Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silεncε

    őstag

    válasz Syl #14 üzenetére

    TheLázs diákról beszélt (de valszeg félreértettem)

  • Gargouille

    őstag

    válasz Syl #52 üzenetére

    Te talán ismersz személyesen, hogy tudod mennyi idős vagyok? Amúgy 41 éves vagyok és 1992 óta PC-zem.

    A mondandód másik feléhez pedig annyit, hogy a többiek is pontosan úgy "lefizethettek" volna mindenkit mint az ms (mintha ez nem így lett volna mindig is az üzleti életben). Ezek kifogások és mellébeszélés. Az ms agresszíven ment előre, de mellé le is tett egy működőképes terméket az asztalra, e nélkül akárkit lefizethetett volna. Ezt gondold azért végig, mert lehet minden mögött ármányt meg összeesküvést sejteni (sokszor nem is alaptalanul), de azért itt nem csak erről van szó.

    A konkurenciának pedig még ma is lenne lehetősége, gondold csak el mi volt az okostelefonok piacán, a böngészőkkel vagy akár a csevegőprogramok világában (hogy így hirtelen mást ne mondjak), amiken kezdetben az MS-nek masszív előnye volt, de úgy kip*csázták, hogy ma nagyítóval se találod a térképen. A Windows+Office hegemónia is megtörhető, de ahhoz olyasmit kellene szembeállítani vele ami jobb, egyszerűbb, olcsóbb stb. A fenti példák is azt mutatják, hogy az emberek igenis pikk-pakk váltanak platformot, oprendszert, akármit ha van egy valóban jobb alternatíva.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Syl #65 üzenetére

    Remélem nem ilyen tekintélyalapon akarod az igazadat védeni. :) az meg, hogy "megette reggelire" meg az ilyen szövegek mögé nyugodtan írd oda, hogy szerinted. Ezek szubjektív dolgok, objektív meg a tények azt mutatják, hogy sehol nincsenek ezek a szuper dolgok. (Még 486-osom volt mikor én is nagyon kacsingattam az OS/2 warp felé, de valamiért mégis maradt az MS, pedig sem az iskolában nem tanították, sem a Microsoft ügynökei nem fizettek le (sajnos)).

    Félre ne érts, én nagyon örülnék a linux vagy bármely más rendszer előretörésének, mert végre lenne érdemi alternatíva, de a gyakorlatban azt látom, hogy erre még várni kell, ha egyáltalán megérjük. Pedig jót tenne.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Syl #68 üzenetére

    "Ha elég idős lennél tudnád..." kezdted a mondatot úgy, hogy fogalmad nem volt róla, hogy mennyi idős vagyok. Ez akárhonnan nézem, az a fajta kioktató, magaslovon ülős, a másikat lenéző szófordulat, ami semmi másról nem szól, minthogy te vagy a nagy öreg aki korából fakadóan mindent jobban tud. Erre gondoltam, mint tekintélyelvű érvelés.

    Nem tudok olyan tech cégről amelyik ne mocskosan játszana. Az MS ebből a szempontból egy fikarcnyival sem rosszabb a többinél, és régen sem volt az. Legfeljebb jobban csinálták (értsd ügyesebb görények voltak) mint a többiek.

    A termékeik pedig működnek, használhatók, évtizedek óta bizonyítottan produktív környezetben is. Nálam nem érzelmi kérdés ez, én nem szeretem és nem is gyűlölöm őket, szerintem komolyan vehető szakember nem érzelmi alapon teszi le a voksát egy megoldás mellett, hanem aszerint, hogy az adott célra mi a legmegfelelőbb. Vannak területek amire meg az MS-nek nincsenek jó megoldásai, ott mást használunk.

    Viszont szerintem értelmetlen vitatni, hogy amiben piacvezetők abban jó megoldásaik vannak (legalábbis az alternatívákhoz viszonyítva).

    Linux fronton én azt várom, hogy mikor áll össze a közösség, vagy áll mögé egy nagy cég és csinálják meg a LINUX oprendszert, mint hivatalos és egyetlen disztribúciót, minden téren egységes és szabványos megoldásokkal. Tudom, ez eleve ellentmond a filozófiának, de szerintem ez az egyik legfőbb gátja ma a széleskörű elterjedésnek. Mármint ez a szanaszét fragmentálódott világ.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák