Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz wsanyi #69 üzenetére

    Jah, 486-os már egész jól tudta emulálni a C64-et. Az egyik 1-2MHz-en ment, a másik 33-100MHz.
    Böngészőnél tényleg mindegy, hogy milyen vason fut.
    Office cuccoknál is, LibreOffice, Thunerbird forráskódja megvan, ha a cél platformon van api akkor portolható.
    De pl AutoCad windowsra van. Persze lehet azt mondani, hogy kismillió másik CAD program van, van ingyenes is, de ha valaki azt szokta meg, nem nagyon fog váltani másikra.
    Licencelt termék, amit jó ha megveszel ha üzletszerűen ezzel foglalkozol. Viszont ha vettél egyet, akkor nem biztos, hogy az újat is meg akarod venni, csak azért, mert az egy másik platformon is működik. Persze az egész költség kérdése. A lényeg, hogy vannak olyan szoftverek amik az új platformon nem működnek, és az visszatartó erő. Azt se felejtsük el, hogy nem Vér Pisitike fizet a PUBG-ért, hogy az új platfom is tudjon játszani, hanem Dolgos Jenő az OS-ért és a CAD-ért, hogy tudjon dolgozni, és a konkurencia ne jelentse fel.
    A PentiumPro-tól kezdve próbál az Intel RISC felé elmozdulni, de nehezen megy neki, mert a hátán cipel 20 év örökséget, amit nehéz kidobni.

    Aztán ott vannak a testre szabott szoftverek. Oké, hogy csillagászati összegért valaki megvesz egy SAP-t, viszont ugyanennyiért testre is szabatja, aztán, még ha a SAP ki is jön az új szoftverrel az új platformra a cég elgondolkodik majd rajta, hogy akarok-e váltani, a testreszabást ki akarom-e újra fizetni? De ha nem, kell mindent újra lefejleszteni, akkor is akarok-e sok-sok erőforrást áldozni a tesztelésre, átállásra?
    Hidd el, egy nagyobb cégnél nem csak SAP van testre szabva.

Új hozzászólás Aktív témák