Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rvs

    aktív tag

    válasz Cathfaern #37 üzenetére

    "A vulkan valamit segít a linuxon, de bármennyire is rossz az OpenGL API, nem ez a linux legnagyobb rákfenéje, hanem az X, meg a széttöredezettség. Ezen nem fog segíteni a vulkan önmagában semmit."

    Ez pedig amíg a linuxos világ olyan, amilyen nem is fog változni.
    Mostanában egyébként buzzword lett ez a fragmentation linuxos írásokban, kíváncsi vagyok, hogy lesz-e valami hatása a desktop fejlesztésekre vagy elsüllyed szépen magányában.

    [ Szerkesztve ]

  • feregember

    csendes tag

    válasz Cathfaern #37 üzenetére

    "Kb. DX9 óta az OpenGL API olyan szinten le van maradva, hogy vagy jelentősen lassabb minden linuxon, vagy bizonyos effektek hiányoznak ... A vulkan valamit segít a linuxon, de bármennyire is rossz az OpenGL API ..."

    A "lemaradt", "rossz API" megállapítások abból erednek, hogy
    (A) szerinted a win-es játékok linux-os portjai okvetlenül vagy lassabbak vagy grafikailag hiányosak, VAGY
    (B) ismered is az API-kat, és tudsz mondani pár olyat amit DX11 tud de a OpenGL4.5-ben nincs benne, vagy sokkal kevésbé hatékonyan kezelhető?
    A 2 közül melyik? Nekem nincs ilyen széles tapasztalatom, de érdekelne a téma, ezért kérdem.

    "... nem ez a linux legnagyobb rákfenéje, hanem az X, meg a széttöredezettség."

    Hogy mi a legnagyobb rákfene nem tudom, de konkrétan ezen 2 dologra van alternativa ill. megoldás.
    X11 helyett van Wayland és Mir.
    Széttöredezettség megoldása a Snappy, AppImage, Flatpak környezetektől várható.

    [ Szerkesztve ]

  • assemble

    addikt

    válasz Cathfaern #44 üzenetére

    Ha elolvasod, pont arrol beszel a cikk, hogy toredek idot foglalkoztak vele, mint windows-on amennyi ideje optimalizaljak, es meg igy is lepipaltak a windows-os dx verziot ilyen rovid ido alatt teljesitmenyben.
    A valve-nek pedig abban van hosszutavu erdeke, hogy ne legyen ennyire kiszolgaltatott a microsoft-nak, ezert nyomjak a steamos-t is.

    Raysen623: akkor jol tippeltem :) Az Intel procikkal nincs gond. Ha nem erted, hogy miert gyenge, akkor kezdjuk ott, hogy az "asztali" gepukben levo "fene eros" gpu, a M390X, az valojaban egy laptopokba szant, mobil GPU. A 4 GB VRAM pedig nagyon beleposzint manapsag, barmilyen komolyabb gamer GPU-ra tesznek legalabb 6-8 GB-ot. Van fogalmad rola, hogy mennyivel erosebb ettol pl egy asztali gtx 1080? Foleg, ha abbol 2 is van benne? (amennyi meg bele is fer annyi penzbol, amennyibe egy imac kerul) :U
    Arrol nem beszelve, hogy az egesz konstrukcio (imac, de talan mar mac pro is) total nem bovitheto, ami miatt alapbol nem is lehet ra normal gaming megoldaskent tekinteni. Megveszed, hasznalod 3-5 evig, aztan amikor kelloen elavul, dobhatod egy az egybe a kukaba. Egy 5 eves PC-n kicserelned a GPU-t egy aktualisan legfrissebbre, es valoszinuleg kb barmelyik uj jatek elfutna maximum kozeli grafikai beallitasokkal. :)

  • válasz Cathfaern #42 üzenetére

    Figyelj, én úgy vettem a Macbookot, hogy nekem ez volt az első. Olyan sok embernél láttam az egyetemen, hogy én is ki akartam próbálni, kiváncsi voltam rá, hogy miért vannak érte annyian oda. Úgy voltam vele, hogy elsősorban egyetemre használom majd, de ha néha játékra kerül a sor, közepes beállitásokon azok is elfussanak rajta.

    Mivel engem az OS X rendszer nem fogott meg(beleértve az egész fájlrendszert, ctrl + c, ctrl +v hiányát, printscreen hiányát - tudom hogy van benne, de bonyolultabb, plusz a macre irt programok fapadosságát, mint a Pages, Numbers, Keynote - de más fejlesztőktől származóak is), ezért kb. 1 év után továbbadtam rajta.

    Egyébként jól el tudtam adni és nem bántam meg, hogy akkor megvettem, mert van egy kis összehasonlítási alapom a Windowsszal vagy a Linuxszal.

    Akinek megfelel a rendszer és nem játszik rajta, annak egy nagyon jó választás egyébként, mert ezt leszámitva nagyon szerettem.

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Új hozzászólás Aktív témák