz atti_2010 #14 üzenetére

    Ne felejtsd el hogy az Iris pro is megjelenik az asztali vonalon és attól tartok kevés lesz ellene a Kaveri. Az más kérdés hogy sokkal drágább is lesz.

  • sb

    veterán

    válasz atti_2010 #14 üzenetére

    De épp ez az, hogy nem office fut rajta, hanem ott szalad a video-n a krájzisz!
    Hogy nem úgy, mint csúcs Trinity-n? Hát istenem, nem erre való... más (cpu-ban) meg a Trinity-n nem fut úgy, mint az i5-ön. Ez ilyen egyszerű.

    Office helyett elmondom mire jó akkor N-edszer is:
    Pl. low-on krájziszre. Meg kb minden régi cuccra kisebb felbontáson, low-medium-high tetszőlegesen évjárattól függően. Én most egy mobil Sandy i3 előtt ülök HD 3000. Hány éves? Ezen is fut egy rakás régi cucc.
    Aztán jó még bármi más multimédiára, mert minden sz*r elfut rajta: flash, HD film, stb... sőt jó extra multimédiára is, mert a kis szar Pentiumokban/Celeronokban is a jóval gyengébb IGP is elég pl. egy madvr-hez is.

    Tehát összefoglalva:
    1. Multimédiára, netre (amire 90% használja a gépet) bőven-bőven elég. Még "extrákhoz" is.
    2. Lightos régi játékokra elég.
    3. Újabb játékokra vagy nem túl régi AAA címekre pedig nem elég... ahogyan egy APU is erősen kompromisszumos lesz... De a fő érv, hogy ha ez kell akkor egy APU+2000+ -os rakás ram helyett árban ugyanannyiból egy szaros 7750-en jobban menne egy Pentium vagy X4 társaságában az egész.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz atti_2010 #18 üzenetére

    Timedemon kívül valós játékban kíváncsi vagyok milyen min fps-t produkál a Trinity cpu része. :)

  • LordX

    veterán

    válasz atti_2010 #10 üzenetére

    Meglepő módon OpenCL-re egész jól működik, és dVGA mellett is lehet rá használni.

  • oraihunter

    aktív tag

    válasz atti_2010 #14 üzenetére

    "tudom az Office az fut rajta" :C De mondjuk nem is igen kell sokkal többet elvárni.
    Van olyan felhasználó aki nem játszik, neki nem igen lesz fontos, hogy abban is domborítson.

    oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

  • oraihunter

    aktív tag

    válasz atti_2010 #28 üzenetére

    Ok, én ezt értem. Csak hát azt ők sem várhatják el, hogy a legyen minél olcsóbb kategória a tökéletesen megfelelő, és max grafikán 400FPS -el megy rajt a BF4. Bár igazad van, a magyar ember elvárja /tisztelet a kivételnek :R /, hogy 30.000-ért minden maxon, és azonnal tündököljön, akadás mentesen. Mint a mesében. ;]

    oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

  • arn

    félisten

    válasz atti_2010 #32 üzenetére

    20 eve is jatszottak pcn emberek (sot, ha oszinte akarok lenni, az akkori jatekoknak a poros nyomaba nem lepnek a maiak, egyszeruen untat a 20. verzioja vminek), igy biztos vagyok benne, hogy barmelyik masinara lehet megfelelo jatekokat talalni. de azert ettol nem ez lesz az optimalis platform.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • arn

    félisten

    válasz atti_2010 #35 üzenetére

    konzol? :)

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • sb

    veterán

    válasz atti_2010 #28 üzenetére

    30k-ért lap+ (erős Llano!) proci? Ez biztos?
    Bár lehet, hogy agyamra ment az mITX méret. Végül is mATX-ben Intelből is hemzsegnek a 10k-s lapok most is. Ezelőtt évekkel is volt H61.

    Prociból meg megint nem értem hogy lehet olcsóbb az AMD. Az oké, hogy a +dvga-val már drágább lehet, de cpu-ban is az ár/teljesítmény az Intel felé húz a Pentiumok óta. Egyszerűen AMD-ből soha az életben nem kaptál 10 környékén, de legalábbis bőven 15k alatt újan jobb teljesítményt. Hiába a rendes 4 mag, ha 4 szálon is lenyomja egy 2 szálas Pentium... az utóbbi 4-5 év játékairól meg inkább ne is beszéljünk, hogy max 2 szálat használva melyiken gyorsabb.

    Amit még jótékonyan kihagysz a számításból - pedig én említettem - az a ram. DDR3 most horror árban, régebben amíg normális áron volt akkor meg az 1866-2133 ramok voltak horror árban.
    APU mellett -1GB-tal indulsz (játékhoz), így 4GB nagyon necces. DC-hez veszel 8GB 1866/2133-ast vagy Intel mellé 4GB 1333(+dvga 1GB)... komoly árkülönbség akármerről is nézem.

    Nekem is volt Llano-m netes gépben, játékra gyenge volt.
    Csúcs FM2 (sok, gyors rammal) dupla sebességű lett volna, de Pentium+7750-re lett cserélve és fényévekkel jobb lett az FM2-nél ugyanolyan áron, ami felmerült cserére.
    A Llano-ból most tökéletes HTPC lett. (Ott meg persze a fogyasztása súlyos, ami szintén AMD betegség, de ezt sikerült töredékére szorítani. - De ez sem az AMD-n múlt.)

    Most őszintén, az aláírásodban is ott figyel a 2x4GB 2400-as ram. Nekik mennyi ram ment a konfigba? Mennyiért?

    Egyébként - szvsz - az APU-knak amúgy sem a dvga kiváltás a terepe, csak ezt sokan benézik. DDR3 mellett esélytelen kihasználni a gpu-t. Így sem rossz és sok embernek megfelel, ezt elismerem, de ha nekik elég ez lightos játékra akkor be kell látni, hogy 10x annyi embernek elég egy Intel IGP is. Mert sokkal többen vannak akiknek annyi se kell... egy csúcs APU fele is elég teljesítményben.
    Az APU-k előnye a HSA-val fog kijönni. Míg most vga-ként kb. félgőzön mennek egy dvga-hoz képest a ram miatt, heterogén programban agyonvágják a legerősebb x86-os procit is. Ez lenne az igazi, brutálisan nagy előny.

    Nem véletlen, hogy a gamer jövőkép is az APU+dvga. Az office-osoknak meg marad a sima APU/IGP-s Intel, ami bőven elég lesz.

  • sb

    veterán

    válasz atti_2010 #40 üzenetére

    A ram kérdésre még mindig nem válaszoltál.
    Azzal megbillen az ár/érték arányod.

    "Akciós" ECS lap + 1-2 féle Llano proci lehet, hogy jó vétel volt, de ez így egy erősen kiragadott, sarkos példa. Ugyanez FM2-ben már nem jönne össze ilyen ár/teljesítménnyel.
    Llano-ban meg azért volt elmaradás gpu-ban is, tehát ott meg azt is bele kell venni a számításba, hogy a csúcs FM2/FM2+-nál jó 20-40%-kal lentebb járunk gpu teljesítményben.

    Hidd el nem véletlen, hogy nem FM2-re váltottam lightos játékos konfiggal. Számolni tudok és elég sok kis rendszert kalapáltam már össze. Az egyetlen ami nálam torzító hatással volt és lehet, hogy ezt hibásan beleszámoltam: hogy mITX rendszerekben gondolkodom (főleg dvga nélkül félig jogos is). De tegnap már korrigáltam és mATX-ben sincs sokkal kisebb hátránya agy APU-s rendszernek lightos játékra.

  • sb

    veterán

    válasz atti_2010 #45 üzenetére

    Nem veszem meg, mert átlag usernek bőven elég 4GB ram. Játékokhoz is.
    3GB ellenben már kevés lesz játszadozni, de másra is.
    Intel mellé 1333 is elég, nincs semmi jelentősége a gyorsabb ramnak, sok kis proci ne is támogatja. De ha mégis azt vennék az 1600-as más kategória árban, mint az 1866-2133.

    De főleg a mennyiségen múlik. Elismerem, hogy nem igazságos 4GB-os rendszert összehasonlítani 8GB-ossal, mert utóbbi azért többet ér, de sajnos ha ez átlagfelhasználásra felesleges és így kvázi csak egy felesleges rossz, amit muszáj megvenni, hogy értelmesen használni lehessen az APU-s rendszert, akkor viszont bele kell venni a képletbe. 6GB-ot is nézhetünk 2x(2+1) felállásban és akkor kisebb a különbség, de ahhoz meg drágább lap kell a 4 slot miatt ill. drágább is a 4 modul mint 2.

    Sajnos ez így sehogy nem optimális bárhonnan is nézem.

    Arról már nem beszélek, hogy egy 1600-as ram pedig megint -5-10% gpu teljesítményben. Lassan oda lyukadunk ki, hogy Llano-val (mert az olcsó, az FM2 nem) meg kicsit lassabb rammal -25-40%-ban vagyunk a csúcs APU-khoz képest, 6670 agyonveri nemhogy egy 7750 dvga-s. De még egy erősebb Intel IGP is szorongatja.

    Akkor kicsit konkrétabban, számokban:
    AMD FM1:
    - A75 lap (USB3, Sata6 csak innentől van): 13-14k a legolcsóbb FM1 és FM2 alá is.
    - FM1 APU (legerősebb gpu, kellően erős 4 magos cpu): 15-16k körül (aprós ár!).
    - 2x4GB 1600: 19-20k
    47k

    AMD FM2:
    - A75 lap (USB3, Sata6 csak innentől van): 13-14k a legolcsóbb FM1 és FM2 alá is.
    - FM2 (legerősebb gpu, kellően erős 4 magos cpu): 25-27k körül (aprós ár!).
    - 2x4GB 2133: 23-24k
    61k

    Intel 1150:
    - B75 lap: 12-13k
    - Pentium G2030-G2120 13-16k (utóbbi már nem nagyon kapható)
    - 2x2GB 1333: 10-11k
    - 7750: 20k (régi ár, most R7 250 valamivel lassabban és újan van 20k körül)
    55k

    Intel 1155:
    - H81 lap: 11-12k
    - Pentium G3420: 15k
    - 2x2GB 1333: 10-11k
    - 7750: 20k (régi ár, most R7 250 valamivel lassabban és újan van 20k körül)
    56k

    Teljesítményszintek (játékban, tesztek szumma eltérései alapján kb.):
    GPU:
    Llano 6530D/1333 (nekem ilyen konfigom volt): 100%
    Llano 6550D/1866: kb. 155%
    Llano 6550D/1600: kb. 146% lehet a ram tesztek alapján.
    FM2 2133: kb. 190-195%.
    HD 6670: 250%
    HD 7750: 350%

    A fenti ártáblában a két kiemelt rendszert hasonlítjuk össze. Az már FM2 jóval közelebb van, de még mindig távol és árban teljesen kiesik a játékból.

    CPU szinten szintén végignézheted a teszteket. A legtöbb helyen a Pentium G3420 +-20%-ra van bármelyik erősebb 4 magos APU-hoz képest. Azokban a játékokban ahol érdekes egy ilyen szintű konfignál (nem a Crysis 5 4k-ban, hanem kisebb felbontás és/vagy 1-2 éves játékok) pedig rendre inkább gyorsabb.

    Szóval abban igazad van, hogy Llano-ból össze lehet rakni olcsó konfigot, de az nem is túl izmos és itt bezárul sajnos a kör.

    szerk: Az Intel konfigokba befér még 2x4GB ram is, ha kell árban, vagy egy i3 apróról és úgy már végérvényesen eldől az egész meccs. FM2-höz képest is, nem csak az FM1-hez képest, aminél így már nyilván azért drágább lenne.

    Na mindegy. Szerintem a számok (ár ill. fps) magukért beszélnek. Lehet ez ellen küzdeni de nem igazán érdemes. Egyéb apróságokba meg bele sem érdemes menni. Mondjuk, hogy mITX-ben további árhátránya van az AMD-nek lap szinten sajnos... vagy hogy fogyasztásban is jobb az Intel+dvga-s rendszer, ami hűtésnél, tápméretezésnél szintén további pozitívum... anyagilag is. Persze ez is csak mITX-ben.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz atti_2010 #49 üzenetére

    A többi topic alapján értelmes embernek tűnsz, erre most leírod a hsz-em után amiben megadtam az árakat, hogy nincs olcsóbban Intel?
    Ember, odavettem csak neked csak most a számokat. Beütöd a keresőbe, vagy a hwaprón.

    Tényekkel miért kell vitatkoznod?

    Vagy ha ezt szeretnéd akkor dobd oda, hogy az X miért nem X. Vagy hogy te hol veszel olcsóbban AMD-t.
    Ennyi egyszerű... és tényszerű lehetne az érdemi vita felesleges és tökéletesen tartalmatlan puffogtatás helyett, amit itt művelsz.

    Az utolsó 4 hsz-ben annyit tudtál leírni, hogy nem volt ügyfél-elégedetlenséged.
    Na puff, ez mit bizonyít? Vettél nekik AMD-t, Intelt nem kaptak, se olcsóbban se drágábban.
    Mutassak elégedett Intel Atom A330 tulajokat? Vagy egyéb őrületet?

    Részemről lezártam. Asszem tárgytalan a vita, hogy a fő zöld vagy hupilila.
    Aki beleolvas el tudja dönteni mik a tények, érvek és ebből az igazság.

    szerk: A vicc az, hogy APU párti vagyok... csak épp azt nem szeretem amikor hülyeségre használják és bizonygatják, hogy arra is jó. Mikor másban rejlik (majd) az igazi ereje.

    [ Szerkesztve ]

  • PuMbA

    titán

    válasz atti_2010 #53 üzenetére

    Hát sikerül elég nagy hülyeséget mondanod, pedig nekem AMD-m van. Nézd már meg a tényeket mielőtt írsz valamit. Rakj egymás mellé egy AMD APU-t meg egy Intel + AMD 7750 kombót és még a vak is látja, hogy az Inteles nyer. Nem írnál ilyen képtelenségeket, ha kipróbálnád.

    [ Szerkesztve ]

  • Neovenator

    senior tag

    válasz atti_2010 #53 üzenetére

    Bizonyára azért vannak 6 éve AMD kártyák a gépemben, mert meg vagyok róla győződve, hogy csak az intel létezik, semmi más. :K

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

Új hozzászólás Aktív témák