Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz Rickazoid #45 üzenetére

    pontosan így képzelem, ahogyan leírtad, leszámítva az utolsó mondatodat, mert pontosan az a képességünk, hogy alkalmazkodunk, újat találunk ki, és problémákat oldunk meg, hogy ismeretlen körülmények közt is képesek vagyunk a magunk alkotta eszközökkel túlélnünk, ez emel ki a többi teremtmény közül. hogy magunk írjuk a programunkat és másképp is reagálunk mint ahogyan az elő van írva.

    persze ez is csak korlátozott szabadság, mert a fő törvényeket mi sem léphetjük át, de megoldjuk úgy, hogy ne lépjünk át semmit.

    egyszerű példa, mert egyébként elég zavarosra sikeredett a hsz: az ember az űrben meghal. nincs levegő, túl hideg van, nyomáskülönbség, stb. de az ember űrhajót épít, amiben magával viszi az élhető környezetét, így végül úgy marad a korlátai közt, hogy egyben át is lépi azokat.

    az én szememben Isten minden törvénye csak egy megoldandó feladat, melyet egyszer, egy ember meg fog oldani. ilyen volt a tél túlélése, az élelem termelése, a betegségek leküzdése, a Hold meghódítása, és ilyen lesz a Galaxisba történő exodus vagy a halál és az öregedés legyőzése, lassítása.

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • tome.jr

    addikt

    válasz Rickazoid #45 üzenetére

    Unokatestvérem egyszer elmagyarázta nagy vonalakban ezt a kvantum elméletet, ha jól emlékszem a lényege, hogy a világegyetemben (vagy amiről azt hisszük, hogy az) minden egy előre meghatározott képlet/program alapján történik és mi emberek csak azt hisszük, hogy szabadon gondolkodunk/cselekszünk de valójában az is el van döntve az előre felállított szabályok alapján, hogy a következő percben mit fogunk csinálni. Mindez tudományos, talán félig meddig bizonyított alapokon is nyugszik.

  • baltazar325

    csendes tag

    válasz Rickazoid #45 üzenetére

    Ezek szerint, ha az általatok említett mesterséges intelligencia megoldható lenne, az ember tulajdonképpen Istent játszana... gondolkodó, érző "lényeket :F " teremtene... fémből. :Y Egyébként szerintem a gondolkodó robot megalkotása sem lehetetlen, csak még nem tartanak ott az ismereteink. Ehhez leginkább önmagunkat kéne tanulmányozni, lemásolni... Szerintem az emberi gondolkodás nem előre meghatározott "programokon" alapszik. Szerintem ezt valahogy úgy lehetne elképzelni, hogy minden egyes helyzetben az emberben íródik egy program és azt azonnal végre is hajtja. (Az emberek egy kicsit hasonlítanak a gépekhez, de az érzéseken és a gondolkodáson túl, a legnagyobb különbség az, hogy az emberekben nincsenek tört, vagy próbaverziós programok... :DDD )

Új hozzászólás Aktív témák